Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Klikkerrel tanítom a macskát,...

Klikkerrel tanítom a macskát, hogy hozza vissza a rongylabdát, de elakadtam. Valakinek van tapasztalata/ötlete esetleg?

Figyelt kérdés

Két macskám van, mindkettőt tanítom. Egyikük egy lustaság, vele nem nagyon haladok, de a másik nagyon motivált és értelmes. A motiváltabb macska már tud pacsit adni, kézjelre kétlábra áll, bemegy a ketrecébe, leül egy kijelölt párnára.


És most azon fáradozom, hogy megtanítsam visszahozni egy eldobott rongylabdát. Egyelőre ott tartok, hogy a kisebb távolságra elgurított labdának utána megy, és szaglássza/nyalogatja. És itt megakadtam. Egyszerűen nem veszi a szájába (pedig amúgy ez a macska imád rágcsálni dolgokat). Már vagy 2 hónapja nem tudunk továbblépni ezen a ponton (napi 1x gyakorlok vele).


Valakinek van ötlete, hogyan lehetne rávezetni, hogy felvegye a labdát?



2016. júl. 18. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem a pezsgő drótkupakját hozza vissza, mást nem. Talán mert könnyű és meg tudja fogni.
2016. júl. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elso korben arra tanitsd meg, hogy parancsra fogja meg a labdat.

Utanna mar egyszerubb :)

Szoval, labdat a szajaba teszed, "hozd" click-jocica.

Utanna mar gyorsan ossze tudja kapcsolni, hogy macska a kozeledben, szajaban labdaval -> jocica :)

Eldobod, es mar hozza is vissza. :)

2016. júl. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Miért akarod egyáltalán, hogy visszahozzon a macskád egy rongylabdát? Szerintem inkább vegyél kutyát. Nem azt mondom, hogy nem taníthatók a macskák, de szerintem a saját öntörvényűségük miatt olyan különleges állatok. Amúgy próbáld kupakkal. Az én cicám mindenféle tanítás nélkül visszahozza az eldobott ásványvizes kupakot azért, hogy dobjam el neki még egyszer. Mert neki ez játék. De én nem akarnék cirkuszi mutatványost faragni belőle.
2016. júl. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Attól, hogy tanítok neki egy-két dolgot, még öntörvényű marad. Ha nincs kedve hozzá, úgyse csinálja. Mellesleg szeretik, ha gyakorlok velük, rögtön felsorakoznak, ha meglátják a klikkert. Még a lustább macska is, aki csak ímmel-ámmal csinálja a feladatokat, végigdorombolja az egészet, mert tetszik neki, hogy foglalkozom vele.


2-es: Köszönöm. Akkor majd megpróbálom először arra tanítani, hogy kézből elvegye a labdát.

2016. júl. 18. 16:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Találd meg, hogy mit szeret a cica rágni, azt hozasd vissza vele először. Az én cicám pl imádja a scooby fonalakat (asszem ez a neve, színes szilikon jellegű szálakból 4es fonással készített kulcstartók), mindenhol az van a lakásba, állandóan hurcolja. Meg kis darabokra vagdostam szívószálat, azt fűztem fel kb karkötő méretűre, azzal is imád játszani, szaladgálni. Én is elsősorban a könnyebb dolgokat ajánlanám, aztán ha azzal rendben van, akk jöhet vissza a rongylabda, esetleg egy kis macskamentával befújva, az én cicám azt is imádja :)
2016. júl. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!