Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van az, hogy sok, magát...

Miért van az, hogy sok, magát macskaszeretőnek mondó ember inkább vállalja azt a lelki terhet, hogy évente több alom kiscicát tesz el láb alól, ahelyett, hogy ivartalaníttatna?

Figyelt kérdés
Az sem sokkal jobb eset, ha meghagyja a kiscicákat, de nem oltatja, ocsmány kajával eteti. Sok ház portája körül nyüzsögnek, össze-vissza szaporodnak a macskák, és az ott lakó macskaszeretőnek mondja magát. Pedig ha igazán szeretné a macskákat, akkor csak egyet vagy kettőt tartana, de azokat ivartalaníttatná, oltatná. Utóbbi még olcsóbban is jön ki, mint 8 macskát etetni. Miért van ez?

2016. jan. 8. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerű butaságból.
2016. jan. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Buta, sötétagyú, ostoba, tudatlan.
2016. jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a szörnyű, hogy ismerek nagyon kedves, normális idősebb háziasszonyokat is, akik így járnak el. Persze sajnálkoznak meg csóválják a fejüket, de mégsem hajlandóak változtatni. Hiába tudják, hogy a kiscicákat elásni, vízbe fojtani, stb. ma már bűncselekmény.
2016. jan. 8. 11:22
 4/6 A kérdező kommentje:
A legrémesebb ilyen sztori, amit hallottam az volt, hogy "meghagytak" az alomból két kiscicát, hogy hadd örüljön a gyerek és játszhasson vele. Amikor meg már nem volt kicsi és aranyos, autóval elvitték, és valahol kitették.
2016. jan. 8. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

"magát macskaszeretőnek mondó ember"

Attól még nem én leszek a római pápa, hogy annak mondom magam :)


Ebbe nőttek bele, egyébként meg ANNYIRA nem érdekli őket se az állat, se a törvény, hogy egyszer kifizessék azt a 12000Ft-ot (a mi dokik tavaly ennyiért ivartalanított).


"Utóbbi még olcsóbban is jön ki, mint 8 macskát etetni."

Kivéve, ha maradékot eszik mind a 8. Esetleg a legolcsóbb kommersz szeméttel kiegészítve.


Felénk egyetlen ilyen család lakik, de ők az embereket sem kezelik különben. (Sztori privátban, megyéért cserébe.)

2016. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én épp ma akadtam ki. 2 éve ellopták a cicámat, most jutottunk el addig, hogy jöjjön másik. Anyám beszélt egy helybeli nővel, akinek híresen szép macskái vannak, hogy ha lesznek kiscicák, adjon nekünk egyet. A nő természetesen mondta, hogy persze, majd szól ha lesznek kölykök.

És pénteken szólt, a következőképpen: a napokban szül a cica, viszont ha meglesznek a kölykök, akkor a lehető leghamarabb menjünk el kiválasztani amelyik nekünk kell, mert a többit nem tartja meg. Anyám kb. fává lett. Kérdezte, hogy mert a többit megölitek? Mire a nő teljes természetességgel, mosolyogva: persze, nem etetünk ennyi macskát! Anyám erre megkérdezte, hogy ez esetben miért tart nőstény macskát vagy miért nem ivartalaníttatja, a válasz pedig így hangzott (szintén kedvesen és mosolyogva) "A nőstény macska vadászik, annak van haszna, a kandúr csak csavarog" "ha ivartalanítjuk, akkor nem fog egerészni, márpedig azért van".

Szerencsére egyetlen kölyköt szült a macska, így nem került sor a "maradék" elpusztítására. De az illető hölgy sajnos azóta elvesztette a szimpátiámat. Pláne hogy hülyének nézett, amikor azt mondtam anyunak, ha véletlen lány lesz a kiscica (még nem látszik rendesen), majd beviszem a városba és ivartalanítjuk, szerencsére ma már egy nap alatt megcsinálják és délután el tudom hozni.

Sajnos elmaradottabb helyeken ez a mai napig természetes, hogy a nem kívánt kölyköket megölik. Ivartalanítás minek? Engem már azért is hülyéznek mert sétáltatom a kutyámat pedig "elég neki a kert, azért van hogy azt őrizze".

2016. máj. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!