Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Depressziós a macskám? Mit...

Depressziós a macskám? Mit tehetnék, hogy olyan legyen mint régen?

Figyelt kérdés

Nagyon jó volt vele a kapcsolatom. Mindig bújt, és én felkaptam és sétáltam vele. Imádta. Mindig dorombolt és nagyon szeretett engem, éreztem. Terhes volt. Még jobb lett a kapcsolatunk. Bízott bennem, és sok időt együtt töltöttünk, még azután is mikor megszült 5 kismacskát. Körülbelül egy hétig. Rá egy hétre megváltozott. azóta ilyen. Ha odamegyek hozzá, elmegy. Rám se néz. Ha megsimogatom arrébb megy. Ha követem, megint és ha újra követem megint arrébb megy. Ha sétál és elkapom akkorlehajol és elmegy. A szemembe se néz. Ha igen, gyorsan elkapja a tekintetét. Talán az elmúlt hónapban (kb. Azóta ilyen) ha kétszer hagyta magát. Pedig tényleg szerette. De akkor is fura.

Gondolkoztam talán féltékeny a kismacskákra? Én direkt nem foglalkoztam velük annyit, hogy ne legyen. A nagyobb cicákat amúgy is jobbab szeretem. Vagy szüléstől? Esetleg létezik olyan, mint az embereknél: szülés utáni depresszió?

Mit tehetnék? Nem hagy nekem semmit..

Valamint!! : egész nap a kajés tálak mellett ül és várja hogy enni kapjon. Ha kapott vagy megeszi vagy nem, akkor is mellette marad. Vagy az ajtó előtt fekszik és várja hogy valaki kimenjen, de akkor is egyből csak a kajás tálhoz fut, függetlenül attól hogy éhes vagy nem.

De a simit akor sem hagyja, nem dorombol.


2016. jún. 18. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem depressziós, hanem felnőtt és anya. Neki most a kölykök a legfontosabbak, ez ösztön.

Ha elválasztotta a kiscicákat (jut eszembe: mit csinálsz velük? megtartod?), utána vidd el ivartalanítani. Nemsokára újra a régi lesz.

2016. jún. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez nem ösztön. Nem velük törődik és velem nem foglalkozik eleget, hanem konkrétan elkerül és nem hagyja magát. Régebben is szült, nem volt ilyen.

A kicsik el lesznek választva ha már elég nagyok lesznek. Jelenleg velük együtt 10 macska van az udvarban (ami nem is mind a miénk) szóval muszáj. Régebben is ajéndékoztunk kismacskákat.

2016. jún. 18. 10:57
 3/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan azt csinálja, hogy leülök mellé és simogatom, arrébb megy fél métert és ott ül. Mikor felállok odaülök mellé megint simogatni, újra arrébb megy egy fél métert, én megint utána, ő megint el és folytathatnám... nem emelhetem fel, pedig évek óta a kezemben tartom. Nem néz a szemembe se.
2016. jún. 18. 10:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Esetleg megmutathatnád állatorvosnak is, lehetséges, hogy nem érzi jól magát, fáj valamije.

Ivartalanítást továbbra is javaslom, rengeteg gazdátlan macska van, és az anyamacskának is jót tenne, ha nem kellene többet fialnia.

2016. jún. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 atti-73 ***** válasza:
Én is az állatorvost javaslom, mert ez nem egy szokványos viselkedési forma.
2016. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fájdalmai is lehetnek, ezért én is az állatorvost javaslom. A macskák általában próbálják elrejteni, ha bajuk van, ezért a viselkedésbeli változásokra is oda kell figyelni. Biztos, hogy ez a cica nem érzi jól magát.
2016. jún. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!