Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám viselkedése aggaszt...

Cintikebabby kérdése:

A macskám viselkedése aggaszt Ragdoll fajta macska szakértő kellene vagy aki ért a fajtához mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves Ragdoll fajtájú ivartalanított kandúr macskánk azért választottuk ezt a fajtát mert ahogy a neve is mondja Ragdoll-Rongybaba a csodás bunda és a csillogó kék szem mellett maga a természete is fogott meg mindet gyerek mellé tökéletes kedves barátságos bújós nyugodt macska aki tökéletes lakásba...(Miénk az ellenkezője)

Mi meg is vettük a kiscicát elmentünk elhoztuk minden rendbe ment pár napig meg volt szeppenve ám de pár nap múlva ki bújt a szög a zsákból a macska a nap nagy részét felfedezéssel töltötte alvással stb és egyszer csak bekattant rohangált fej vesztve mindent lelökött össze tört letépte a függönyt belénk harapott stb... utána mint aki jól végezte dolgát kidőlt arról nem is beszélve hogy mellette a szökés rögeszméévé vállt képes volt kirágni magát a szúnyoghálón a simogatást nem tűri mert elszalad vagy beléd harap ez ment hónapokig azt hittük majd kinövi de nem majd elvittük ivartalanítani mert hogy akkor lenyugszik de semmi nem változott....Tv töréstől kezdve minden megtörtént már most 2 éves a macska mi mind ezek ellenére imádjuk türelmesek vagyunk de most már hogy gyerek lesz a házba lassan komolyan aggódni kezdtem hogy mi lesz velünk így a macska nem egy hörcsög ő még jó esetbe 10 évig legalább élni fog nem szeparálhatom el a gyerektől örökké! Mindent próbáltunk minden nevelési módszert vízzel fröcskölést ha rosszat csinál újságpapír már bele fáradtunk egy biztos módszer kéne amivel féken tudom tartani de mi? Segítsetek tanácsokkal ellátni most már eljutottam odáig hogy tanácstalan vagyok!

(Beltenyészet esetleg?)

Ide nem illő hozzá nem értő kommentelők kíméljenek!

Köszönöm



2016. febr. 25. 21:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Tudom, nem ezt várod, de: hivatalos tenyészetből vettétek vagy "piacon"? Mert ha ismeretlen helyről van, valóban lehet idegrendszeri, agyi probléma egy jó ég tudja, hányadik rokoni fokú pároztatás miatt. (láttam olyan "családfát", ahol a végén már nem lehetett kibogozni, ki kinek a kicsodája)
2016. febr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Mivel nem tenyészet céljából vettük ezért nem törzskönyvezve kértük a cicust és akiktől vettük az állításuk szerint ők sem tenyészettel foglalkoznak szerelem gyerekeknek születtek a picik...
2016. febr. 25. 22:25
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez lehet a probléma, hogy olyantól vetted aki nem rendes tenyésztő, csak hozzáértés nélkül összerakott két macskát és ez lett belőle. Az ilyen gyakran előfordul. Ezért kell olyan helyről venni, ahol a szülők szűrve vannak a betegségekre, fel sem merülhet beltenyészet, stb. Sajnos erre nem nagyon lehet mit tanácsolni, tanulópénznek jó volt.
2016. febr. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs törzskönyve,akkor nem ragdoll,maximum jellegű lehet.Szülőket láttátok?Nekem is erős a gyanúm,hogy csak rá mondták,hogy ragdoll.Nekem is van ehy keverék Ragdoll cicám(a másik fele maine coon)Kölyök korában nagyon vadóc volt,szerencsére mostanàban tényleg a ragdoll vér dominál benne.Képet nem tudsz mutatni.Elképzelhetőnek tartom,hogy vagy maine coon vagy perzsa vér van benne
2016. febr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Dede mutatok szivesen! Én sziámi vérre gyanakszok szülőket láttam szépek voltak és kedvesek. Mert a szőre nem az a dús és méretre sem 8-10 kiló max 6... Nem fajta tiszta én is sajnos erre tudok gondolni ami nem zavar mert bem kiállitásra vinném stb... Csak így hiányoznak belőle az igazi Ragdoll jellemvonások... Hogy tudok képet mutatni itt?
2016. febr. 26. 12:36
 6/24 anonim ***** válasza:
2016. febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Jolika Gallasz válasza:
50%
Ha igy viselkedik biztosan nem tiszta vérvonalú, hogy kerül oda a sziámi ? Mert az inkább ilyen temperamentummal bir, kell neki egy játszótárs akit gyilkolászhat, vagy őt fogja megrendszabályozni.
2016. febr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
2016. febr. 26. 14:14
 9/24 anonim ***** válasza:
Nagyon szép cica.Az arca hasonlít az enyémre.Én inkább a kép alapján maine coon-ra gondolnék.A szülők milyenek voltak?
2016. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%
Gyönyörű állat, de a kinézete alapján (ahogy mondják) "játszótéri keverék" a fajtája. Egyébként fajtatiszta macskát nem azért vesz az ember tenyésztőtől, mert ő is tenyészteni akarna,vagy kiállításra járni vele, hanem ott szakértelemmel, gondos szűréssel, pároztatással születnek a kicsik.
2016. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!