Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az létezik, hogy a macskám...

Az létezik, hogy a macskám szeret puhára (ágyra, szőnyegre) pisilni? Kifejtem miért.

Figyelt kérdés

Szobatiszta a cica, nőstény ivartalanitott. Pár éve észrevettük, hogy ha az alomja mellé kis szőnyeget rakunk, akkor arra pisil az alom helyett. Azóta nem rakunk szőnyeget oda a fürdőszobába, néha megpróbálkoztunk vele azóta is, de mindig pisisen végzi. Mióta nincs ott a szőnyeg néha az ágyamra pisil. Ma volt az első alkalom, hogy az ágyam melletti törölközőre kezdett csurgatni, miközben mellette ültem pont. Jól le is szidtam, persze azóta már itt fekszik velem az ágyban.


Esetleg a lelki oka ami lehet, hogy pár éve már nem vagyok itthon rendszeresen, egyetem miatt sokszor csak 1-2 hétvégét tudok itthon tölteni. A szüleim ágyára, kanapéra, más helyekre sosem pisilt.


A hugyúti gondot amiatt zárnám ki, mert ugye akkor azért nem pisilnek az alomba, mert a fájdalmat a rossz élmény összekötik az alomba pisiléssel..de akkor közvetlen mellette miért pisilne?

Természetesen elfogjuk most már vinni állatorvoshoz kifejezetten emiatt (évente mindig visszük, át is volt vizsgálva mindig de ezt valahogy mindig elfelejtettem említeni)



2016. aug. 7. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltatok már másféle almot, más alomtálcát, más helyre rakni?
2016. aug. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rengeteg almot próbáltunk, mondjuk a mostanit nagyon nem szereti, mert olyan amiben ne csomósodik össze a pisi, hanem csak a kakit kell kiemelni belőle. Úgyhogy ilyet nem veszünk többet. Spar-os almot szoktunk egyébként használni


Naponta 2x tisztítjuk neki

2016. aug. 7. 21:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak macskák, akik csak a "szűz" alomba hajlandóak elvégezni a dolgukat, tehát ha nem találja elég tisztának, simán tisztább hely után néz.
2016. aug. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az alom melletti fürdőszobaszőnyegre pisilést az én cicám is csinálta. Valószínűleg kicsit összemosódik a két dolog a buksijukban: nagyjából egy helyen vannak, mindkettőt lehet kapargatni, hasonló alapterületűek... Mondjuk az ágyat nem értem...
2016. aug. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. lehet lelki oka, igen, hogy a gazdi nincs otthon, nincs ott mindig, nagyon igaz

2. az alom. Értem, hogy kiszedsz belőle mindig mindent azonnal, ez szép, de az egész almot mikor dobod ki, és bontasz új zacskót? Azt lehet, hogy ezt gyakrabban kéne. A macskák nagyon szeretik ha tiszták a dolgaik.

3. Nem megfelelő az alom minősége. A macska el tud képzelni attól jobbat is.

4. A húgykő dolog nem úgy van. Nem azért pisil máshova mert a fájdalom-élményt az alomhoz köti. Azért pisil máshova, mert a kövek ott lézengenek a húgycsőben, és nem tud tőlük pisilni. Tehát, ha a macska eredménytelenül jár az alomra, és túl gyakran jár az alomra, és össze-vissza pisil, Orvos!!! Ha a húgykövek teljesen elzárják a húgycsőt, egy napja van a macskának, az összes kilenc életéből, de ez nagyon komoly. Azonnal orvos! Jele lehet a vért pisilés is (a kövek felkarcolják a húgycsövet). Tehát eldugulásról beszélünk, és akár cseppeket is kikínlódik magából bárhol. Mert kell neki. Vizeletvizsgálatot szívesen csinál az állatorvos. Sajnos nem csak a vén kandúrok betegsége, fiataloknál és nőstényeknél is előfordul.


Szerintem a te macskádnak nem ez a baja, hát főleg, ha ilyen régóta tart. Nem ijesztgetni akartalak, de csak leírtam, másnak esetleg még jól jöhet.

Azért mostmár kérdezd meg az orvost.

De szerintem téged büntet a macskád valamiért. Remélem csak ennyi. Ez meg arról szól, hogy vedd már észre magad, gazdi! De ha az alommal van baja, azt is így fejezi ki, mert elmondani nem tudja.

2016. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alomtálca milyen? Próbáltátok-e a tálcát máshová rakni? Ezeket nem írtad.
2016. aug. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!