Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg nem jó macskát panelba...

Tényleg nem jó macskát panelban tartani?

Figyelt kérdés
Mármint a macskának tényleg rossz: :(
2016. ápr. 29. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem rossz, egyáltalán, legalábbis jobb mint kutyát. Csak az ablakot ne hagyjátok nyitva, se a bejárati ajtót.
2016. ápr. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Miért lenne rossz? Mert az élete balesetmentesen telik el? Nem hajtják kutyák, h.lye emberek? Nyugodt, tiszta helyen alszik, rendszeresen kap enni, van tiszta alomtálcája, ahova a dolgát végezheti. Nekem 30 éve van cicám benn tartva. Az 1. 16 évig élt. Utána csak mentett cicáim voltak, vannak. Akiket az állítólagos hűdejó kinti léttől szedtek össze. Szerintem még sok kutyának is jobb panelban lakni, mint azoknak, akiket kicsapnak az udvarra és annyi. A lakásból rendszeresen le kell őket vinni, tehát sokat mozoghatnak, bandázhatnak más kutyákkal.
2016. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Panelban tartott benti cicám van. Tökéletesen boldog. Sokat játszunk vele, velünk alszik, finomakat eszik, szeretjük és biztonságban van.

Természetesen emeletes házban kell macskaháló az ablakokra és az erkélyre, hogy nehogy véletlenül kiessen, de más bántódása aligha eshet.

Ellenben a kinti macskákra ezer veszély leselkedik, aminek hamar áldozatul esnek.

Én inkább választanék egy hosszú boldog életet a panelban, mint 1 év jajdekalandos éhezős, fázós bóklászást, aminek egy autó/méreg/kutya vet véget.

2016. ápr. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem volt két kinti-benti cicám kertesházban. harmaik szülinapját egyik sem élte meg. Jó dolguk volt, izgalmas és szabad életük volt.

Most panelba költöztem, készen állok egy újabb cicára.

Nagynénim szerint aranykalitka egy cicát bent tartani. Mondjunk én úgy gondolom, hogy jobb lenne neki szeretetben, jólétben, de bezártságban nálam, mintha a menhelyen vagy árván az utcán élne.

Szóval, szerintetek mehet:)) Annyira izgatott vagyok!:)


Nehéz egy benti cicával? Ha csak délután érek haza (munka), akkor nem lesz büdi a házban a használt alom miatt? Nem unatkozik a cica? Persze lenne neki sok érdekes játék és sok pihe-puha hely, ahol aludhat (na meg persze KARTONDOBOZOK:D)

2016. ápr. 29. 21:16
 5/9 anonim ***** válasza:
A macskák a nap nagy részében alszanak.Ha minden nap takarítod az almot,akkor nem lesz büdös.A mi cicánk általában csak este használja.Nekem is kinti cicáim voltak,egy volt,aki 3 léves koráig élt.A mostani cicánk az első panel cica.Én úgy érzem,sokáig velünk marad.
2016. ápr. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért nem minden kinti cica rövid életű. Mondjuk sokmindentől függ. Nekem 4 cicám van, kinti cicák garázsba bejárással 8,9,10 és 11 évesek. Ivartalanítva vannak,ezért a párzás miatt nem csavarognak messzire. Amúgy egy zsákutcában lakunk, a főútig hál'isten nem mennek le. Fölöttünk erdős rész, mellettünk szántóföld. Tudnak fára mászni, vadászni, homokban hemperegni, sütkérezni a fűben, stb. Nekem nem lenne szívem ezt a szabadságot megvonni tőlük. Persze forgalmas városokban sokkal több veszély leselkedik rájuk és egy panelban nem járkálhatnak ki-be kedvük szerint. Csak azért írtam le ezeket, mert nem törvényszerű, hogy egy kinti macska ne éljen 3-4 évnél tovább. De valószínű, hogy panelban is lehet arany élete, csak tőlem olyan távol áll ez a gondolat. Akkor én inkább nem tartanék macskát, mert a szabadság az szabadság.
2016. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó lesz neki bent :) Jó hogy vannak ilyen felelős gazdik, akik meggondolják mielőtt háziállatot visznek haza!

Ivartalaníttatni mindenképp kellene, kandúr esetén azért hogy ne jelöljön, nősténynél pedig a betegségeket elkerülendő!

Egyébként ha attól félsz hogy nem szeret majd bent és ki szeretne menni, akkor fogadj örökbe felnőtt cicát akiről tudják az ideiglenes gazdijai hogy szereti a benti létet :)

2016. máj. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
A lakassal nincs gond, a panellel van. Mar ha valoban panel.vannak szep tarsashazak. Attol is fugg egyebkent hogy milyen fajta cica.
2016. máj. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs légkondi, akkor azért vedd figyelembe, hogy nyáron mennyire melegszik fel a lakás. A macskák csak a talpukon tudnak izzadni. Nehogy hőgutát kapjon szegény mire hazaérsz.


Amúgy ha csinálsz neki egy polcrendszert, hogy függőlegesen is közlekedhessen és a magasban aludhasson, akkor nagyon jól elvannak a lakásban.

2016. máj. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!