Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska hány hónapos...

Egy macska hány hónapos korától lehet terhes?

Figyelt kérdés

2016. júl. 5. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Kb 8-10-12 hónaposan.


Ne szaporits kérlek.

2016. júl. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

7-8 hónapos korában már lehet tüzelés és lehet vemhes. de sajnos nem túl egészséges, ennyi idősen ha fial nagy eséllyel nem is tud mit kezdeni a kölykökkel.

érdemesebb már hamarabb ivartalanítani. de amúgy simán lehet,hogy 11-12 hónapos kislány cica még nem lesz vemhes. eltérő.. de ne kockáztassunk

2016. júl. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Kb. 6 hónapos kortól ivarérett, innentől kezdve bármikor vemhesülhet, ami persze egyáltalán nem tesz jót egy még szinte kölyök macska szervezetének. Épp ezért célszerű 6 hónapos korig/korban ivartalaníttatni.
2016. júl. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És, ha a macska megszült mennyi idő után lehet újra terhes?
2016. júl. 5. 17:39
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A kismacskák elválasztása után várható a következő tüzelés. Egy évben kétszer ellhet, de van, hogy 3-szor is. Ez évi 5-10 kismacskát jelent.
2016. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Találkoztam már olyan esettel is, hogy 5 hónapos cica már vemhes volt, "szerencsére" azonban elvetélt, amivel valószínűleg a saját életét mentette meg. De átlagosan 9 hónapos koruktól, viszont 6 hónapos koruktól akármikor teherbe eshetnek. Én a 3-4 hónapos közötti ivartalanítást javaslom mindig. Ekkor már elég nagy az állat a biztonságos altatáshoz, de még elég kicsi akármilyen ivaros viselkedéshez, pláne szaporodáshoz.

Kérlek téged, ne szaporítsd te is a gazdátlan kóbor macskák sorát, ugyanis 2 millió van belőlük mivel kb napi 50 ingyen elvihető cica kerül fel csak a jófogásra, nagyon nehéz őket gazdihoz adni, ezenkívül évente több ezret altatnak el a menhelyek, mert nem sikerül gazdit találni nekik. (a menhelyek állatainak 60% elaltatásra kerül)

2016. júl. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tudom csak nagyon nehéz megállni, mert olyan édik a kiscicák.
2016. júl. 5. 17:58
 8/15 anonim ***** válasza:

Tudom, szerintem nincs olyan ember, akinek ne olvadna el a szíve a kis szőrgombócok láttán. :)

De!

Csak azért almot vállalni mert "cukik" hatalmas felelőtlenség. Pár hónap, és ők is felnőnek, sőt szaporodni is kezdenek, és már egyetlen alomtól is nehéz megszabadulni(természetesen a gazditalálásról beszélek)

Ezen kívül, egy szülés rengeteg veszéllyel jár, az anya akár bele is halhat (3 almot neveltem fel tavaly az állatmentők munkatársaként amiatt, mert az anya elpusztult)

Másrészt egy ivartalanított állat, mivel kevesebb kapcsolatot létesít a többi macskával, sokkal kisebb eséllyel kap el fertőző betegséget, és az ivartalanítás átlagosan 4-5 évvel meghosszabbítja az állat átlagkorát.

Az már nagyon elavult, és téves nézet, hogy az állatnak egyszer tüzelnie, vagy szaporodnia kell ahhoz, hogy ivartalanítani lehessen, semmi ilyenről szó sincs, minden macskám 3 hónapos kora körül lett ivartalanítva, és egészségesek. Kérlek téged, gondolkozz és dönts logikusan, és felelősségteljesen, és ne a szíved arra a részére hallgass aki kiscicát akar gyömöszölni, inkább fogadj örökbe még egy picit, mintsem te is hozzájárulj a rengeteg árvához, hiszen vannak bőven.

2016. júl. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"És, ha a macska megszült mennyi idő után lehet újra terhes?"


Szülés után 2-3 héttel már újra tüzelhet a macska. Ha szült a cicád, legjobb, ha fogamzásgátlót íratsz fel neki az elválasztásig és az ivartalanításig, ha biztosra akarsz menni, hogy a kitűzött időpontra ne legyen újra vemhes.

2016. júl. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De én azt hallottam, hogy amíg szoptat addig a macska nem tud újra tüzelni.
2016. júl. 5. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!