Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sajnos tegnap délután meghalt...

Sajnos tegnap délután meghalt a cicám, teljesen lelki roncs lettem, az ablakban ültem kb egésznap és csak néztem ki a fejemből, mit csináljak, hogy könnyebb legyen?

Figyelt kérdés
Imádtam, szinte családtag volt, kiscica kora óta mi neveltük és 3 évesen kiesett az ablakon, szörnyet halt egyből... És pont dolgoztam, ezáltal anyukám volt a vétkes és most képtelen vagyok neki is megbocsátani emiatt. De ő is csak sír egésznap. Ez az első haláleset akár emberi, akár állati, ami így felnőttként történik velem, és mikor felfogom, hogy az élet mennyire mulandó. Nagyon különleges cica volt, végtelenül játékos, folyamatosan szeretethiányos, imádnivaló, rettentően szelíd és mindig együtt aludtunk. Most fogalmam sincs mihez kezdjek. Nem akarok új cicát, az nem lenne ugyanaz. Egyszerűen belepusztulok a tudatba, hogy nincs többé. Mindig mikor megyek ki a konyhába reflexből a szokott helyére nyúlok, majd könnyes szemmel nyugtázom, hogy már sose lesz ott. Minden holmiját elrejtettem, hogy még az se emlékeztessen rá. De még így is nehéz mikor folyamatosan előtörnek az emlékek. Mi tévő legyek, hogy könnyebb legyen? :( 23/F

2016. ápr. 23. 02:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
23 évesen rá kellett volna már döbbenned hogy az élet múlandó. Párom 14 évesen mindkét szülőjét elvesztette, mégis normális életet tud élni, gondolom egy macska hiányán túl fogod magad tenni. Egyébként sajnálom..
2016. ápr. 23. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Kedves első válaszoló! Nem hallottad még azt a mondást, hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb? Sajnálom a párod, de ez nem segít a kérdezőn.


Én 26 vagyok, de szerencsére még nekem sem halt meg egy közeli hozzátartozóm, se kiskedvencem.


Kedves Kérdező!


Hidd el nekem, hogy mindenkitől azt fogod hallani, hogy idővel jobb lesz. És tényleg így van. Próbáld meg elfoglalni magad, persze nehéz, de ez az egyetlen, amit tehetsz. (Mikor feldúlt vagyok, nekem a futás, vagy egy erőltetett tempójú biciklizés segít.) Majd eleget gondolsz a cicusra, mikor már szomorúság nélkül vissza tudsz emlékezni a boldog pillanatokra. Ha ennyire megviselt, hogy már nincs, akkor biztos vagyok benne, hogy melletted nagyon jó élete volt.

2016. ápr. 23. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Digo, most halt meg a cicája, még gyászol.

Igen, majd túllesz rajta, de még nagyon friss 😭

2016. ápr. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor nehezebb, amikor fiatal is volt és nem a te hibádból történt.

Az én cicám novemberben halt meg, szintén fiatalon 5 éves volt, vérrög volt a lábában. Reggel még ugrált az asztalra, pár hónapja volt orvosnál, leszedték a fogkővet, megkapott minden oltást, a legdrágább kajákat kapta. Aztán egyik nap jövünk haza a melóból szegény cica addigra lebénült, az orvos márcsak altatni tudta. Még mindig nem vagyok túl rajta, nagyon hiányzik. Viszont én már ott vagyok, hogy szeretnék másik cicát. Nem ugyanaz, de szeretnék segíteni egy állaton, tudom, hogy rendesen tudnám nevelni és biztos az a cica is ragaszkodni fog a gazdijához. Mint minden gyásznál, az egyetlen ami segít az idő :(

2016. ápr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetes halálon könnyebben túl lesz az ember... de ahol valaki hibás egy halálért ott nem így megy. Én sem tudok túl lenni 3 és fél év után sem a macskám halálán, most is sírok, pedig épp csak írok róla... mit lehet tenni? Próbáljunk a vidám időszakokra gondolni vele kapcsolatban, ne a halálára, főleg ne arra hogy valaki hibázott. Egyébként egy újabb macska, vagy más állat eltereli a figyelmet, nekem azóta lett 4 macskám is. Nem helyettesítik nyilván, de örülök hogy vannak és felvidítanak. Nélkülük rosszabb lenne sokkal.
2016. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szegény cica... :,,,,,,,,(
2016. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos semmit nem tudsz tenni, ezen csak az idő múlása fog segíteni.


Sírj, gyászolj. Ne hibáztasd anyukádat, ez egy szerencsétlen baleset volt, nyilván ő is hibáztatja magát eléggé.


Új cica valóban nem lenne ugyanaz, hanem egy teljesen más egyéniség lenne. Ami nem baj. :) Sok állat elfér az ember szívében élete során. Én is vesztettem már több állatot is, tudom, milyen borzasztó érzés. Egy új jövevény idővel segít az ürességet betölteni (még nem most, hanem majd ha már nem friss a gyász).

2016. ápr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Az én macsekom októberba lett elaltatva mer szegényem júliusba sérvet kapott, akkor megműtötték de legyengült ezért egy kicsit, így augusztusba valamit elkapott abból újra felállt de októberba már nem tudott pedig mindent megtettünk naponta vittük a dokihoz és kapta az infúziót meg abban a tápanyagokat mert nem evett nagyon. Aztán a hónap végére csak rosszabb lett már nagyon sovány volt és utolsó napjára odáig juttott hogy már maga alá pisilt. Este kijött a doki és elaltatta. Nekem is hiányzik de már nem olyan szinten mint akkor (néha nekem is van olyan h hazaérek és nézek a földre, hogy nem jön:() Nekem az segített, hogy olvastam egy szöveget amiben leírta egy állatorvos, hogy gondoljunk a szép időkre amiket vele töltöttünk illetve menjünk közösségbe (de ne olyanba típusba ahol azt hallod h ne sírj csak egy macska volt...) és gondolj bele, neki nincsenek unokái akit még megakart volna látogatni vagy éppen elmenni még utoljára a kedvenc helyére. Idővel jobb lesz!
2016. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 aperitif ***** válasza:
100%

Nem tudsz mást tenni, minthogy meggyászolod a cicádat. Sírjál nyugodtan, ha úgy érzed, sírnod kell, az segít a gyászban. Nem áltatlak, sokáig rossz lesz még, de aztán ahogy múlik az idő, egyre könnyebb.

Anyukádnak meg kell bocsájtanod, hisz ő is szenved. Fölösleges bárkit hibáztatni, ez egy szerencsétlen baleset volt. Beszélgess vele sokat a cicáról, az is segít a történtek feldogozásában.


Később pedig, ha már elmúlt a fájdalom, és szeretnél új cicát (aki természetesen egy másik cica lesz, nem ugyan az, de épp úgy szerethető), akkor az első dolgod szúnyog-, vagy macskaháló felszerelése legyen.

2016. ápr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket :( egyelőre képtelen vagyok bármire is gondolni a cicával kapcsolatosan, mindig ha eszembe jut elterelem gyorsan a figyelmem és folyamatosan zene vagy film megy a háttérben, hogy ne kelljen éreznem, félek ettől, hogy ez teljesen ki fog belőlem törni napokon belül és az brutális lesz, de persze az idő segít csak.. :(
2016. ápr. 23. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!