Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ragdollt vagy Maine Coont vegyek?

Ragdollt vagy Maine Coont vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hamarosan költözünk egy nagyobb lakásba, így végre képes lesz a hely nagysága még1 cica befogadására.

Már van egy Oriental cicám, mellé szeretnék mégegyet. De nem tudok dönteni. Mindenképpen nagytestű, hosszabb szőrű cicust szeretnék, már mind2 fajta több tenyésztőjével is felvettem a kapcsolatot. De egyszerűen nem tudok dönteni, hogy egy hatalmas taby "nagymacskám" legyen, vagy egy újjabb colorpoint színű, rongycicám.

(Mind2 fajtát jól ismerem, ahol csak lehet utánaolvastam, és csak hobbi célra tartanám, kiállításokra sem szeretném vinni)

Ti melyiket választanátok a helyemben? :)



#ragdoll #maine conn
2016. júl. 27. 11:59
1 2
 1/15 LiliáneGoldkidd ***** válasza:
5%

Szerintem menj el egy menhelyre és ments meg egy cicust..

Pontom pénzért,vagy ingyen.

Nem kell több tízezres ,,elkényeztetett" macskákra költeni.A kérdés értelmetlen.. Fogj egy macskát az utcáról,vagy egy menhelyről,fogadj egy kóbor cicát nem ezeket a szőnyegcirkálókat.

2016. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Csak benti cica lenne, így szőnyegcirkálót akarok. Volt már menhelyes, és befogadott cicám is, mentettem már 1 hetes cicusokat, amiket én neveltem fel,és etettem 2-3 óránként éjszaka is, emelett önkénteskedem a helyi menhelyen, és adományozok is számukra. De ha egyszer fajtatiszta cicát szeretnék, és van is rá pénzem, illetve tudom biztosítani az igényeit, hagy legyen már fajtatiszta cicám.

Szóval a kérdésem nem értelmetlen. Legszívesebben mind a két fajtából vennék, mert a kedvenceim közé tartoznak(és idővel lehet, hogy ez így is lesz) ezért kértem olyanok segítségét, akik szintén ismerik a fajtát, hogy melyikre voksolnának.

A továbbiakban meg kérem mellőzni a hogyan tudok relatív ingyen is macskához jutni dolgot, köszönöm! :)

2016. júl. 27. 12:36
 3/15 A kérdező kommentje:
(Azt még hozzátenném, hogy 0 darab cica van az utcán, hacsak nem a szomszéd perzsáját akarom ellopni, illetve a menhelyek is relatív üresek/legalábbis a közeliek, többszáz kilométeres körzetben nem tudom, mi a helyzet/)
2016. júl. 27. 12:39
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem kérdezte hogy lehet menhelyről cicát hozni. Az ilyen erőszakos ajánlások miatt megy el az ember kedve.

Mi sem menhelyről hozunk majd, mert a ragdoll tetszik. De a maine coon is nagyon szép, aranyos. Nagyszüleimnek ilyen van és imádják. Sokkal okosabb, mint a másik nagyszüleim korcsai.

2016. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Maine coont vegyél .. Az számokra szebb meg okos macska a masikat nem nagyon ismerem csak lattam már..


Aki meg a menhelyet írja az meg faraszto mert pl ha valaki venni szeretne kutyát menhely .. ha macskát menhely... Én még akkor se hozznák haza a menhelyről állatott ha fizetnének nekem .. Akkorát sikerült csalodnom a menhelybe hogy legszivesebben elmentem volna és felpofozom a menhelyes dolgozot.. mert segitséget kértunk a nem is mi kutyánk ugyebe és csak azt szajkozták hogs ettesuk a kolykoket nem tudnak segiteni semmibe keresunk ezt keresunk azt....

2016. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi is csalódtunk. Egyik rokonnak gyerekszerető kutyát ajánlottak menhelyen és beleharapott a gyerek arcába. Azóta vettek jó helyről és még csak morgást sem enged meg magának.

A miénket pedig el kellett altatni betegség miatt.

2016. júl. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nekem is rossz tapasztalatom van a menhelyről, többek közt ezért sem szeretnék onnan cicát. 8 éve elhoztunk egy akkor 4 hónapos cirmost, nagyon kedves, hálás jószág volt, azonban rá pár hétre beteg lett...orvoshoz vittük és kiderült, hogy fip pozitív..."szerencsére" száraz fipes volt, folymatosan immungyengítőn tartottuk, ami miatt gyakran volt beteg. Ki egyáltalán nem mehetett a lakásból(eleinte volt egy kis kifutója, de miután valahogy macskanáthás lett, pedig a kifutó nem a földön volt, hanem lényegében egy mini erkélyt csináltunk neki, ami az ablakból nyílt, és alig tudta a doki megmenteni gyatra immunrendszere miatt, már oda sem mehetett ki.) Azalatt a pár év alatt boldog cica volt, nem voltak panaszai, viszont 5 éves korára már fájdalmai lettek, és elkezdte a szerveit megtámadni a fip, így az eutanázia mellett döntöttünk a családdal és a dokival... a betegséget nem nálunk kapta el vagy már így született, vagy a menhelyen, ugyanis túl kevés volt az a pár hét lappangási időnek, illetve nálunk csak bent volt a cica.(igaz, a menhelyen csak veszettség oltást kapott, mi pedig még csak az első kombinálton vtunk túl, mire rosszul lett.)

Nem elvenni akarom senki kedvét a menhelyektől, de nagyon szerettük azt a cicát, és borzasztó volt a tudat, hogy nem élhet normális, teljes életet, aztán pedig elengedni, ezért akkor megfogadtam, hogy csak fip és felv negatív macskát fogok elhozni...egy minőségi tenyészetben pedig ez alap.

Azóta viszont már nem Magyarországon élek, így minket nem súlyt a rengeteg gazdátlan állat probléma, egy kóbor cica sincs a környéken, sőtt az utcánkban összesen 2 cicának van kijárása a házból. De eddig még egy kóbor állatot sem láttam koncsorogni, pedig itt élek már egy ideje....


Arról nem beszélve, hogy szégyen mi megy itt, valaki akarna venni egy fajtatiszta állatot, és rögtön le van támadva, hogy miért nem fogad be egyet, közben a nyakam tenném rá, hogy az ezt súlykoló válaszolók nagy százaléka életében nem látott még élőben menhelyet...

Ez ugyan olyan, minthogy megkérdezed, hogy mivel etesd az állatod, és azt kapod válaszul, hogy ivartalanítsd...

(Még mielőtt valaki beszól, nincs, és nem is volt ivaros állatom, úgyhogy a fröcsögők megnyugodhatnak)

2016. júl. 27. 14:13
 8/15 anonim ***** válasza:

Meg ha a kolyokkutyárol kerdeznek valamit arra is az a válasz ivartalanisd ..

Menhelybe azért csalodtam mert ha bejelentem hogy jojjenek már értuk fontos nem mienk a kutya miert azt mondják old meg ahogy akarod miert nem jonnek ki azert vannak azert adja oda az ember az adoja 1% t es csak a tanacsokat mondják etessuk azzal etessuk amazzal

2016. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem vörös maine coon legyen. Eszméletlenül gyönyörű. Mellé még cuki is. Lehet vele labdázni is. Ugyanúgy, mint egy kutyával.
2016. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Ragdoll a személyes kedvencem.Nagyon bújósak,rengeteg szeretetet igényelni.Olyanok mint a kisgyerekek.Nekem Ragdoll-Maine coon mix-em van.A Maine coon-ok nehezebb diók.Akaratosabb,makacsabb és nincs oda a simogatásért.
2016. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!