Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rosszat tesz a cicámnak, ha...

Rosszat tesz a cicámnak, ha napi egyszer egy kicsit benedvesítem a szőrét a nagy meleg ellen?

Figyelt kérdés
Van egy kani cicám, egy éves. Nagyon meleg van és egész nap kint szaladgál. Be szoktam nedvesíteni kicsit a szőrét, mert félek, hogy hőgutát kap. Nem teszek ezzel rosszat neki?

2016. jún. 23. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem . 😊 Sőt jót teszel a kani cicunak. 😉
2016. jún. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Kicsit felfrissul legalább :)
2016. jún. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Huh megnyugodtam :D köszönöm a válaszokat! :)))
2016. jún. 23. 17:46
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Rosszat nem teszel, de jót sem. A cicák kényesek a bundájukra, az enyémek pl. utálják ha vizes lesz, rögtön elkezdenek mosakodni, nyalakodni, hogy visszarendezzék a bundájukat az eredeti állapotába.

A macska az egyik legszívósabb állat, aki pontosan tudja, mi a jó neki. Sokkal jobban bírják a meleget, mint mi. Ha a szaladgálásban kimelegedett, el fog heverni egy hűvös helyen és bedobja a szunyát.

Az oroszlánok sem kapnak hőgutát a szavannán, pedig ott sokkal nagyobb a hőség, mégsem fürdenek. De van olyan nagymacska is, méghozzá a tigris, aki viszont időnként belemegy a vízbe pancsolni. :)

Szóval nem kell félteni őket, tökéletesen működnek az ösztöneik! Csak legyen mindig tiszta, friss ivóvize, naponta többször cseréld! :)

2016. jún. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek hosszabb szőre van az átlagnál és nyáron nagyon melege van a panelban.

Vizes kis méretű törölközőt szoktunk rátenni, azt szereti, aztán ha megunja, akkor ki tud mászni alóla.

Azért váltottam erre a vizes kézzel simogatásról, mert mindig egy marék szőr a kezemben maradt és szegény csomó ideig csak nyalakodott. :D

2016. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát az enyém biztos, hogy nem normális, kint fekszik elterülve a forró napon.:D Már kétszer arrébb húztam az árnyékos fa alá, a "hűs teraszon" is fekhetne de nem, neki a tűző napon kell heverésznie. Ráadásul fekete, amikor hozzáértem majdnem megégett a kezem.:D Most egy kis kajával becsaltam mert nézni is rossz amit művel. Mondjuk ennyire felhevült állapotban biztos, hogy nem tesz jót a víz, amúgy szerintem nem akkora probléma, hacsak nem irtózik a víztől.
2016. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!