Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám hánytm tegnap is meg...

A cicám hánytm tegnap is meg ma is. Tegnap fehéreset-átlátszót, ma barnásat, mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja van nálam, eddig kétszer láttam hányni ilyen fehéreset hányni (ez kicsi mennyiség ), de a mostani, sötétebb színű (gondolom macskakajától) eléggé megijesztett.

Eddig senki se tudta, hogy a világos színű mitől van, de mindenhol azt mondták, hogy a macskák gyakran hánynak, és bármi lehet. Szőr miatt nem nagyon fordulhat elő, mivel ez a macska szőr nélküli fajta - illetve kicsi van a lábain meg a farkán. De nagyon ritkán látom, hogy ezeket mosdatja.


2010. ápr. 1. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért egyszerűbb itt feltenni ilyen kérdéseket, mint az orvosnak? Szegény cicus. Az orvoshoz menj el vele, az a megoldás!
2010. ápr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
már baromira unom az ilyen válaszokat. semmi köze senkinek ahhoz, hogy mikor és hogyan viszem az orvoshoz. a kérdésre válaszolj, vagy ne írj. miért kell mindnekiről azt feltétlezni, hogy hagyja ott megdögleni a macskáját, ahol van, anélkül hogy orvoshoz vinné? hát mégis, szerinted mi a frász tennék vele? a kérdés nem erről szól!!!
2010. ápr. 1. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:
A hányás miatt nem kell rögtön orvoshoz vinni, csak ha nem eszik, vagy nagyon sokszor hányt, rosszkedvű, nem kakil, pisil stb. Nekem volt olyan, hogy végighányta a délelőttöt, délutánra semmi baja nem volt. A barnás szín pedig lehet a kajától simán.
2010. ápr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Második: köszönöm az értelmes választ. Nagyjából egybe is vág az én gondolataimmal.

Mikor orvosnál voltunk pár hete, említettem neki, hogy láttam fehéreset hányni. Azt mondta, hogy gőze nincs róla, mitől lehet, de a macskák könnyen és gyakran hánynak.

A barnás azért zavar, mert ez most nagyobb adag volt.


De ez után is az volt, mint a fehéres után: kidobta, aztán rohant tovább játszani. Aztán zabálni. Csomót evett. Nyávogott is, mikor látta, hogy megyek a hűtő felé, hogy neki is hozzak már valamit :)

2010. ápr. 1. 15:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha eszik, iszik, nincs ok pánikra. Ha esetleg gyakrabban ismétlődne a hányás utána, talán érdemes lenne megkérdezni a dokit, hogy szerinte mitől lehet (pl. lehet a macskakajában valamelyik összetevőre érzékeny, lehet h valami könnyebb vírust összeszedettt vagy ilyesmi).
2010. ápr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Addig nincs gond, amíg a cicád havonta csak párszor hány. De nekem volt egy cicám, aki már majdnem minden nap hányt egy keveset. Hol barnásat, hol átlátszót. Elvittem dokihoz és kiderült, hogy vesebeteg. Az átlátszó hányásra azt mondta a doki, hogy az azért van, mert túl sok a sava a cicának.
2010. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen,a fehéresre én is ezt találtam, hogy gyomorsav miatt lehet.

Meg hogy a macskáknak nem okoz különösebb szenvedést a hányás, inkább csak megkönnyebbülést- nem úgy, mint az embernél, ahol kifejezetten kellemetlen a hányás (legalábbis nekem::)).


Arra is gondoltam, hogy esetleg valamilyen pszichikai nyomásgyakorlás a macska részéről, ugyanis általában akkor fordul elő a hányás, mikor én éppen alszom (tehát nem vele foglalkozom), dolgozom (tehát nem vele foglalkozom), vagy más egyéb dolgom van, amikor neki kéne elfoglalnia magát egyedül.


Természetesen foglalkozom vele, mielőtt bárki megint lerohanna :) rendszeresen szoktunk játszani, megvannak a saját is játékaink, aminek mindketten ismerjük a szabályait. Pl bújócska - én elbújok a takaró vagy a pléd alá, néha kikukucskálok, ő meg odajön és "elkap". Akkor én rémülten visítok, ő elrohan, aztán vissza, de akkor már én kapom el. :)

2010. ápr. 1. 15:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet h elég undin hangzik,de nézd meg a hányását,lehet hogy férges a cicus...nekemis votl már többször ilyen,és ha a hányásában iylen fehér hosszú nyúlványok vannak,vegyél neki féreghajtó tablettát!(normál gyógyszertárban is kapható) olyan 2-3havonta kell nekik beadni...jobbulást a cicának!
2010. ápr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi!

eléggé megnéztem midnen alkalommal, semmit sem láttam benne.

2010. ápr. 1. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!