Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A házi macskák hajlamosak...

A házi macskák hajlamosak elpusztítani saját fajtársuk kölykeit?

Figyelt kérdés

Úgy jártunk, hogy egy nagy (eddig a házunk közelében sem látott színű) macska lefojtotta a 2 hetes kismacskát... Még sohasem történt ilyen nálunk.


Én is olvastam ezt a korábbi kérdést.: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__903374-mikor..


Csak le vagyok döbbenve a történtek előtt, köszönöm, ha ír valaki! Lehet az az oka, hogy 3 nőstény is van nálunk és nincs kandúr (ennyi nősténymacskánk még sohasem volt)?

(Egyébként fogamzásgátlóval megakadályozzuk a túlszaporodást, eddig sikeresen. A fenti fiatal nőstény macska volt, még nem gondoltuk, hogy lesz kölyke.)


Lehetséges, hogy a környékünkre keveredett egy különösen agresszív kandúr?



2016. jún. 19. 13:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Olyan előfordul, hogy a kandúr megöli a kölyköket, hogy a nőstény újra tüzeljen és tudjanak párosodni.

Egyébként kb 6 hónapos kortól ivarérettek a macskák, ilyenkor már vemhesülhetnek és ellenek. A fogamzásgátló hosszú távon káros a szervezetükre, az ivartalanítás sokkal jobb, biztosabb megoldás.

2016. jún. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%
a hímek szívfájdalom nélküé megteszik.
2016. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos neha elofordul.

Leginkabb az egyedul koborlo eroteljes kandurok szoktak ilyet (hogy gyorsan parosodhassanak a ujra fogamzokepesse valt nostennyel), de ez valahol macskafuggo is, van kandur, amelyik siman apolja is a teljesen idegen kolykoket.


Itt jegyzem meg, hogy pont ezert parosodik a nosteny tobb kandurral is, mert ugy mindegyik azt gondolja, hogy a sajat kolyke (is) es vigyaz ra/elturi.


Akarhol is, nem veletlenul mondjak, hogy vigyazni kell.

2016. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
vagy nem láttatok macskát, vagy hímet. pontozzatok le, de sajnos igazam van, bár ne lenne. Elegem az egészből, aki ért vmihez,lepontozzátok,mert nem tetszik nektek. Ez nem tetszés kérdése, így van.Oszt kész.
2016. jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajna hajlamosak. Mi tavaly jártunk így. Kint a kertben kertészkedtünk, aztán nagy vinnyogásra lettünk figyelmesek. A nőstény cicánk, Lunabella (tudom érdekes egy név) idegesen futkározott az udvaron. Amikor az udvarba mentünk, akkor fojtogatta a kiscicát egy bazinagy kandúr. Hiába sicceltük el, addigra a kiscica elpusztult. Azóta Lunabella ivartalanítva van, és békésen megvagyunk 1 cicával, hisz őt nagyon szeretjük.


Szerintem te is ivartalanítsd a nőstényeidet, mert akkor nem képes elleni kölyköket, igaz nem lesz kiscica, de szenvedés sem. Ha pedig szeretnétek kiscicát, az állatmenhelyeken is sok cica vár gazdira, lehet örökbefogadni kiscicát, aki már van akkora, hogy nem fojtja meg a kandúr. De el lehet lenni 3 cicával is.

2016. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Lady Lavender,

Nem tudom, én reflexből lepontozom ha valaki nem képes magyar nyelvű mondatokat megfogalmazni. Ha meg semmit sem tesz hozzá a már előtte adott válaszokhoz, akkor még lelkiismeret furdalás nélkül is teszem ezt.

2016. jún. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkit felpontoztam!


Nálunk ezek "munka" macskák a házi kedvenc mellett. 2-3 macskára szükségünk van, mivel magtár van, mezőgazdaság.

Azért nem ivartalanítunk, mert a 2-3 db. macskát "fenntartjuk" (sajnos könnyen éri baj ivarérettként is: tél, elütik, kóbor kutya, róka, stb.), nagyon jó egerésző és jó házi kedvenc/kezes fajtát sikerült "kifogni", szép színekkel és mintázattal ráadásul (ami ritka), a kölyökmacskát anya nélkül, pedig nehéz felnevelni.


Ezen gondolkozok.:


Egy jobban őrző kutya segíthet a fenti helyzeten?


(A mostani jó terelő, de pocsék jelző és házőrző, simán bejöhet idegen macska az udvarba, ami kiscsirkének sem jó...)

2016. jún. 19. 14:06
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Jobban őrző kutya sem árt, de valójában a saját kandúr a leghatékonyabb, (ivartalaníttatva is) mert ösztönösen védi a területét az idegenektől.

(Ha ivartalanítva van, akkor még a elméleti esélye sem marad meg annak, hogy ő gyilkolja a kölyköket.)

2016. jún. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8.: Ez is nagyon jó tanács! Köszönöm!

Sajnos most három nőstény van, nincs kandúr, eddig mindig volt kandúrunk és baj sem történt (majd 30 évig), tehát ez is lehet a magyarázat.


Egy jó, nem macskás őrző kutya + egy saját kandúr ivartalanítva.


Ha ivartalanítjuk, attól, még elkergeti a többi kandúrt (van erre tapasztalat)?

2016. jún. 19. 14:32
 10/20 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva is elkergeti a többi kandúrt, csak kisebb területet őriz, és nem megy bele komolyan rizikós harcokba.
2016. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!