Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa cica tulajok mennyire...

Perzsa cica tulajok mennyire kedves a cicátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már sok helyen utánaolvastam a fajtának, és egyik helyen azt írják, hogy végtelenül kedves, bújós szőrgombóc, másik helyen meg hogy utálatos, agresszív dögök tudnak lenni...

Nekem már van egy sziámim, és imádom, hogy ennyire ragaszkodó, 5 perc nyugtom nincs nélküle, és lassan szeretnék egy másik cicát.

Fontos lenne, hogy tipikus szobacica legyen, mert csak bent lenne tartva, és a perzsa is listán van, mint lehetséges jelöltek, így érdekelne, nektek milyen a cicátok, mennyire bújós, mennyire szereti a simogatást, együtt sziesztázást.


(FONTOS! Perzsa alatt nem a hosszúszőrű házira gondolok(akit gyakran hívnak tévesen perzsának), nem is angórára, himalájaira vagy csincsillára, hanem a szimpla egyszerű nyomott pofijú perzsára)



2016. júl. 24. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:

nekünk 50%-ban perzsa van, anyuka perzsa, apuka ki tudja.


két cicánk van, a másik sima házi. a félperzsa sokkal nyugodtabb, egy nagyon csendes, visszafogott cica, nagyon szereti, ha simogatják, de - a másikkal ellentétbe - nagyon ritkán jön oda és követeli ki a simogatást. ha viszont bárki odamegy hozzá, még éppen csak hozzáért a kezed, de már ezerrel dorombol, aztán hanyatt vágja magát, tekergőzik a földön vagy boldogságában, hogy őt most simogatják. Ha naponta 10x mész oda hozzá simogatni, akkor naponta 10x esik extázisba, soha nem unja meg :D

Azt nagyon nem szereti, ha felemelik. nem szeret ölben lenni, inkább azt szereti, hogy mellénk fekszik és szorosan odasimul, na ezt viszont nagyon. minden éjjel bemászik az ágyba. ha leülünk tévézni, mellénk fekszik a kanapén, de nem csak úgy simán, hanem gyakorlatilag körénk fonja magát :)

Nagyrészt fehér és dús szőrű, perzsás feje van. igazi úrinő: rengeteg tisztálkodik, nem szereti a piszkot se magán, se maga körül, ha az almot nem ítéli elég tisztának, a fürdőszoba padlójára vécézik... de csak akkor.

Elég félős, idegenekkel tartózkodó, és bár 15 éves, szóval éppen megszokhatta volna, de még mindig elbújik a fürdőkádba a porszívó hallatán.

nagyon kedves cica, annak ellenére, hogy nem "lóg rajtunk" naphosszat, én nagyon szeretem.

2016. júl. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja, 2 dolgot még megemlítek: 1. kb. fél évesen ivartalaníttattuk, de ekkor már sürgősségi műtét volt, mert kialakult nála egy gennyes méhgyulladás. Enélkül is ivartalanítva lett volna egyébként. 2. Mivel az átlagnál hosszabb és dúsabb szőre van, és az átlagnál többet mosakszik, rengeteg szőrt nyel. Adunk neki szőroldó pasztát, és kis dobozba ültetünk neki búzát, amit lelegel, nagyon szereti. Aztán meg (egy részét) kihányja, ó, mekkora boldogság is ez...
2016. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nos igen, a szőrös része ismerős, nekem maine coonom volt(igazából apumé volt amikor még kicsi voltam, de imádtuk egymást a cicával) neki is dús és hoszú bundája volt, csak kepzeld el ezt egy 11 kilós testfelületen. Ráadásul valamiért legjobban az ágyunkra szerette ezt visszaköhögni füvestöl.... de ezek a cicával járó kevés kellemetlen tulajdonság közé tartoznak, engem nem zavar :)

2016. júl. 25. 13:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Volt több perzsánk gyerekkoromban, apám tenyésztő volt. Nagyon aranyosak voltak a nagyok is, kicsik is mindig.

Szerintem amúgy a nevelésen múlik, meg az ember hozzáállásán, nem azon hogy milyen fajta. Sok macskánk volt már, sok fajta is, ideiglenesen befogadottak is, de utálatos agresszív macskával nem találkoztam még. Max úgy került ide hogy félt és akkor agresszív lehet, de 3 nap után már meg is változott, mert látta hogy mindenki szereti nálunk. Viszont van aki agresszív macskához maga is agresszívan áll hozzá, nyilván akkor nem biztos hogy megváltozik... vagy legalábbis nem jó irányba.

2016. júl. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ebben lehet igazság, a sziámira is azt mondják, hogy nehezen kezelhető és agresszív tud lenni, az enyémet viszont kenyérre lehetne kenni. A számára kellemetlen dolgokat is szó nélkül tűri, én fegyelmezésből sem bántottam soha, és nagyon sokat volt vele foglalkozva picinek is.
2016. júl. 25. 14:46
 6/8 Vicuska87 ***** válasza:

Perzsám van, fekete nyomott orrú, tenyésztőtől való!


A cicát fésűhöz és fürdéshez szoktatva kaptam, így soha nem hány vissza szőrt, mivel mindig ki van fésülve és havi 1x fürdetve van amivel rengeteg szőr kijön a bundájából.

6 hónaposan ivartalanítattam és semmilyen gyulladása nem volt, gennyes méhgyulladást csak sorozatos tüzelés után kaphat...


A perzsám nagyon kedves fajta, nagyon szeretni való a temperamentuma, mindig jön, bújik, ha úgy tetszik neki elvonul és alszik. Nyilván függ a tenyésztő szocializációjától is nagyrészt, hogyan alakítja ki a cica szokásait.

2016. júl. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint a perzsa cicák egyformán kedvesek mindenkivel, nem annyira ragaszkodóak, mint a sziámik, de, hogy "agresszív dögök" lennének?? :-o Hacsak nem valamilyen bántalmazó környezetben felnevelt, éheztetett, viselkedészavaros cicusról van szó, akkor kizárt! Nekem az a tapasztalatom, hogy butácska, lassúcska macsekok, akik folyton csak ennének meg simogattatnák magukat, egyáltalán nem agresszívak :)
2016. nov. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem 100% ig perzsa éves kandur ivartalanitva lesz ha nem veszem az ölembe egy nap akkor nyávog játékos lusta cica enyém csak bent van ügye már öregebb szóval nem játszik anyit sokat alszik de nagyon szereti ha simizik
2017. jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!