Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel kezeljem macskám begyull...

Mivel kezeljem macskám begyulladt szemét?

Figyelt kérdés

Elvittük állatorvoshoz sima kivizsgálásra a cicánkat és ő azt mondta,hogy a kamillás borogatás kicsit szárítja a szemet.Említett egy másik gyógynövényt,de sajnos nem emlékszem rá mit mondott. :D

Hát igen....

Remélem itt valaki meg tudja mondani mi jó még egy enyhébb szemgyulladásra.


2010. márc. 29. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Mink "csak" kamillával töröltük a szemét..
2010. márc. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hívd fel és meg mondja :D Biztos nem vágja rád a telefont :D


Amúgy kamillán kívül nekem sem jut eszembe más.

2010. márc. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kamilla...:D Vagyis rajtam is, meg a kutyámon is az segített
2010. márc. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kis cicáimnak régebben (mikor még voltak xDD) én is mindig kamilla teás vattával szoktam törölgetni a szemüket, és semmi bajuk nem lett tőle, két nap múlva kitisztult mindegyik szeme. Tehát szerintem ha elintézed egy kamillateás törölgetéssel, akkor sem lesz belőle semmi probléma.
2010. márc. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Saját, vagy gyerek, vagy álltok szemére a szemvidítófüvet ( Euphrasia officinalis )szoktam alkalmazni. Gyógynövény szaküzletben, herbáriában, patikában kapható.

1 evőkanálnyi szemvidítófűvet 1 dl lobogó vízzel forrázok le egy kis patyolattiszta pohárban és lefedem. Amikor langyosra hűlt stril vattával vagy frissen vasalt anyagzsebkendővel itatok fel belőle és borogatok néhány percig - max negyed órát szundítok, míg a szememen van a borogatás...

A főzet aznap, néhány órán át használható, nem tartható el, minden nap frisset kell készíteni.


A cica szemét is gyengéden, valami nem szöszölődő anyaggal felitatott főzettel ajánlom ápolni.

2010. márc. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy ami nekünk orvosság az lehet hogy az állatoknak méreg! Tehát ne legyünk felelőtlenek. Győződjünk meg arról hogy a macskánk nem allergiás a kamillára. Ha nem akkkor kezelhetjük vele, de a szemét hanem a szem körül kell megtörölni. Amennyiben sulyosabb a gyulladás akkor keressük fel állatorvosunkat és biztos tud adni szemcseppet!
2010. márc. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,azóta az orvost is megkérdeztem.A körömvirág jó még a cicának.
2010. márc. 30. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!