Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Torok-garat+tüdőgyulladás?!...

Torok-garat+tüdőgyulladás?! Semmi jelét nem mutatta a macsek hogy valami baj lenne vele. Igaz a napokban párszor tüsszögött és többször feküdt a hideg kövön. Ezek ellenére eleven volt játékos étvágya is megvolt.

Figyelt kérdés

Ma este furcsán kezdett zihálni és próbált öklendezni! Mindezt már késő este!Állatorvosunkat nagy nehezen elértem telefonon, de messze vidéken így nem bírt elvállalni.Nem sok bizalmam van a másik orvos felé sikerült telefonon elérnem és szerencsére vállalt minket.Diagnózis garatgyulladás és tüdőgyuszi :-(

Kapott injekciót, hogy pontosan mit nem tudom,ami állítólag 3 napig hat.Ha nem javul a helyzet csütörtökön vissza kell mennünk. Itthon hányt, bár már nem annyira, de még zihál és olyan mintha csuklana is olykor,nehezen nyel.Ágy alatt kuksol szegénykém :-( Volt már valaki kedvencének ilyen betegsége? Mire számíthatok, nagyon féltem!



2016. máj. 31. 00:35
 1/7 A kérdező kommentje:

*messze vidéken van

bocsi a hibákért, eléggé megvisel ez az eset!

2016. máj. 31. 00:39
 2/7 A kérdező kommentje:
A francokat most bújt elő és öklendezik! :-(
2016. máj. 31. 01:01
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Sajna ha a macskának tüdőgyulladása van, akkor 5-6 napon belül elpusztul. Nem tüdőgyulladás ez általában az csak a következménye, valami vírus ami életveszélyes a macskákra ha nincsenek beoltva kölyökkorukban akkor jó eséllyel megkapják. Nekem 2 macskám szinte egyszerre pusztult el pont így május környékén 2 éve.
2016. máj. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hogy micsoda?Elpusztul napokon belül !? Na, azt nem heverném kis sosem! Éjszaka még egyszer hányt,utána próbált aludni.

Mostanra élénk nem fekszik mozgásban van éber,enne inna szegénykém, de nem tud ... Hangja nagyon rekedt.

Sajnos nem kiskorától van oltva! 3 éves , idén kapta meg az első oltásokat.

Nagyon bízom benne, hogy felépül!

Azt viszont sajnálom, hogy két macskád is belepusztult a betegségbe! :-/

Köszönöm,hogy válaszoltál!

2016. máj. 31. 07:47
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Az enyémnek is volt tüdőgyulladása, annak ellenére, hogy minden oltása megvan, ami javasolt. Nem halt bele, bár nem sok híja volt. Napokig az állatkórházban volt infúzión, mert lázas volt, nem evett, nem ivott. Végig kapta az antibiotikumot is.

Aztán elkezdett eszegetni, lement a láza, és hazajöhetett, de itthon még 10 nap gyógyszerkúrát is végig kellett csinálnunk.


A tiéd lázas volt, lázas? A hideg kövön fekvés is lehet ennek jele. Eszik, iszik?

Ha nem eszik, pláne ha nem iszik, és csak fekszik, gubbaszt, akkor ne várd ki a 3 napot, hanem vidd vissza a dokihoz!

2016. máj. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy az orvos lázmérővel nem nézte meg a cicát. De valószínű, hogy volt/van láza is!

Étvágya lenne! Gondolom a szájzártól nem bír enni ! :-/ Inni már sikerült neki, tudott lefetyelni egy keveset.

Van, hogy sétálgat egy picit körbenéz a lakásban. Egyébként fekszik.

Állatorvosunkban most nagyot csalódtam,kezeli a macsekot,meg sem említette az est folyamán, hogy egyáltalán mikor lesz elérhető!

Szerencsére a másik orvos fogadott!

Sok-sok évet kellett várnom erre a cicára és nem azért, mert különleges lenne mivel egyszerű házi cica, de nekem ő a mindenem!

És ahogy hallom a másik szobából most észlelt egy kinti cicát, ami a kertünkön át közlekedik és szélsebesen leszaladt a konyhába, hogy onnan lesse ! :-)

Örülök, hogy a macskád, ha nehézkesen is,de sikeresen felépült! Kívánom, hogy soha többé ne legyen semmi baja!

2016. máj. 31. 18:52
 7/7 A kérdező kommentje:

Ui : minden macskáshoz aki olvassa ezt a bejegyzést szeretném megkérdezni,hogy ki mivel eteti a kedvencét?

pl nedves tápból csakis a friskiest tasakosat eszi meg! Másfajtából van, hogy bele sem nyal! :-(

Inkább éhen döglik, ha nincs meg a szokásos kaja. Ezen kívül kap száraz tápot is, hogy pontosan milyen fajta nem tudom, állatboltban szoktuk kiméretni.

Próbáltam kicsi korától kezdve házi kosztra is szoktatni, de éppen hogy csak eszik egy két falatot valamiből. Nem érdekli ...

2016. máj. 31. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!