Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kíváncsi vagy tüzel a macskám?...

Kíváncsi vagy tüzel a macskám? Mit tegyek?!

Figyelt kérdés
2-3 hónapja költöztünk. Pár napja, talán 1 hete elkezdett az ajtó előtt nyávogni, hogy engedjük ki. Meg is tettem, mindennap (kezdésképpen)5-10 percre kiengedem és nézem, nehogy történjen valami. Néz ide-oda, össze-vissza megy, majd vagy bejön vagy én hozom be, aztán kezdődik elölről.

2016. aug. 7. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ha nincs ivartalanítva, valószínűleg az ösztönei hajtják és azért akar kimenni. ajánlom az ivartalanítást, így ha kiengeded, akkor sem kell aggódni, hogy vemhes lesz.
2016. aug. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Téglalakásban élünk, nem kertesben. Nem szeretnénk ivartalanítani. Szerencsénkre kb 1 évben 2 max 3 x szokott tüzelni, és a nyávogást leszámítva nem annyira durva, csak idegesítő egy kicsit. Erre valami bevált módszer az ivartalanítást leszámítva nincs?
2016. aug. 8. 00:25
 3/15 anonim ***** válasza:

Van nekik fogamzásgátló, de azt tartósan legfeljebb 2 évig kaphatják. Ha egyáltalán nem akarsz kiscicákat a macskádtól, jobban jársz, ha ivartalaníttatod.


[link]


Ha ivaros, és tüzel, előbb-utóbb megtalálja a módját, hogy elszökjön (pláne ha még ki is engeded) és hazajön vemhesen.

2016. aug. 8. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

már pedig ivartalanítani kéne. mi célod van azzal,hogy ivarosan hagyod? akarsz majd kölyköket? vagy miért?

ez csak egy felesleges bosszúság nektek is(amikor tüzel)+ neki sem kellemes élmény. ha fontos a cicátok,akkor megkímélitek ettől.

ha meg kiengeditek 5-10 percre,akkor csak idő kérdése,hogy mikor jön haza kiscicákkal a hasában.. egy tüzelő cica ha kiszabadul akkor nem tudod megakadályozni,hogy ne pározzon. csak mondom. csomó ismerősöm volt így,hogy sajnálta azt a 10 ezret a műtétre. aztán ők voltak a legjobban meglepődve,amikor az elvileg benti cicájuknak nőtt a pocakja és lefialt.. kiderült,hogy volt egy ablak,ahol ki tudott szökni. megoldják a cicák.

ivartalaníts,vagy fogadd el,hogy tüzel és vemhes lesz.

2016. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Lány cicáról van szó, ugye?

A fogamzásgátló hosszútávon nem használ az egészségének, az ivartalanítás viszont igen.

Megkérdezhetem, hogy mi az okod rá, amiért nem szeretnéd ivartalanítani? Hiszen a cicának sokkal jobb lesz utána, megszabadul a nyugtalan késztetéstől, ez neki 1 gonddal kevesebb. (Ne az emberből indulj ki, ez neki nem rossz.) Számos betegség kockázata is lecsökken. Arról nem is beszélve, hogy a vágytól hajtott cicák sokkal figyelmetlenebbek, tompulnak a reflexeik, így ha kijárhatnak, könnyebben végzik autó alatt vagy kutya szájában. Én mindenképp javasolnám, hogy gondold újra az ivartalanítás-kérdést.

2016. aug. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Miért nem szeretnéd ivartalanítani? Van sok helyed meg pénzed ha szülni fog 4-5 kiscicát? Senkinek nem kell macska, tele van velük az utca. Arról nem is beszèlve, hogy a folyamatos tüzelès vagy elletés jelentősen csökkenti az èlettartamát.
2016. aug. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Azt ugye tudod, hogy ha már elve ivartalaníttatad volna még mielőtt ivarérett lett akkor a későbbi emlődaganatok esélyeit is szinte nullára csökkentetted volna?


Az pedig a macskáknál olyan dolog, hogy mire észreveszed, addigra a legtöbb esetben már áttétett adott a tüdejébe és nem lehet sehogy se megmenteni.


Persze jobb későn, mint soha, még így is csökkentheted a daganat esélyét, ha megműtteted.


Azon kívül, ivartalanítás nélkül majd kap nektek jó gennyes méhgyulladást, amibe vagy beledöglik, vagy drágábban megműtteted, mintha ivartalaníttattad volna, ugyanúgy kipakolják, csak még jól meg is szenvedi. Na meg te se tudod megtervezni, hogy na most van pénzed a műtétre, hanem akkor kell vinni mikor épp előjön nála. Feltéve, ha élve akarod látni.


Mi a fene értelme van ivarosan hagyni? Az ivartalanítással csak egy rakás kellemetlenséget és bajt előzhetsz meg, cserébe egy napi kellemetlenségért. Ha jó orvoshoz viszed, akkor a műtét előtti koplalás több kellemetlenséget okoz neki, mint maga a műtét a kis egy centis varrattal.


Az állatorvosok nem azért mondják, hogy meg kell csinálni, mert nekik annyira megéri, hanem azért, mert a macskának jó. Ha azt akarnák, hogy nekik megérje, akkor azt mondanák, hogy ne ivartalaníts, mert a párosodás során sérüléseket, betegségeket kapnak, amiket aztán jópénzért ők kezelhetnek, a nőstények meg daganatosak lesznek meg begyullad a méhük, amit szintén jó drágán lehet műtögetni, meg kezelgetni, viheti a gazdi hozzájuk a balesetben becsúszott kicsiket kezelgetni stb.

2016. aug. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ki ez a sunyi, aki minden ivartalanításra buzdító választ lepontoz ahelyett, hogy kifejtené az ellenérveit? Sportszerű, mondhatom! Persze nehéz dolog az ivartalanítás ellen érvelni, mert gyakorlatilag nem szól semmi ellene.
2016. aug. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én pontoztam le őket de nem sunyiságból, hanem azért, mert úgy véltem, a 4-5-6-7-es válaszok az előzőekhez képest vagy semmiféle plusz információt nem tartalmaztak, vagy tudálékosak, kioktatóak, lekezelőek voltak.

Amúgy nem vagyok az ivartalanítás ellen, de ezek a szekáló stílusban megírt válaszok, különösen a 7-es vészmadárkodása véleményem szerint teljesen felesleges volt.

A lepontozásom nem a tartalomnak szólt tehát, hanem a stílusnak.

2016. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én az ötös voltam. Feltettem egy udvarias kérdést, hogy megkérdezhetem-e, mi okból nem ivartalanítod, és aztán felsoroltam pár érvet. Valóban kifogásolható stílusban tettem ezt meg?
2016. aug. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!