Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogy bírjátok?

Ti hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Macskát tartunk panellakásban, a mamától kapta a lányom. Nagyon szeretjük de már kezdek besokallni attól,hogy mennyi baj van vele. Pl. takarítás ilyesmi. Adna hasznos tanácsot az aki macskát tart lakásban !
2016. febr. 7. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Mit kell takarítani az almon kívül?
2016. febr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A sok macskaszőr miatt többet porszívózni, vagy pl. a múltkor kakis maradt a lába és olyan lett a fotel.
2016. febr. 7. 12:52
 3/10 A kérdező kommentje:
Kakis lett a lába
2016. febr. 7. 12:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyenek előfordulnak mindenhol. De a lányodé a cica, ő is kiveszi a részét a takarításból nem?
2016. febr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A szőrt fésüléssel (ha hozzá tudod szoktatni) fürdetéssel kordában lehet tartani.

A macskaWC-ből van egyszerűbben használható félautomata típus (sose használtam, csak olvastam róla).

Sajnos egy ilyen kis dorombgép a mindenképpen feladatokkal jár.

Egy kijárós macska sokkal kevesebbel, de ez egyre kevesebb helyen oldható meg.

2016. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Kutyussal nincs annyi baj. En is utalom a macskakat, a szor miatt, regebb alberletben volt a hazineninek, borzaszto volt, 2 evet turtem.
2016. febr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Megfesulod hetente egyszer, kijon az a szőr, ami ki akar hullani (fesules gyakorisága szőrhosszúsag függő). Csak megfelelő kefe kell hozzá (a szorhosszusaghoz, meg az aljszorkefe), teljesen meg fogja érni, majd meglatod. Meg kevesebb szőrt fog lenyelni mosdasnal. A kakis fotelt konyveld el háztartási balesetnek, az nem mindennapos, és elofordul (nem direkt csinálta, és ők sem szeretnek kakisak maradni). Szerintem az alomtakaritas nem tart sokáig, én akkor is megvagyok őt perc alatt vele, ha teljesen kicserelem. Azért túlzottan ne örülj az automata alomtalnak, kíváncsisagbol elolvastam párat, a kanadai találmány (vmi elforgatos, nem tudom pontosan a nevét) tűnik csak jónak. Olvastam olyat, ami idozitheto, és miután a cica elvegzi a dolgát x perc múlva beboritja a használt almot egy tartályba, amiben ott gyulhet egy hónapig is. 1. Képzeld el, hogy beboritja a macskat is :) 2. Képzeld el az egyhonapos termékek szagát. Szerintem nincs ember, aki ezt így csinálna, legalábbis remélem.

Nekunk a jobb minőségű alom vált be, a macskának jó, nekem jó, szóval mindenki boldog, nem budos, jobb a nedvszívó képessége, időben többet bír, higienikusabb is, így aztán takarítani is könnyebb, és gyorsabb is. (A nagydolgot rögtön kiveszem, amint tudom). De tok ideges voltam, mire megtalaltuk a jó almot, meg kezdetben a jó kaját, szóval meg tudlak érteni. Meg bele kell jönni az elején. Berhazban lakunk, amúgy pedig vannak kialakult szokásai, hol szeret feküdni, stb, csak akkor találtam ott több szőrt a múltkor, mikor kicsit elhanyagoltam a fesulest. Egyszer furdettem, többet nem fogom, nem arattam valami nagy sikert. Langyos, nedves ruhával szoktam néha megtorolgetni, úgymond megsimogatni a bundajat, nyilván jó időben, úgyhogy ezt mostanában nem csináltam.

2016. febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ajánlom a takarításhoz a gumipartvist. Hihetetlen praktikus, felszed minden szőrt.Nem ragad rá, mint a normál partvisra.

[link]

2016. febr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vicuska87 ***** válasza:

Napi 1x porszívózok, napi 2x-3x almozok... előfordul hogy kakis marad a lába vagy olyan lesz a szőnyeg.. azt kifertőtlenítem, kitisztítom..

Ahol macska van ott szőr is van...

Ezek a dolgok egy macskával együtt járnak...

2016. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21%
Ez a macska dolog eleg nagy becumizas! Nem lakasba valo, hanem nagyanyadhoz falun az udvarra, egereszni.
2016. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!