Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állandóan sebes a füle, és...

Állandóan sebes a füle, és kivakarja?

Figyelt kérdés

Van egy kandúr cicám, és a füle mögött elég nagy területen sebes, mindig véres. Folyton elvakarja, mindig hintőporozom neki, hogy ne vakarja el és gyógyuljon be, de sajnos kertes házban lakunk, el megy csavarogni, másnap hazajön és újra tiszta véres a füle!!

Félek, mert nem sokára jön a meleg és nem akarom hogy a légy beköpje...de sajnos, mindig újra elvakarja és már idegesítő hogy 2 hónapja ez megy...

Ti hogyan oldanátok meg? Mit tegyek a fülére, mitől hamar begyógyul??

22 L



2016. máj. 22. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

először is vidd el állatorvoshoz,nehogy elfertőződjön de ha nincs semmi különös kérj rá gallért.kicsit idegesíteni fogja de így nem tudja kivakarni+ linkelek egy ilyen képet(amúgy az ilyeneket a műtét után rakják fel

[link]

2016. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Állatorvos. A füle miatt is, és ivartalanítani se ártana, hogy ne csavarogjon állandóan.
2016. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És ha nem tudom elvinni állatorvoshoz...mert k***a drága...nem mindenki engedheti meg, hogy ránéz az állatra és több 10 ezreket kell fizetnie..

Mást nem tudnék neki segíteni, vagy rákenni a fülére?? :(

2016. máj. 22. 20:32
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Egy vizsgálat nem kerül többe 2-3ezer forintnál. Ha te lennél ilyen állapotban, akkor nem vennéd meg az orvos által felírt gyógyszert, mert drága? Állandó kérdés: miért tartasz állatot, ha nincs pénzed orvosra? Házilag nem tudod meggyógyítani, ha tetszik ha nem.
2016. máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jaj, tudtam hogy valaki ezzel fog jönni hogy minek tartasz állatot stb...

Mert imádom őket! A szivemet lelkemet odaadom a cicámnak, és segítek is neki hogy a fülének semmi baja ne legyen...

2016. máj. 22. 21:13
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Ha így van, akkor irány az orvos.
2016. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

Már ne is haragudj, de milyen több tízezer forintról beszélsz? Ha soha nem voltál dokinál mégis honnan veszed? Mesélte az unokaöcséd feleségének a szomszédasszonyának a nagynénje?

Én rendszeresen járok oltatni a cicámat, úgyhogy nekem higgyél.

Egy vizsgálat és a betegség megállapítása, szükséges krémekkel és gyógyszerekkel 4.000 Ft maximum.

Ivartalanítási akciók tavasszal vannak. Ezek keretében olcsóbban el lehet végeztetni a műtétet, ettől függően 4.000-10.000 Ft lehet az ára. Nyilván, ha nem akarsz rá annyit költeni, akkor egy ilyen akciót kihasználva és helyet kiválasztva olcsóbban meg tudod ezt tenni.


El kell vinni orvoshoz, mert elfertőződhet a fülén a seb és nagyobb baja lesz, mint egy kis sima seb.

A hintőporozást meg egyenesen hülyeségnek hangzik. Használni biztosan nem használ, hogy mennyire árt, azt nem tudom...Honnan vetted ezt egyáltalán? Szintén a az unokaöcséd feleségének a szomszédasszonyának a nagynénje mondta? Kérlek ne higgy neki, mert láthatóan nem ért hozzá...


Hogyha valóban szereted azt az állatot, akkor elviszed a dokihoz és nem hagyod szenvedni szegényt. A te lelkiismereteden múlik a sorsa. Ilyen egyszerű.

2016. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!