Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol kereshetek kölyök cicát?

Hol kereshetek kölyök cicát?

Figyelt kérdés

Már próbáltam sok helyen köztük jófogás és társai.

De mind-mind kudarc.


Amikor a Facebook-on, és azon belül bármi sos állatmenhelyen keresztül érdeklődök, akkor meg annyi feltételt szabnak, hogy az több mint sok.


Fizessek 25-30 ezret mindenféle oltás miatt (egy sima keverék házicicáról van szó)

Írjak alá mindenféle szerződést, hogy csak extra minőségi táppal etetem, és nem engedem ki az udvarra. (?????????)


Miért kéne bezárnom a cicát a lakásba?

Na mindegy.


Meg hasonlók.


2016. máj. 23. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Utcáról befogadott, sima házicicám van, 2 db.


Fizetek évente leukózis kombinált oltást (7 betegség ellen véd), cicánként 12 ezer + első évben 2 hét után ismétlőt kaptak.

Minőségi táp: Több próba után RC Veterinary mellett döntöttünk, ami1800-2000 körül van kilója, mindig nézem, hol akciós, onnan rendelem.

Fizettem egyszeri chip költségeket, cicánként 7 ezer.

Ez mellé kaptak chippel működő cicaajtót, ami akkor 29 999 ft volt, ma 32-34 körül láttam neten, de mivel én sem akartam bezárni őket, megvettem. DE! Városban lakunk, nem akartam, hogy kimenjenek az utcára az autók, buszok közé, ezért csináltunk szökésbiztos kerítést: a telek 2,5 oldalról beton alapon lévő pallókerítést kapott, tetején befelé döntött kis lyukú macskahálóval, fél oldalról a szomszéd ház határol, előröl meg utcafronti a ház, így csak a kocsi kapubeállót kellett átalakítani, hogy ne tudjanak arra sem szökni. A kerítés átalakítása 100-120 ezer körül lehetett, pontosan sose számoltam ki.

3 havonta féreghajtó tabletta, cicánként 300 ft, havonta csöpögtető bolhák és kullancsok ellen, cicánként 2000 ft.

Ez felett a két cicára úgy kb 5000 ft-ot költök havonta (alom, vitaminok, jutalomfalatkák, játékok, macskamenta, egy-egy új bútor vagy fekhely, mikor mit találok akciósan, olcsón), és ha bármi gond van, orvoshoz megyünk.

Most készülünk egy macskamentéstől cicát örökbe fogadni. A cica kizárólag benti tartásra van meghirdetve, viszont felhívtam őket, ilyen kinti körülmények mellett odaadják nekünk a cicát, már csak a személyes találkozó van hátra.

Ha nem adod meg az állatnak az egészséges, biztonságos élethez való jogát, akkor valóban, ne is tarts cicát, van elég, amit elüthet az autó, megmérgezhetnek, agyon üthetnek...


Igen, írj alá ivartalanítási szerződést, ne legyen több fölös szaporulat.

Igen, oltasd be a "sima keverél házicicádat" is, ugyanolyan cica, mint egy perzsa, egy bombay, egy burmai vagy egy brit. Őt is ugyanúgy eléri a leukózis, ha nem oltatod be, te leszel a következő, aki itt fog sírni, hogy mégis mit csinálj, nem eszik, nem iszik, rosszul van... Jah és ezek közel sem kerülnek 25-30 ezerbe!

Igen, etesd minőségi táppal, te sem ennéd meg ragadozóként a maximum 4 %-os hústartalmú szemét teszkós, cba-s, akaármilyen "tápot", teszem hozzá, a whiskas és kitekat szemetek árban nem sokkal mozognak lejjebb egy minőségibb középkategóriás tápnál, aminek hústartalma is van.

Engedd ki a cicát az udvarra, hagyd, hogy fára másszon, játszon, érezze a szagokat, de akkor is nyújts neki biztonságos környezetet, ahol nem a régi parasztmacskák 3-4 évét élheti csak le, hanem azt a 18-20 évet, amiben kiélvezheti nyugdíjas éveit is!


Persze, a cica kis állat, de ugyanúgy igényli a törődést, ugyanúgy szüksége van az emberi kapcsolatokra, a biztonságra, a minőségi tápanyagra, mint neked, vagy bárki másnak. Az nem kifogás, hogy nincs pénz minőségi tápra, az oltásokra vagy az állatorvosi ellátásra. Macskát is (mint minden állatot) nem beszerezni, hanem fenntartani nehéz, akkor is, ha csak "egy sima keverék házicicáról van szó". Nincs rá keret, tarts plüss cicát!

2016. máj. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Facebook Cicapró - minden ami dorombol c. csoportban minden második poszt gazdit kereső kiscicáról szól. Sajnos.
2016. máj. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Fizetek évente leukózis kombinált oltást (7 betegség ellen véd), cicánként 12 ezer + első évben 2 hét után ismétlőt kaptak."


Köszi, hogy ezeket leírtad, meg a többi adatot is, de tudom, hogy mi mennyibe kerül.


Csak tudod, már vertek át így "fantasztikus" menhelyek, hogy hazudtak fűt-fát.

Pl. a kutyánkat is amikor hoztuk, felsoroltak 100 dolgot amiért elkértek egy halom pénzt, majd később kiderült, hogy több mint a fele nem igaz.


"egy-egy új bútor vagy fekhely, mikor mit találok akciósan, olcsón"


Erről van szó! Ha most veszek egy 10 ezer forintos felszerelést, attól én még nem vagyok rossz gazda, mert nem a 70 ezres cica fekhelyet vettem meg!


"Igen, oltasd be a "sima keverél házicicádat" is,..."


Ismét csak azt írhatom, hogy igen, erről beszélek!

Majd ÉN elviszem a megszokott állatorvosunkhoz, és ÉN beoltatom, és nem hiszek el minden baromságot amit még egy papírfecnivel sem tudnak igazolni.


"szemét teszkós, cba-s, akaármilyen "tápot","


Sosem vettem ilyen tápokat semmilyen állatnak.

Csak ugye van egy értelmes ár pl. 1500-2000 Ft/kg, és van a 4500 és a feletti/kg-ok, ami kb. olyan mintha én minden nap lazacot, libamájat és szarvasgombát ennék, mert csak minőségi ételt vagyok hajlandó enni.


"Nincs rá keret,..."


Ezt hol írtam?


Azért mert nem fogok látatlanba, ELŐRE fizetni olyan "oltásokért", amik valószínűleg meg sem történtek, mert nem akarom a nap 24 órájában a lakásba bezárni, mert nem fogok 77 szerződést alá írni, az nem jelenti azt, hogy ne adnék meg mindent a macseknak.


De gondolom TE is furcsállnád, ha az újszülött gyerekedet úgy vihetnéd csak haza, ha az orvos benyújtana egy tök nagy számlát mindenféle hablaty dolog miatt, ha alá kéne írnod mindenféle szerződést, hogy csak ilyen ételt adhatsz a babádnak, csak olyan innivalót, csak a legdrágább kis cipőt és rugdalódzót veheted meg, az udvarra nem engedheted ki, és akkor még az ivartalanítást ne is hasonlítsam emberhez.


Nyilván ha vállalsz egy gyereket, egy kutyát egy macskát egy csincsillát vagy egy papagájt, akkor a lehető legtöbbet és legjobbat akarod neki megadni (persze nem úgy, hogy lesz...od, de pénzzel mindent kiváltasz), de ezt nem úgy, hogy szabálykönyveket írsz alá, és ismeretlenbe kifizetsz előre ilyen-olyan címszóval mindenféle pénzeket.

2016. máj. 24. 11:09
 4/7 anonim ***** válasza:
[link] most is van rengeteg kiscicájuk. Ha pedig nem akarod elfogadni a menhelyek feltételeit, keress ismerősöknél, DE: az oltásokat, a bolha és kullancsellenes szereket, féreghajtót akkor Neked kell elintézni. Az sem lesz olcsó, már ha mindent beadatsz. Az ivartalanítás szintén 8-15 e. Ft, a nemtől függően. Szóval még mindig átverés?
2016. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2016. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Kérdező, Te vagy félreértettél valamit, vagy igen humbuk helyeken kutattál. Az ivartalanítási, oltási kötelezettség nem azt jelenti, hogy te 40 ezerért hozod el a macskát, mert kapott ilyen és ilyen oltást. Az azt jelenti, hogy te a saját állatorvosodhoz elmész, és amit ő ad igazolást, annak a másolatát/scannelt változatát/fényképét/hologrammját bármijét elküldöd az adott állatmentő egyesületnek. Te választod ki, hogy milyen oltást, az alapok kötöttel, azon felül azt adatsz, amit akarsz. Ennek az igazolásnak a hiánya az állat elkobzásával járhat. Ugyanígy az ivartalanítás is. Tudom, mint írtam, épp most vagyunk mi is egy örökbefogadás kellős közepén.


A tápnál sem azt fogják neked meghatározni, hogy Neked 4500 ft-os tápot kell venned, hanem azt, hogy x% alatt legyen a táp hústartalma és társai. De elárulom, ezt a kutya nem fogja utána ellenőrizni, de ha felelős gazda vagy, figyelsz.


Azt ki mondta, hogy venni kell neki 70 ezerért fekhelyet? Mi kb 5000ft-ból házilag barkácsoltunk egy egész falnyi játsz kuckót, turkálóba vettem ruhaanyagot, összevadásztam a faanyagot, pvc csövet tekertem be sima kötözőmadzaggal, olcsó, jó, csak ötlet kell. Senki nem várja el a luxust.


Keress normális menhelyet, pl Noé, megbízhatóak, kedvesek, a macskákért dolgoznak és egy fillért nem kérnek.

2016. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!


Találtam egy "megunt" felnőtt cicát.

Kutyus mellett nőtt fel, és kinti-benti.

Állítólag költözés miatt kell megválniuk tőle (3 éves).

Bár azt nem értem, hogy ha valaki költözik, akkor miért nem viszi a macsekot is (ennyi erővel a saját gyerekét is lepasszolhatná).


De most nem hagyom magam, egyből megyek a dokihoz, kerül amibe kerül, de legalább tudom, hogy ő mit ad neki.

2016. máj. 28. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!