Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől hány rendszeresen a...

Mitől hány rendszeresen a cica? Vagy mit tehetek érte?

Figyelt kérdés

Nagymamám lakásban tartott házi cicájáról van szó.

7-8 év körüli nőstény cica, akit állatorvos soha nem látott, tehát ivartalanítva, féreghajtva se volt soha.

A cicáról még azt kell tudni, hogy nagyon sovány, és mivel a nagymamám nem engedheti meg a drága tápokat, így Kitekattal és Félixszel eteti (halas ízűt nem szereti).

Mamám szerint azért hány, mert zabál, de ő sokmindenre csak legyint. Ilyen bagolyköpet szerű kis csimbókokat szoktam találni az asztal alatt, de múltkor sikeresen beleléptem egy frissbe is. Nem láttam, hogy vér lett volna benne. Más baja nincs egyébként, nyugodt cica, de játszani is szokott.

Utánaolvastam, hogy mi okozhatja a hányást és a betegségeken túl a nem megfelelő tápot és a szőrt is megjelölték.


Szerintetek mit tehetek, hogy segítsek a cicának?

Felajánlottam már a mamámnak, hogy kifizetem a dokit, hogy legalább csak nézze meg, de a mamám nem hajlandó elfogadni.

Ivartalanításra is kérleltem, mert a cica gyakran szenved tőle, de azt sem akarja.

Prémium tápot nem tudna rendszeresen venni a nyugdíjából, de nekem sincs rá annyi plusz pénzem rendszeresen.


Minden segítő szándékú ötletet és javaslatot előre is köszönök.



2016. márc. 17. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Érthetetlen, miért nem akarja dokihoz vinni a cicát, ha még ki is fizetnéd!

Egyébként valószínűleg a szőrt nem tudja megemészteni. Ilyenkor már beindul a tavaszi vedlés! Azzal segíthetsz, ha veszel szőroldó pasztát (malátapasztát), és abból elnyalogat egy-egy csíkkal. Állateledel-boltban, állatpatikában kapható, de pl. a DM-nek is van saját márkása, az is jó! Macskafüvet is lehet ültetni, bár arra nem minden cica vevő. Nekem két cicám van, az egyik imádja rágcsálni, a másik rá se néz.

2016. márc. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha szobában tartott cica, akkor legalább valami cicáknak való füvet betennék neki, éppen a szőr miatt vagy ha jól tudom van erre valami paszta is. Jó lenne ha állatorvos látná, mer elég komoly betegség is lehet a háttérben. Csak tápot kap a cica? Ez is okozhatja a bajt.


Amúgy nekem is volt olyan cicám, aki tényleg annyira zabált hogy utána végighányta a teraszt. De ő még kölyök volt, és olyan helyről került hozzánk ahol sokan voltak: szerintem azért falt mert félt hogy nem jut neki elég étel. Egy idő után felhagyott vele, gondolom akkorra esett le neki hogy itt nem kell az ennivalóért vetélkedni.

2016. márc. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért nem fogadja el, mert eleve az unokájától nem akar semmit elfogadni, inkább mindig csak adna, ha tehetné. Meg régi értékrend szerint gondolom nem illik vagy nem tudom.

A szőroldó pasztát ismerem, az én cicám is kap mindig, esetleg megpróbálom azt, hátha javul a helyzet.

Friss füve van egyébként és szokta is enni.

2016. márc. 17. 19:24
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy meg elmész a nagyihoz, beteszed a macskát egy hordozóba, köszönsz a nagyinak, és elmész vele az orvoshoz. Gondolom nem fogja kitépni a kezedből, meg leordítani, mert jót akarsz a macskájának. Nem akarja hogy költs rá, de ha te akarod, gondolom nem veti magát eléd, hogy ne tudj elmenni.
2016. márc. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Egyébként azért is "komikus" a helyzet, mert nagymamám igazi nagymama, aki folyton etetne minket is és ő sem egy vékony alkat. A cica meg úgy néz ki mint, akit éheztetnek, pedig biztos, hogy nem (legalábbis mennyiségileg).

Valamilyen száraz tápot kap, meg alutasakosból Félix, Kitekat. Házi kosztból is biztos vagyok benne, hogy kap, mivel mamám gyakran főz és mindig kínálja a cicát.

2016. márc. 17. 19:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tényleg valami betegsége van, vagy férges. Vidd orvoshoz.
2016. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelműen meg lehet különböztetni, hogy azért hányt-e, mert habzsolt, vagy pedig valami gond van. Nálunk mindkettő előfordult már.

Ha rágás nélkül bezabálta az egészet, akkor evés után azonnal kijön belőle a kaja, még felismerhető formában. Ez a jobbik eset.

Ha viszont evés után csak néhány órával/1 nappal később hányja ki, akkor más baj lehet. Nálunk akkor hánytak a cicák így, amikor nagyon magas fehérjetartalmú cica jutalomfalatot kaptak, és nem bírta a gyomruk.

Az viszont, amit mondtál, hogy bagolyköpetre hasonlít, az tényleg a szőrre utal. Gyakran előfordul macskáknál, hogy a gyomrukban a mosdáskor lenyelt szőr nagy szőrlabdákba összeáll, majd szájon át távozik. Ez viszonylag "normális" jelenség, bár ha gyakran előfordul, akkor tényleg érdemes orvossal is konzultálni. Ha nem engedi, hogy kifizesd, próbáljatok meg kompromisszumot kötni, hogy a felét te, a felét ő fizeti, hátha így már beleegyezik.

Ha az állatorvos nem jön szóba, akkor próbáljatok meg tápot váltani egy időre, vannak hasonló árú és minőségű tápok, mint az általad említettek. A tápváltással megszűnhet a gond.(Egyébként azt nem mondtad, hogy száraz tápot vagy nedveset kap a cica? Mert ez is fontos lehet:egyes macskáknak a gyomra nem bírja a konzerveket. )

Emellett pedig azt is megkérhetnéd a mamádat, hogy próbálja meg rendszeresen megfésülni a cicát, hiszen ezáltal jelentős mértékű szőrt eltávolíthat, így a cica mosdás közben már jóval kevesebbet fog lenyelni. A fésülés hosszú szőrű cicáknál mindenképp ajánlott, de a lakásban tartottaknál is. Könnyen lehet, hogy dús szőrzetű a cica, és nagyon hullik neki, és akkor ez okozhatja a gondot.

2016. márc. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Meg azt mondta még, hogy attól is fél, hogy akkor tovább küldi mindenféle vizsgálatra és az még több pénzbe kerülne.

Ezen gondolkozom, hogy ha elvinném, akkor ránézésre mit tud mondani? Vagy vigyek el egy kiszáradt köpetet? Meg igazából nem én élek vele, ha kérdez a doki, akkor nem biztos, hogy tudok válaszolni...

De ha mamám is jönne, akkor pont a további pénzkiadás elkerülése miatt lehet, hogy ő ferdítene az igazságon.

2016. márc. 17. 19:35
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Bocsi, most látom, hogy már írtad a száraz tápot és a nedveset is.

Egyébként jobbulást a cicának!

2016. márc. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz, a nagymamákkal sosem könnyű. :(

Nálunk is hasonló volt a helyzet, rengeteg macskájuk volt a nagyszülőknek, folyamatosan születtek újabbak, de ők se az ivartalanításra, se semmi orvosi költségre nem akartak költeni, és az én szüleim sem. De aztán amikor sorra megbetegedtek és meghaltak, akkor már nem bírtuk tovább és elvittük a maradék kettőt ivartalanítani saját pénzünkön. Azóta is járunk orvoshoz, ha baj van. Igaz, ennek a szüleim a költségek miatt nem örülnek, nagyszüleim pedig a büszkeségük miatt. De a cicáknak jobb, és ez a lényeg!

Az állat felelősség, akár a gyerek, és ezt a régimódi álláspontot képviselő idősekkel is meg kell értetnünk...

2016. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!