Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam össze öreg...

Hogyan szoktassam össze öreg cicáimat az uj cicával?

Figyelt kérdés
2016. jún. 14. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:

NEm írtad, hoyg lakásban vagy kinn, de több dolog van, amire jó odafigyelni.


1. Ne akard öket eröszakkal összezárni, eleine kell nekik bizonyos távolság, aminél biztonságban érzik magukat.


2. Legyen mindegyiknek olyan terület, ami csak az övé (lakásban egy-egy szoba, a konyha-fürdöszoba, stb, a lényeg, hogy ott a másik ne legyen sosem ott), így lesz egy olyan terület, ahol biztonságban van.


3. Etetésnél ne legyen túl közel az edényük, inkább túl messze és figyelj, hogy egyik se zavarja el a másikat.


4. SOK TÜRELEM - akár egy év is beletelhet, mire teljesen megszokják egymást, de ritkán elöfordul, hoyg már pár hét múlva sem tekintik a másikat idegennek, vagy konkurenciának.

2016. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a kicsit pár napig egy helyiségben tartottam, a vacsit az ajtó 2 felén kapták, így érezték egymás szagát. Utána résnyire nyitottam az ajtót, hogy ismerkedhessenek egy kicsit. Napról-napra egyre nagyobb lett a rés, aztán a végén össze engedtem őket.

Jól mondta az első, egy ideig biztosítani kell mindkettejük számára egy helyiséget, ahova a másik nem mehet be.

2016. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!