Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől fogyott le a macskám és...

Mitől fogyott le a macskám és esett be az oldala?

Figyelt kérdés

Volt vagy 5 kiló tiszta dagadt volt és most le van fogyva be van esve az oldala. :( Multkor hányt 2x de azóta nem láttam hányni kinti cica be szoktuk hozni. Meg is van fázva de nem olyan súlyosan étvágya is van nem tudom mi baja lehet. :( Mostanában fent fekszik a meleg radiátoron játékos csak nagyon sovány.


Dokihoz kedden tudom elvinni.


Másik cicámnak meg a szeme volt begyulladva az elmúlt neki egy nap alatt most meg az ínye van begyulladva nem tudom mi van ezekkel állandóan betegek az idén. :/ Lehet az a baj hogy bent vannak a melegben aztán meg ki vannak rakva?



2016. jan. 24. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Féregtelenítve mikor volt utoljára?
2016. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem volt féregtelenítve sose egyik se.
2016. jan. 24. 14:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Féregteleníteni 3 havonta kell, akár kinti, akár benti. Kb 700 ft két macskának. Természetesen az sem tesz jót neki, hogy bent van a melegben, utána meg kint a -10-15 fokban. Akkor legyen csak bent, és napi fél órára kiengedve, de órákig ne legyen kint. Ha meg kinti akkor csak kint. Nekem is kinti macskáim vannak, de csak kintiek, így nincsenek megfázva, rendes téli bundát növesztenek.

Mindenképp vidd el mindkettőt állatorvoshoz.

2016. jan. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A férgesség okozza sokszor azt, hogy bár az állat látszólag eszik rendesen, a tápanyag nem neki jut, hanem a benne élősködő férgeknek. Súlyos férgesség esetén már a kakiban és a hányásában is lehetnek férgek. Ha még sosem kapott féreghajtót, akkor gyakorlatilag biztos, hogy férges, a kérdés csak az, hogy milyen mértékben. Lehet ezenkívül még daganatos betegsége vagy sok minden más, de ezt az állatorvos majd kideríti.
2016. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Soha nem voltak féregtelenítve???? Te jó ég.

Nos, a cicád beteg, de hogy konkrétan mi a baja, azt csak állatorvos tudja eldönteni.

A cicáknak is szükségük van oltásokra, amik megvédik őket a súlyos, halálos macskabetegségekkel szemben.

Szükségük van rendszeresen féregtelenítésre, és bolha/kullancs elleni védekezésre.

Vidd el kedden dokihoz, és vizsgáltasd ki.

Az ínygyulladást is kezelni kell. Altatásban leszedik a fogkövét, ha kell, kihúzzák a rossz fogait.

2016. jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!