Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ha az (eddig)...

Mit csináljak ha az (eddig) benti macskám egész nap keservesen sír a bejárati ajtó előtt, hogy ki akar menni? Két napja ez megy.

Figyelt kérdés
Egyetlen egyszer volt kint mert kiszökött. De azóta kaparja az ajtót és mondja a magáét egész nap az ajtó előtt...
2016. jún. 24. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítva van?

Ha nincs, az a probléma.

2016. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lakásban laktok vagy házban?

Mi lakásban lakunk. Mivel kezdettől fogva elém jön üdvözölni a cica, mikor hazaérek, így kiment a lépcsőházba is. Nem azért, mert nincs ivartalanítva (szentségtörés), hanem mert kíváncsi, és nem feltétlenül élvezi egyedül a négy fal közt, mint ahogy mondják. Manapság ezt már egész kulturáltan megoldjuk. Nevelés és szoktatás kérdése, mint minden.

2016. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

ez is azt mutatja,hogy mennyire kínzás csak bent tartani a macskákat.. le lehet pontozni,de attól még több négyzetkilómétereket bejárnak a kinti cicák naponta.. nekik az az élet, nem 50m2-en ülni egész nap.

és ezt úgy mondom,hogy nekem is ivartalanítva vannak..mégis imádnak csavarogni..

a tiéd is egyszer megtapasztalta milyen, menne ki megint. ha még nincs ivartalanítva,akkor hajrá. és ha van lehetőséged rokonok kertjébe kivinni,akkor érdemes néha 1-1 délutánra felügyelet mellett kivinni.

2016. jún. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Engedd ki és kész.
2016. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ember nem jókedvéből tartja bent a cicát. (Nem, nekem nincs cicám bent).

Mondok egy példát!

Valamelyik nap itt, egy ÓVODA utcájában nem viccelek, legalább 150-nel száguldott el egy észlény emberszabású, olyan robajjal, zúgással, hogy sok sok méter távban is hallottam!!

Mit szólsz ha ez szépen áthajt a macskádon?? A lakásban biztonságban élhetnek, sajnos ez a mai világ! És ne is beszéljünk azokról, akik direkt mennek rá az állatokra...

2016. jún. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kertes ház. Ivartalanítva lesz ez alap, de még csak 8 hetes.
2016. jún. 24. 21:28
 7/10 A kérdező kommentje:

Körülbelül 3 hete halt meg az egyik nagy cicánk, ki tudja, hogy miért egyszerűen csak holtan találtuk. ( semmi előjele) 3 év alatt a 3. macska, első aki elpusztul és kettő. aki eltűnt.

Csak mert én is így gondoltam, hogy a macskát szenvedés bezárni, főleg mert kertes házban lakunk. Most van egy új kiscicám. Soha többet nem engedem ki. Maximum pórázon sétálva, de arra még egyik macsot sem sikerült rávenni.

2016. jún. 24. 21:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, azt nem tudtam, hogy még csak 8 hetes. Akkor még nem ivarérés miatt van természetesen :)

Majd leszokik az ajtónál sírásról, ha többet nem szökhet ki. Bent tereljétek a figyelmét, játszattok vele sokat.

2016. jún. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A mi cicánk is mindig nyávogott az ajtó előtt. (De kicsit dilis is volt.Fejjel nekirohant a falnak minden nap legalább 2x. Csak úgy..) Szerintem vondd el a figyelmét vmivel. Én kajával vontam el az én cicámét. Meg egy idő után úgyis ráun. Ha nem foglalkozol ilyenkor vele akkor abbahagyja. Rájön hogy nincs értelme a nyafinak :D
2016. jún. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Ha házban laktok, nem tudtok esetleg elkeríteni neki egy részt? Mintha egy terasz lenne, csak mondjuk csirkehálóval lenne körbevéve, amin nem tud átmenni, tehát messzire nem tud menni, de mégis kint lehet a levegőn. Lehet neki tenni oda egy két "bútort" valami farönköt, kis füvet, vagy növényt, aztán élvezkedhetne. Nem tudom, mibe kerül, de ha házam lenne én ilyesmiben gondolkodnék. Pusztán a friss levegő miatt.
2016. jún. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!