Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van két kiscicám. Azt hallotta...

Van két kiscicám. Azt hallottam, be kellene őket oltatni, függetlenül attól, hogy kinti vagy benti macskák lesznek. Kérdésem: tényleg feltétlen muszáj? Benti macskák lesznek, másik állattal nem fognak érintkezni valószínűleg.

Figyelt kérdés

Ahogy hallottam, nem kis költség az oltás. Persze, ha tényleg muszáj, cicák érdekében megkapják.

+ gondolom, hogy más-más oltást kapnak a kinti és a benti macskák



2016. jún. 29. 11:12
 1/7 Platypus ***** válasza:
100%
Ha benti macskák, a veszettség oltást elspórolhatod, de igazából ez minimális kiadás a kombinált mellett. A többi macskabetegséggel az a gond, hogy simán hazaviheted a cipőd talpán is. Ha meg összeszed a macskád egy amúgy nagyon gyakori macskanáthát, már többe fog fájni a kikezelése mint az oltás.
2016. jún. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Pfff...most komolyan a macskák egészsègén akarsz spórolni? Minek hoztad el akkor őket?

Kell az oltás,mert hiába bentiek, a cipődön is vihetsz be nekik bármit. Féreghajtani is kell. A veszettsèg ellenit nem kell beadatni akkor. Semmilyen állatorvosi költség nem kicsi sajnos, de muszáj ha egészséges állatot akarsz.

Hol laksz helyileg amúgy? Tudok egy dokit Érden aki beszerzési áron olt.

2016. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak erősíteni tudom az előttem szólókat. Enyémek rendszeresen oltottak, mégis mindkettő volt már macskanáthás. Járvány volt a városban, doki mondta, hogy aznap, mikor vittem őket, én voltam a 3. és azon a héten is többen voltak. Enyhébb lefolyású volt, egy antibiotikummal rendbe jöttek. Nem óriási összeg évente, 4 e. Ft/cica.
2016. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy érdemes beadatni nekik az oltásokat. Hiába benti cicák, pont tegnap találkoztam egy ismerősömmel, aki mesélte, hogy a 2 benti cicája majdnem elpusztult macskanáthában. Igen, lehet, hogy 20-30 ezret rá kell szánni, és mivel most kezded az oltási programot, ismétlő oltások is lesznek, ráadásul 2 cicáról van szó. Ezekről azelőtt kellett volna tájékozódnod, hogy befogadod őket. Általában bentieknek csak kombináltat ajánlanak, szerintem viszont érdemes mindent megkapniuk, nem tudhatod, milyen élethelyzetbe kerülhetnek a cicáid később, plusz mint előttem is írták, cipőtalppal is simán behozhatod a vírust. Szóval kombináltat mindenféleképpen, a többi a te döntésed. Javaslom, hogy keress fel egy állatorvost és beszéld át vele is. :)
2016. jún. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

"Enyémek rendszeresen oltottak, mégis mindkettő volt már macskanáthás. "


Kb Ennyire hasznos az oltás...

2016. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kombináltat mindenképpen meg kéne kapnia, ez véd a leggyakoribb betegségek ellen (fertőző orr- és légcsőgyulladás, fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha), amelynek a kórokozóit akár a cipőtalpadon is beviheted a lakásba. Ez a minimum, amit meg kéne tenned a cicád egészségéért. Nem egy olyan nagy érvágás egyébként, 5000 Ft körül van, az elő adagokat 8 és 10-11 hetesen kell megkapnia, utána csak évente kell ismételni.

Ha kiengeded néha, akkor érdemes még veszettség és leukózis ellen is beoltani.

2016. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. eszem ágában sincs rajtuk spórolni. csak volt már rossz tapasztalatom az állatorvossal.... mielőtt még valaki ezzel vádolna: akihez jártunk a kutyussal, annak nem volt rtg és elküldött a helyi másikhoz, aki lenyúlt egy csöppet stb stb. azért inkább utánajárok, minthogy megint így járjak
2016. jún. 30. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!