Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskaimmal,...

Mit csináljak a macskaimmal, hogy ne hozzá haza a zsákmányát?

Figyelt kérdés
Folyamatosan behozza a lakásba, az állatokat amiket fogni szokott, ezelőtt 20 perccel is behozott egy kis egeret ami még élt, szerencsére időben megtudtam menteni. De általában szétszedett madarakat, vakondokat, és minden egyéb mást amit megtud fogni behoz. Mit tudnék tenni, hogy ne hozza be? (A macska ajtón betud jonni, és rajta kívül van még ket másik macskam, az egyik rendszeresen járkál ki-be éjszaka es nem szívesen játszanék portast)
2016. júl. 26. 23:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Most nézem a hibákat, uristen neharagudjatok de autocorekt kijavítja. Es az en hibambol nem olvastam vissza.
2016. júl. 26. 23:59
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
...Vagy esetleg ajándékozd el olyan embernek, aki úgy vállal el egy állatot, hogy ismeri, és elfogadja annak a szokásait.
2016. júl. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A többi macskam nem hozza be a lakasba a döglött állatokat, ha fognak is valamit kint a kertbe hagyjak. Arról akarom leszoktatni, hogy behozza a lakásba, és utána orakata kelljen takaritanom mert kibelezi őket a szonyegen.
2016. júl. 27. 00:01
 4/12 A kérdező kommentje:
Szeretem a macskam nagyon is, de ne mondjátok hogy titeket nem zavarna ha hetente akár haromszor is, reggel egy kinyirt állatra kene ebrednetek.
2016. júl. 27. 00:02
 5/12 anonim ***** válasza:

Na, hát ez a megoldás.

A többi macskád nem szeret annyira.

Ezeknél is el kell érni, hogy ne szeressenek annyira.


Amúgy megijeszteni próbáld meg.

A megijesztés némelyik macskánál egész jól beválik, ha valamiről le kell szoktatni.

Csak az időzítés a problémás. Mindenképpen úgy kell időzíteni, hogy a megijedést a zsákmány behozásával kapcsolja össze.

2016. júl. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

spriccelőből(sugárban nem szórtan) minden alkalommal abban a pillanatban ahogy belép a zsákmánnyal a pofájába spriccelj vizet

(ha nagyon gyors hatás kell ajánlom víz helyett a sósavat és/vagy ciános vizet)

2016. júl. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Bevett módszer a lespriccelés, bár sósav meg cián helyett ecetes vízzel lehet fokozni a hatást.
2016. júl. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Érdekes az a sosavas megoldás, majd rajtad kipróbálom.

Általában akkor hozza be őket, amikor én már rég alszok, késő este szokása. És szerintem kint oli meg oket, mert felkelnek ha valami "sikitozna" mint most az egérnel.

2016. júl. 27. 00:14
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát először is szerintem hülyeség a macskaajtó, vagy legalábbis, hogy éjjel is ki-be járkálnak le kéne őket erről szoktatni.
2016. júl. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ez a normális. akkor legyen kinti cica vagy csak benti. vagy leveszed a macskaajtót és csinálsz mondjuk egy feljárót az ablakba. ha látod,hogy ott van beengedeed. így te szabályzod,ha állat van nála nem engeded be. kimész, megdícséred és kész.ha meg nincs nála állat, akkor bejöhet.
2016. júl. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!