Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam hozzá az új...

Hogy szoktassam hozzá az új helyhez a kinti macskámat?

Figyelt kérdés
Kb. jövő január-február körül át fogunk költözni egy másik utcába. Van egy kadúr cicám ( még nincs ivartalanítva) Kinti. Augusztusba lesz 1 éves. A pinceajtón lesz neki macskaablak, oda le tud majd menni, ott kap enni stb. A mostani házunknál is így van. Mivel hogy kinti cica kicsit aggódom, hogy hogy fogja megszokni az új környezetét. Légyszi írjatok, hogy lehet hozzászoktatni!

#macska #költözés #szoktatás #másik környezet
2016. máj. 23. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Először, már jóval előtte ivartalanítsátok.

Másodszor, az új helyen legalább 1-2 hétre be kell zárni, lehetőleg a lakásba. Utána, ha kiengeditek, már valószínűleg nem fog elmenni.

2016. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Költözéskor hajlamosak a szökésre a cicák. Ezzel érdemes vigyázni.

Nálam a macska benti állat, én az új kertet úgy szoktattam meg vele, hogy először csak felvéve vittem ki néhányszor körbe nézni. Aztán kinyitottam a kert ajtót hogy kimehessen magától de vele sétáltam, kísérgettem. Fél év telt el, de csak szorosan a sarkamban max 5 percre jön ki a kertbe.


/le írtam, hátha hasznos/

2016. máj. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fenti javaslatokhoz pluszba:


Mindenképpen autóval vigyétek majd át a cicát, egy zárt papírdobozban, vagy hordozóban. Akkor is ha az új hely csak 10 percre van gyalog. Így nem jegyzi meg a vissza vezető utat.

2016. máj. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak: Igen, be fogjuk zárni, mert a cica ugyebár helyhez szokik.


3. válaszolónak: Igen, autóval fogjuk vinni, de az az igazság, hogy ő egy olyan cica, aki csavarog. Nem sokáig, csak amíg én suliban vagyok, addig ő elmegy kb. fél kilométert, nyávog a buszmegállóban stb. De nem verekszik. Eddig még nem. Viszont mindig hazajön. Mikor hazaérek, már otthon vár.


Az a szerencse, hogy nem túl hosszú utca és nem is forgalmas az a környék. Egy nagyobb faluban lakunk, hál' istennek!

2016. máj. 24. 17:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz!:)
2016. máj. 24. 17:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi lett a költözés tapasztalata?

Én a négyéves macskusszal költöztem kb 800m távolságra, de a mai napig vissza kell mennem érte havi 1-2 alkalommal. Legalább tudom, hol keressem...

Persze lehet, hogy másnap hazajönne magától is, de nyugodtabb vagyok, ha itthon tölti az éjszakát :)

2020. júl. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!