Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti macskátok is ilyen...

A ti macskátok is ilyen válogatós?

Figyelt kérdés
Nem eszik rossz tápokat mégis amikor elfogy a tàpból kb.1 kg nem hajlandó hozzányúlni.Mindig visszazárom és le is ragasztom a zacskót, amúgy is csak a 2kg körüli tápokat veszem,hogy "friss" legyen a tápja. Orijen,acana, applaws,royal, ezeket veszem neki, de hamar megunja mind. Az összes szakkönyv és állatorvos azt mondja, hogy álljunk rá egy jó minőségű tápra, és ne váltogassuk, a macskának nem kell a változatosság. Csak az enyém nem tudja ezt?

2016. júl. 24. 00:14
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Egy rideg tartású (tehát télen-nyáron, éjjel-nappal a szabadban élő) macskánk van. A maradékok és a házi kosztok viszonylatában IGEN, baromi válogatós. Bosszantó is, amikor pl. kedvenc pörköltemből megkínálom, és finnyákolva ott hagyja :-)

Amikor vadászik, akkor is (legalábbis ahogy megfigyeltük), soha nem fog verebet! Csak énekesmadarakat fog és fogyaszt, de verebet és fecskét nem is fog egyáltalán.

Amiből viszont válogatás nélkül mindent felzabál, az a bármilyen macskatáp és az élő hal, vagy a döglött. A szárított halat is megeszi, viszont a konzervhalat már nem.

De mindent egybevetve határozottan ki merem jelenteni, hogy igen, válogatós.

2016. júl. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az enyém ugyan nem sok tápot kap de hamar tapasztaltam azt amit te, az enyém is egy-két alkalommal megeszi ezután már csak turkálja és még egy gyenge minőségű tápot is szívesebben fogyaszt mint a régit pedig én is vákumcsomagolom. Én kimérten szoktam tápot venni a legdrágábbtól a legolcsóbbig mindenből egy kis lapátnyit. Gondolom örülnek nekem az eladók de eddig még mindig udvariasak voltak.:D Mindegy ki mit mond az számít, hogy a tied, hogy szereti én is mindig ezt néztem nem azt amit tudományosan megállapítanak. A hal nálunk is válogatás nélkül elfogy.:D
2016. júl. 24. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
A miénk is válogat. Az Eukanuba szárazat viszont mindig megeszi.
2016. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, maradunk a váltogatásnál.
2016. júl. 28. 21:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is mindig azt olvastam, hallottam, hogy álljunk rá egy márkára. Hát én ráálltam, még előtte, az a baj, hogy a macska is. Majd egyszer kezembe került egyetlen könyv (van itthon vagy hat), ami azt írta, hogy váltogassuk a tápot, mert különben a macska válogatós lesz. Azt hittem, felrobbanok! Közben én fokozatosan bővítettem az étrendjét, mert az agyamra ment, meg nem is tartottam egészségesnek, hogy csak egyfélét eszik. Szárazat közben váltottunk.

Szerintem maradj a változatosság mellett. Esetleg ne négyet váltogassál, csak kettőt, lehet, hogy a négy sok neki, és azért nem nyúl hozzá.

2016. aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem eléggé válogatós cicám van. Most rendesen eszik, de régen alig. Adtuk neki a tápokat, de nem ette meg. Volt akkor még egy másik cicánk, aki sokat evett. Valószínűleg ő nem hagyta enni. Mert mostmár eszik és már nem annyira sovány.
2017. márc. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
N&D tápok nekünk mindig beváltak
2017. jún. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha a mi cicánk bejut a konyhába, úgy hogy a vacsora véletlenül egyedül árválkodik az asztalon (és persze van rajta valami husi), akkor biztos ráveti magát. A válogatós szó nincs a szótárában, bármikor bármit megeszik ami ehető 😹😹😹
2018. febr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!