Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljunk a cicánkkal?

Mit csináljunk a cicánkkal?

Figyelt kérdés

Valószínűleg elüthette egy autó kb egy hete, ezt nem tudjuk biztosan, mert nem láttuk, mi történt vele (kinti-benti, odavolt épp csavarogni), csak hogy sántikálva jött haza, picit húzta a lábát, de ennyi. Utána pár napig kicsit bágyadt volt, sokat feküdt, ha pedig felállt, akkor valahogy úgy kóválygott, enni-inni nem nagyon akart, ezért adtunk neki inni tejet, mert azt nagyon szereti, és gondoltuk, azt majd biztosan megissza, hogy azért legalább valami folyadék kerüljön a szervezetébe, mert az se jó, ha kiszárad.

Azóta jobban is lett, már jött-ment, nem is kóválygott már, bár még a lábára mindig sántít picit, de sokat javult, viszont ma vettük észre, hogy reggel óta többször is véreset pisilt és megint nagyon bágyadt volt, inni sem akart, úgyhogy megint kapott tejet. Meg is itta rögtön, de nem sokkal később kihányta és véres volt a hányás is. Mi lehet a baja???



2016. febr. 6. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az ütéstől szenvedett vmi belső károsodást . Állatorvoshoz minél hamarabb , mert anélkül nem biztos hogy megéli a hétfőt
2016. febr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vidéken lakunk, itt az állatorvos csak hétköznap rendel, annak már utánanéztem. Hétfőtől-péntekig van a rendelése, hétvégén sajnos nincsen és a közelben nem tudok másik dokit sehol! Hétfőn természetesen elviszem, de majd csak délután tudom, ha hazaértem a melóból.

Valami más ötlet, amit addig házilag mi is meg tudunk tenni a cicusért?

2016. febr. 6. 15:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Mérgezés is lehet, ld bágyadtsag, kovalygas, és akkor is vannak mozgasproblemak, és enyhe is lehet, vereset is hányt, nyilván én innen nem látom, van-e külső sérülése, de ha jól értem, ti se. Orvos!!! Már rég elvittem volna!
2016. febr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért nem vittük el korábban, mert nem tűnt komolynak... egy hete történt ez, hogy sántítva jött haza, de nem tűnt vészesnek, és külső sérülést nem láttunk rajta, ezért nem is gondoltunk azonnal arra, hogy elüthették, inkább az jutott eszünkbe, hogy talán összeverekedhetett egy másik cicával, vagy ilyesmi. De semmit nem láttunk rajta, és a véres pisi meg hányás mai tünet, eddig ilyen nem volt!
2016. febr. 6. 15:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Belső vérzése van, AZONNAL el kellett volna vinni állatorvoshoz, nem napokkal később gondolkodni, hogy mi baja lehet... Tejet meg nem adunk macskának, de ez is ezerszer le lett már írva itt. Nem az ő gyomruknak lett kitalálva a tehéntej, és általában hasmenést okoz.
2016. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Írtam az előbb, hogy azért nem vittük el eddig, mert nem tűnt vészesnek, csak picit húzta a lábát, de ennyi. Véreset eddig nem pisilt, vagy legalább is eddig nem vettük észre, csak ma. Tejet meg kiscica kora óta iszik és SOHA nem ment még tőle a hasa, nagyon szereti és semmi baja nincs tőle. :)
2016. febr. 6. 15:42
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Édes Öcsém/Húgom! (megfelelő aláhúzandó)

Ha már akkora sült nyúl voltál, hogy rögtön nem vitted orvoshoz, de még akkor se, amikor "kicsit bágyadt volt, sokat feküdt, ha pedig felállt, akkor valahogy úgy kóválygott, enni-inni nem nagyon akart" akkor szopjál azzal, hogy hétvégi ügyeletet keresel a környéken: [link]

Ezt sajnos nem tudjátok otthon kezelni, mindenképp orvos kell.


Lehet hogy nektek "nem tűnt vészesnek", de "bágyadtság, kóválygás, nem evés, nem ivás" közül EGY is épp elég súlyos tünet ahhoz, hogy sürgősen orvoshoz vigyétek a macskát.

2016. febr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Addig amíg a macska nem tudja leírni papírra, vagy magyarul az ember arcába mondani, hogy a halálomon vagyok orvosi ellátásra van szükségem, addig mindig lesznek ilyenek, akik mindennel úgy vannak, hogy hátha nem is beteg, meg hátha csoda történik, meg nem néz ki súlyosnak. Egyeseknek csak a leszakadt testrészek, spriccelő vér, vagy órákig tartó epilepsziás roham tűnik elég súlyosnak (bár sajnos utóbbi esetében is kivárják, hogy hátha elmúlik és akkor megnyugodnak, hogy minden oké. Majd ha megint produkálja, akkor úgy lesznek vele, hogy a múltkor is magától megjavult..)
2016. febr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!