Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cica vagy kijárós cica?

Benti cica vagy kijárós cica?

Figyelt kérdés
Lesz majd kiscicám egy pár hét múlva és nem tudom, hogy csak benti legyen-e vagy ki is menjen majd. Ő lesz az első cicám.Még annyit hogy ivartalanítva lesz.

2016. máj. 1. 08:40
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Basszus, nem figyeltem és nem állítottam át a témakört. Bocsi
2016. máj. 1. 08:43
 2/18 anonim válasza:
84%
Ha lesz időd foglalkozni vele akkor mindegy, hogy benti vagy kinti.Nekem is van cicám de ő benti.Ha kinti lesz első dolgotok legyen beoltani!Ha fiú cica lesz akkor inkább benti.
2016. máj. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Szerintem benti legyen. Akkor mindig tudod majd, hogy hol van, kisebb esellyel utik el..stb.
2016. máj. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én is azt szeretném ha csak benti lenne de , anyu szerint megbolondulna ha csak bent lenne és nem mehetne ki, de én meg nem akarok egyutt aludni egy cicaval hogy előtte a koszos fuűben járkált még minden, lehet furcsa de na.
2016. máj. 1. 09:00
 5/18 anonim ***** válasza:

ez attól függ,hogy merre laktok.

ha egy forgalmas út mellett, akkor mindenképpen benti, mert nagy eséllyel elütnék. ugyanez igaz ,hogyha a környéken nagy kutyák vannak, esetleg a ti udvarotokba is beszöknek. akkor is inkább benti legyen.

de ha viszonylag biztonságos környéken laktok, szóval nem járkál sok kocsi,azok is lassan mennek, nincsenek nagy bor kutyák stb akkor nyugodtan legyen kint. vagy benti-kinti:)

nekem kintiek a cicáim, néha be is jönnek. de nagy részben kint vannak. jól érzik magukat, mindig vadászgatnak meg hemperegnek a fűben, meg a szomszédban lesik a madarakat stb.. szerintem ez lenne ideiális:) de tényleg lakhelytől függ.

2016. máj. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
kórbor kutyákat akartam írni:)
2016. máj. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12%
Te egy börtönben élnéd le szívesen az életed, vagy ki is mozdulnál néha? Gondolkodj el ezen, hogy akarod e puszta szeretetből(?) börtönbe zárni szerencsétlent? A szobacicák vesznek el a leggyakrabban, mert ugye ha egyszer kijut, akkor tuti elkódorog, vagy elütik - semmi rutinja nincs. Az meg külön hozadéka a kint létnek, hogy nem cseszi szét a bútorokat, nem tör, nem zúz, és sokkal fittebb, testileg-lelkileg sokkal egészségesebb, ha van mozgástere, és nem csak azon az egy 20 centis kaparófán kell kiélnie minden mozgásigényét.
2016. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Benti legyen.

Biztonságosabb és mindenki boldog lesz. A cica is. :)

2016. máj. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Benti legyen! És én kivételesen nem azért írom, mert az jobb a macskának, mert egyáltalán nem érdekel, mi a jó egy macskának. Ha kijár, akkor a szomszédba szarik, hugyozik, és a szomszédnak kell UTÁNAD takarítani. Betegségeket terjeszt, amivel a szomszéd gyerekeit VESZÉLYEZTETED, MEGBETEGÍTHETED vagy MEGÖLSZ egy magzatot! Ha kinti lesz, akkor azzal más EMBEREKET veszélyeztetsz, és más magántulajdonát károsítod akaratuk, beleegyezésük nélkül, ezt vésd az eszedbe.
2016. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

Az összes szomszéd öregasszony min. 4 macskával és egyiknek sincs családja ,szóval nem hiszem, hogy őket fenyegeti ez a veszély.Egyébként egy ivartalanított cica nem megy el , tehát valószínű nem is végzi a dolgát a másik kertjébe.

2016. máj. 2. 05:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!