Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoktunk venni a cicánknak...

Szoktunk venni a cicánknak szalámit, de van amikor nem kapunk macskának valót, ezért kutyaszalámit kap, lehet tőle baja?

Figyelt kérdés
2016. júl. 15. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Baja nem lesz, de én nem etetném ilyen szeméttel a macskámat. Jó minőségű táppal etesd, vagy nyers hússal.
2016. júl. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért adsz ilyen pocsék kaját a macskának? Amennyiért ezt veszed már vehetnél maradék húsokat is a hentesnél... többet ér. Vagy egy normális macskatápot.
2016. júl. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
A táp kell az szívódik fel , házi koszt se konzerv se hús nem jó . Rothad és a legyek lepik , egyoldalú hús férgesíti .
2016. júl. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3as nem értek veled mindenben eggyet.

A macska ragadozó, a természetben bogarakat rágcsálókat madarakat és némi növényt eszik, ez számára a természetes.

Az alap igen, mindenképpen egy jó minőségű száraztáp, viszont amelett szüksége van olyan húsra, amit a természetben is megeszik(szányas, nyúl, hal, ésezek belsőségei). Én ritkán adok nyersen, így egyáltalán nem férgesednek, általában forrázom, vagy kerámiaserpenyőben megsütöm(abban lehet zsiradék nélkül) és soem voltak férgesek a macskáim.

Abban is egyetértek viszont, hogy a konzerv kaja szinte semmire nem jó, ahogy a macskának való szalámi sem, ugyan néha lehet nekik adni(nekem is becsúszik 1-2 hetente az alutasakos, ha elfelejtek fagyóból kivenni húst, hogy kiolvadjon, vagy egyszerűen nem érek rá) de nem célszerű. A kutyáknak valóban meg szinte semmi sincs amit a macska tudna hasznosítani, csak fölösleges szénhidrát.....inkább nézz neki vmi jutalomfalatot, vagy husit, és minimum 25%nyi fehérjét tartalmazó száraztápot. (Happycat az olcsó szériából a legjobb, de ha ezt sem bírja a pénztárca, a tipikus bolti márkákból a félix, az enyémek acana és hill's tápok kapnak, én szivem szerint ezt tudom ajánlani, nekünk maximálisan bevállt)

2016. júl. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egy szóval se írtam, hogy csak ezt kap! Feltettem egy kérdést, hogy ártalmas-e neki. Nem arról van/volt szó, hogy csak ezt eszik.

Van neki száraz tápja is, változatosan szoktuk étkeztetni. A nyers hús pedig nem javasolt az állatoknak, ahogy a macskának SE! Nem tudom aki ezzel eteti tisztában van-e vele, hogy a nyers hús mit okoz!

2016. júl. 15. 19:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nézz utána a BARF-étrendnek, aminek nagy részét a nyers hús adja... Egyedül a disznóhús az, amit nem szabad adni, ezen kívül mindent.
2016. júl. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Komolyan mondom teljesen elhülyíti az embereket ez a sok konzerv meg táp reklám és még ki is oktatják azokat akik azzal etetik a macskájukat ami nekik való, az-az hallal, szárnyasokkal, egyéb húsfélékkel és belsőséggel. Van persze amit főzni, párolni kell de pl a halat simán ehetik nyersen. Nincs az a konzerv ami ezzel felér akármilyen tudományos szöveg van rajta. Én is adok tápot és konzervet is heti 1-2 alkalommal de nem erre épül az étrendje. Nem kell mindent elhinni amit olvastok, akkor sem ha történetesen szakirodalmi formában tálalják. Még ,hogy ne egyen húst egy ragadozó, ezt komolyan elhiszitek? Ne haragudjatok, természetesen semmi közöm hozzá, hogy ki mivel etet de ezen kiakadtam.
2016. júl. 16. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Elnézést kérdező, neked is szerettem volna válaszolni. Ne adj száraz szalámit a macskádnak, kutyának valót pedig semmiképp, ezek valóban szemétből vannak, ezektől még az olcsóbb tápok és konzervek is jobbak. Szerintem egyszer megeszi egy éhes állat, de másodszor már nem nagyon. A kutyák inkább elfogadják, a macska válogatósabb.
2016. júl. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!