Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hányszor kell kismacskáknak...

Hányszor kell kismacskáknak enni adni naponta? 2 hónapos kiscicáim vannak, eddig mindig 1-szer adtam nekik tejet, az kitartott egy napig és mivel egész nap kint vannak 3-szor adtam konzervet.

Figyelt kérdés

Egyszer reggel egy kicsit, utána, olyan 2 óra körül nagyobb adagot, este 6-7 körül ugyanakkorát. Jól csinálom? Vagy valamin változtassak?


Anyukámék nagyon megijesztettek azzal hogy a túl soktól betegek lesznek és meghalnak, de nem is akarom,hogy éhezzenek.



2016. jún. 20. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A macskáknak nem jó a tej, kivéve ha speckó macskáknak való tej vagy laktóz mentes.

Én folyamatosan hagytam neki kint száraz tápot és napi 2-szer, reggel és este kapott konzervet vagy alutasakosat.

2016. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Háromszor jó ha jó minőségű a konzerv,esetleg jobb minőségű tápot is adhatnál mellé.Tejet viszont neee!
2016. jún. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

3-szor, de tejet nem kell adni.

Jó minőségű kölyöktápot adj (vagy húst).

2016. jún. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

A macska szereti a tejet. Ha esetleg hasmenést észlelsz náluk, akkor ne adj nekik tejet.


Túletetés nem jellemző, az állatok többsége abbahagyja az evést, amikor jóllakott. Elkényeztetett házimacskák és kutyák mondjuk ma már kivételenek számitanak, mert elhiznak...de kölyökmacska annyit ugrál és olyan gyorsan nő, hogy nem hizik el :-)



Én vizet és szárazeledelt mindig hagyok nekik kinn, annyit esznek belőle, amennyit kivánnak, ezen kivül reggel meg este kapnak tejet és nedves kaját. Szépen hozzászoknak az időpontokhoz, reggel 7-kor és délután 5-kor hivás nélkül is összegyűlnek az udvaron. Több sajátunk van, de a környékbeli éheseknek is szoktam adni...

2016. jún. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A macska sok mindent szeret, ami rossz neki, ilyen a tej is, nem szabad adni neki egyáltalán. Víz kell a macskának, tej nem.


Kölyök száraztáp legyen előttük mindig, és naponta kétszer adj nekik főtt húst vagy konzervet/tasakosat.

2016. jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon sokat segítettetek! :)

Akkor a laktózmentes jó? Én olyat adok nekik meg vizet, csak azt nem isszák, ezért maradt a lazacos, zselés kölyökmacska konzerv.

2016. jún. 20. 14:56
 7/7 anonim ***** válasza:
két hónapos macskának 4-5-ször kell enni adni naponta!!! semmi baja nem lesz, túletetés meg ilyen hülyeségek. Azt a konzerv adagot elosztod 4-5 fele. Az még javában kölyökmacska. Tejet ne adj neki, ha kint vannak, nem látod a székletét sem, hogy van-e hasmenése tőle. Vizet adj nekik inni, azt is naponta többször kell cserélni, nem kitart egy napig. A tejet a macska szervezete ételnek értékeli, a vizet értékeli folyadékként. És a víz legyen tiszta mindig.
2016. jún. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!