Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy macskám aki behozta a...

Van egy macskám aki behozta a bolhákat és engem meg az egész családom is vakarózik már-már véresre vakarjuk magunkat . Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Elég nagy házba költöztünk , ahol tele van rumlival és nem készül a ház gyorsan igy nagy a rumli. A bolhák 2 hónapja hemzsegnek a házba és a lábas is nagyon ronda. Esetleg amivel megvédhetném magam a bolhák ellen,hogy ne csípjenek? Nem hívnánk rovar írtót mert nagyon drága . Olyan megoldást szeretnénk ami minket is meg óv a bolhától. Esetleg lehet tudni hol tanyáznak? Mert nem találtam meg a "fészket",

NAGYON,NAGYON KÖSZÖNÖM AZ ÉRTELMES VÁLASZOKAT ELŐRE IS

: D (bocsi a helyes írásért de siettem)



2016. júl. 26. 15:45
 1/9 A kérdező kommentje:

aha 150 négyzet méter és egy romos lakás plusz három gyerek és két házi állat és rengeteg cucc. Eleve a szomszéd macskáktól jött a bolha.Mindegy bunkókkal nem állok le .Ch felesleges :).

Első köszönöm a választ :). Megkérezhetem ,hogy van valami étel(gyümölcs ,akármi) vagy valami tabletta/gyógyszer amit bevehetnénk ? Mert nekem és az apukámra jönnek csak a bolhák ,csak a mi vérünket szívják. Mondjátok ,hogy van valami amit szedhetnénk rá kérlek! Sok helyen utána olvastam mindennek és , milyen hely van a bolha? Mert ha tudjuk akkor könnyebb lenne kiírtani.

2016. júl. 26. 16:17
 2/9 anonim ***** válasza:

- Az egésztől megkímélhettétek volna magatokat ha a macskának van rendszeres időközönként cserélt bolhairtó nyakörve.

- 2 hónap után fordulsz segítségért? Nekünk a parasztházunkban a padláson szaporodtak el, beették magukat a gerendákba - oda jártak be a macskák. Lehetetlen volt kiirtani. Volt ez 30 éve.. ma már talán vannak klassz mérgek, csillagászati összegért egy méregmester kiirtja a lakásból őket, ki kell költözni egy hétre, vagy ő megmondja mennyire. Keress rovarirtó szakembert, a kétlábúak humán orvoshoz, a többiek meg bolhairtó nyakörv/állatorvos.

2016. júl. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
egész nyáron nem volt otthon senki és eleinte azt hittük szunyogok. A macskának minden hónappban van új bolha írtó nyakörve és mondtam nem szeretnénk sőt nem fogunk torony magas árakért rovarírtóhóz fordulni. ESetleg a vérhez kapcsolatos kérdésemre válaszolna valaki??
2016. júl. 26. 16:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Amíg nem számoljátok fel a rumlit, addig se szakember se ti nem tudtok normális rovarirtást végezni.

Még az is lehet, hogy az előző tulajdonostól örökölted a bolhákat, a régi házakban ahol faszerkezet is van, ott nagyon nehéz hatékonyan irtani őket, mert mint a szú bepetéznek a fába. Pete állapotban szinte sérthetetlenek, azaz az irtást többször kell elvégezni, hogy a folyamatosan kikelő generációk elpusztuljanak mielőtt újra petét tudnak rakni, ha csak egy marék pete túlél bárhol, az egész kidobott pénz volt. Általában rovarirtó szaki nélkül ez nem szokott sikerülni.

Tisztaság rend és minden fertőzött terület irtószerezése. Aza a baj, hogy laikusként ugyanannyival többet elrovarirtózol majd, mintha a garanciát vállaló szaki csak egyszer dolgozna vele, akin számonkérheted a sikertelenséget, te pedig végtelen alkalommal költhetsz esetleg bolhairtószerre.

Vér: Van akit szeretnek van akit nem, ugyanaz mint a szunyogok. Ennyi.

Apropó vér. Mindenki egészségét kockára teszitek mert minden vér útján terjedő betegséget is el lehet így kapni bolha útján, pl. príma galandférget kaphat az ember is ha a kutya/macska összszed ilyet a kertben, ezért is javasoltam orvossal a konzultációt, hogy mindezekről felvilágosíthasson.

2016. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyszer mi is elhanyagoltuk a dolgot és mi magunk vittük be a házba a bolhákat. Egyszerűen bementem az állatpatikába. Kértem szert a lakásba. Spriccálós fél literes flakonvan volt, ezt lehetett kárpitra mindenre fújni. Jól befújkáltam a lakást és amíg ki nem irtottam nem mostam fel,hogy dögöljenek a szertől. Kutyáknak macskákbak jó minőségű cseppet vettem . Plusz az udvart is befújtuk egy másik szerrel amit kintre adtak permetezni pkusz az állat tartózkodási helyére. Azóta ha kint megcsíp egy , rögtön intézkedek.
2016. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Macskakra normalis spot-on, lakast atfujni neostomasan-nal. (A macskakra ne.)

Es porszivozas. extra menyisegu porszivozas.

2016. júl. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm...
2016. júl. 26. 17:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Insecticide 2000

Nem drága és nem is káros. Szét kell fújni mindenhol és még a macskára sem káros ha netán arra tévedne.

2016. júl. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen az insectucide 2000 nagyon jó a macskának meg vegyetek frontline combot
2016. aug. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!