Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Összeszoktatható a két macska?

Összeszoktatható a két macska?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves,ivartalanított kandúrom,akit nagyon pici ,3 hetes korában szedtem össze az útról. Ő az úr a házban,szerintem fel sem ismeri már a saját fajtájáát. Nagyon agresszív kiskorától fogva, állandóan tele van a család karmolással, harapással.Pedig nem hergeljük,kimondottan jól bánunk vele,imádjuk.De ilyen ő.


Másik macska egy felnőtt,szintén 4 éves KÓBOR nőstény macska,akit 2 évig etettem a tömbház körül, de a napokban sikerült végre befogni és ivartalanítani.Elég vadóc,de ehhez szüksége volt a túléléséhez a szabadban. A két macska külön lakásban van,nem találkoztak még.


Vajon e két macsek összeszoktatható lenne ,vagy kiszednék egymás szemeit?


2016. febr. 8. 12:16
 1/1 anonim válasza:

Ez csak a macskáktól függ. Ki kell próbálni. A leírás alapján ugye mindketten elég vadak ergo nem szerencsés ismeteretlenül hamar összeereszteni őket. Mivel a hím cica volt eddig többet körülöttetek , és ezekszerint ő a kiskirály nagy valószínűséggel sérelmezné ha ripsz-ropsz beállitana egy idegen(nőstény!) macska. Próbáld meg először elkülönítve egymás mellé rakni őket (pl két külön ketrecbe vannak és a ketreceket egymás mellé rakod, vagy a szoba küszöbére rácsot teszel, így találkozhatnak, de egyik itt másik ott , így verekedésre nem kerülhet sor. Mindeközben éreztesd mind2vel hogy ugyanolyan fontosok, nem kivételez. Ezek után majd kialakul. Már ebből is látszani fog hogy eltűrik-e egymást vagy ha már az elreteszelős résznél is morrognak egymásra az nem túl jó.

De ha közömbösek, akkor lassan meg lehet próbálni hogy pl a hím "részlegébe" beviszed a nőstényt a karodban , leteszed vhova, és odamész simogatni a fiút. Majd ugyanez fordítva. Ha egymásnak ugranak(ami ugye azzal van gátolva hogy az egyiket mindig pátyolgatod).akkor ezzel várni kell. Ha elvannak akkor le ülhetsz a kanapéra és meglátod mi a reakció.

De ha össze is szoknak közös tálból szerintem sose adj nekik ételt!!! Még csak ne is legyen egy helyiségben a két cicus rezidenciája! Inkàbb legyen mindkettőnsk külön kis kuckója tállal alommal stb


De olvass utánna ilyen szaklapban vagy ehhez értő oldalakon. De remélem azért tudtam segíteni


Ui: nekünk is volt egy ilyen cicusunk és rettentő természete volt .karmolt harapott kissé holdkóros volt:)) de ez vmilyen szinten elfogadható hisz kölyök volt. De idővel elkezdett szelidülni csak remgeteg türelrm kellett hozzá:)

2016. febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!