Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskainvázió! Mit tegyek?

Macskainvázió! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Átjárnak a szomszéd macskái hozzánk nem csak este,hanem nappal is itt vannak.Szegény kutyánk már ki van teljesen idegileg,szándékosan szemétkednek vele.Éjszaka nem nagyon tudunk aludni,mert a kutya felkölt minket,ahogy ugatja őket.A múltkor a szomszéd udvarán csak 13-at számoltam meg,de elszaporodtak az egész utcában már.Állítom a szomszéd már azt sem tudja hány macskája van.

2016. ápr. 24. 09:40
1 2
 1/13 szaszaa11 válasza:
4%
Az ég világon semmit nem tudsz tenni, hacsak nincs egy puskád...
2016. ápr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Talán a saját kutyát kellene előbb megnevelni hogy ne ugassa a szomszéd macskákat és akkor tudnál aludni.
2016. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Jól sejtem, hogy a kutya láncon van?

A mi szomszédaink is tele vannak macskákkal, én egyébként sem csípem őket, azzal pedig egyenesen megutáltatják magukat, hogy folyton ide járnak át éjszaka, és jelölgetnek, bűzlik minden a macskahúgytól. Én ezt a helyzetet könnyen megoldom. Van két nagy kutyám, akik egyébként bent alszanak, viszont néha meglepem a macskákat, és rájuk engedem őket(elkapni nem tudják, azt nem is hagynám, de megkergetik őket).

Én éjjeli bagoly vagyok, gyakran 3-ig is olvasok, közben néha rápillantok a kamerára, ha látom, hogy jön valamelyik macska, már engedem is a kutyákat. Azóta lényegesen kevesebb bosszúságot okoznak, és inkább kerülik az udvarunkat.

Ha a kutya szabadon van, simán elkergeti őket, nem lesz nagy kedvük nálatok garázdálkodni állandóan.

2016. ápr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nincs a kutya láncon,csak okosan mozognak a macskák!Azért egy párat már elkapott!Második válaszoló nagyon kutyagyűlölő lehet,hogy neveljem meg a kutyámat?Szerintem természetes,hogy védi a területét.Mégis mit kellene csinálnia?egy tálból egyenek?
2016. ápr. 24. 10:27
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ujabb állattörvény szerint a kutya nem lehet láncon!
2016. ápr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon nem vagyok kutyagyűlölő de simán meg lehet tanítani hogy ne ugasson feleslegesen a kutya. Sokaknak sikerült már ,nem kell hozzá nobel díj. Nem más állatait vagy szerencsétlen kóbor állatokat, kell irtani meg kergetni, ha a tied a neveletlen és attól nem tudsz aludni.

De rakj fel villanypásztort a kerítésre vagy szomszéd és utca felé hajlított hálót, az távol tartja a telektől a macskát,viszont ha a kutya átlát attól még ugatni fog .

2016. ápr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

# 7-es Elárulod, hogy tanítod meg a kutyádat, hogy ne ugasson? Én tapasztalt kutyás vagyok, jól nevelt kutyákkal, de az ugatásról még nem sikerült őket leszoktatni...

Nem mellesleg mióta jó ötlet az, hogy a kutya ne ugasson meg a területére pofátlankodó bármilyen élőlényt? Hát nem ez az egyik csodálatos funkciójuk a sok más egyéb mellett?

2016. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

Ha a kutya tudja a "nem" parancsot amivel felfüggeszti az adott tevékenységet amit éppen csinál, akkor az ugatás is letiltható. Ha nem ismeri vagy szelektíven kezeli ezt a parancsot ,akkor persze nem.

Ez is a funkciója a kutyának hogy ugat,de értelmes irányba kell terelni,mert agyára megy mindenkinek az olyan kutya aki lármázik egész nap mindenre, macskára ,sünre ,elhaladó járókelőre ,sétáltatott kutyára ,fán ülő madárra ,levélre ,is ugat. Arra ugasson ha megáll valaki a kerítésnél vagy kapunál és az ember legyen, ne valami állat. Jellemző hogy ha valaki békésen sétáltat egy kutyát az egész utca zeng az ugatástól. Itt se a sétáltatót kell kilőni,hanem az ebeket kellene megnevelni.

2016. ápr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Az állattartó kötelessége az állatait telekhatáron belül tartania.


Én beújítanék egy élvefogócsapdát...

2016. ápr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, akkor ugye a börtönt is bekalkuláltad? Ma ilyenért 3 évet kaphatsz, hál ' Istennek.
2016. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!