Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most akkor jó a kamilla tea...

Most akkor jó a kamilla tea vagy nem?

Figyelt kérdés

Van egy kertünk a közeli községben, ahova ritkán járunk ki.

Apukám tegnap kiment és mondta, hogy egy cicamama a 4 pici cicájával beköltözött hozzánk.

Ma kiderült, hogy az egyik kicsinek csukva van az egyik szeme.

Arra gondoltam, hogy a hétvégén kimennék és megtörölgetném kamillateával és esetleg bórvízzel.

De olvastam már azt is, hogy a kamilla nem jó, mert szárít.

Állatorvoshoz sajnos nem tudom vinni, mivel nem az enyémek és a falutól is messze van a kertünk, autónk nincs, meg igazából nincs sok pénzem és azt inkább a saját macskámra költöm (oltás, speciális táp, kezelés).

De vettem nekik kaját és kiküldtem apával. Meg valami tetőt szeretnék a fejük fölé, hogy ne ázzanak el, ha esik.


Szerintetek mit tehetek a kicsi látásáért? Most akkor jó a kamillás lemosás vagy mit javasoltok helyette?

Naponta nem tudok sajnos kimenni, mert dolgozom.



2016. júl. 27. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Ártani biztos nem árt.

Gyulladás csökkentő. Ha gyulladás miatt van zárva, akkor segít.

2016. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem az igazi, mert szárít - ahogy írtad.

Bórvizet vegyél, gyógyszertárban lehet kapni

2016. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Jaj, hagyjuk már ezt a szárítós f-ságot.

Ja, ha 3 éven keresztül percenként 5 hektó kamillateát nyomnál rá tűzoltó fecskendőből, legalább 0,2 %-kal szárazabb lenne a bőre.

2016. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó: NEM a bőre lesz száraz tőle, hanem a szemet szárítja. Orvos javaslatára lehet használni. Enyém gyulladt szemére pl. nem javasolta. Ő már csak tudja.
2016. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk mamám rendszeresen használta a kicsi cicák szemére és mindig gyönyörűek voltak. Sosem volt bajuk. Csak okosan és kellő óvatossággal kell csinálni hogy biztos ne sértse meg a cica szemét.


Azért mondom am hogy okosan mert én befogadtam egy cicát akinek kiskorában erőszakkal nyitották fel a szemét és azt semmi sem teszi rendbe. Sem gyógyszer se semmi. A szeme váladékozik, gennyes és fényérzékeny.

2016. júl. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
A második hiába lett lepontozva, jól írta, bórvízzel érdemes lemosni, patikában tudsz venni.
2016. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na itt sincs nagy egyetértés...

És akkor csak bórvíz legyen? Mert olyat is olvastam hogy kamilla és utána bórvíz.

2016. júl. 27. 15:37
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
A kamillával az a baj, hogy ugye szárít és ez nem jó a szaruhártyának + a kiszáradt szem viszket is. Ha a szaruhártyáját szárítod könnyebben sérül, ha a viszketés miatt piszkálja, akkor borítékolod, hogy majd megsérül neki, ami kezelés híján majd fäszán kifekélyesedik, a végén ki is lyukadhat és rámehet az egész szeme. Egy olyan macskánál, amit ritkán láttok, és nem tudjátok orvoshoz vinni főleg nem szabad olyan dolgokat használni, amiknek van extra mellékhatása, meg kockázata, mert ha bejön mit csinálsz? Az téged nem fog vigasztalni, hogy valaki azt írta a gyakorikérdéseken, hogy a mamija macskáinak nem lett tőle semmi baja.
2016. júl. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Miután kinyílt a szemük, pár napig még vissza-visszaragadhat, ez nem súlyos állapot. Akkor van baj, ha már szaladgál és mégis gyulladt a szeme.

De szerintem a cicamama szépen kinyalogatja neki, és mire a hétvégén odamégy, már tág szemekkel bámul majd rád.

2016. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma voltam kinn. Nem volt beragadva a szemük egyáltalán, csak csipás volt 2. Azt letörölgettem nekik, a többit inkább nem piszkáltam. Anyuka cica is kicsit csipás volt, neki is megtöröltem, de más betegségre utaló jelet nem láttam rajtuk.

Vittem nekik kaját meg csináltam nekik fedezéket is.

Jövő hétvégén megyek újra, remélem meglesznek addig.

2016. júl. 30. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!