Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mit gondoltok a menhelyi...

Ti mit gondoltok a menhelyi örökbefogadásról?

Figyelt kérdés
Szerintetek elég szigorúak az örökbefogadás feltételei? Vagy esetleg mennyire gyengék? Mit változtatnátok rajta

2016. aug. 26. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem szigoruak a feltetelek, csak sok helyen ember gyulolo alkalmazottak vannak akik megprobalnak lebeszelni az orokbefogadasrol, mert szerintuk minden ember rohatd g*ci.
2016. aug. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért van 1-2 ami számomra már tulzásnak számit . Én is fogadtam örökbe .. de van ahol tulzásokba esnek . 1 # jol mondta .. sirnak ,hogy mennyi kutya van a menhelyen és többet nem tudnak befogadni viszont mikor ott vagy már-már lebeszélnek róla ..
2016. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, én is ezt láttam,hogy sok esetben átesnek a ló túloldalára és már-már túlzott szigorral választják ki,hogy ki fogadhat örökbe.

persze értem,hogy jót akarnak, nem azt,hogy ki legyen verve láncra a kutya és fél év múlva újra menhelyen legyen. szóval megértem ezt a részét. de sokszor nagyon túlzásba esnek ..ha valakinél jó körülmények vannak és szeretettel várják a kutyát/cicát, akkor nem kéne tovább baszakodni ,hanem odaadni akkor az állatot,hogy más állat mehessen a helyére.

de én amúgy azon a véleményen vagyok,hogy elsődleges cél az lenne,hogy megelőzzük,hogy az állatok a menhelyre kerüljenek. jobb országokban kb üresek a menhelyek. mert felelősségteljesek az emberek és nem sajnálják a pénzt az ivartalanításra(pedig nálunk egész olcsó).

2016. aug. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy sajnálom szegényt cicákat kutyákat a menhelyeken mert én is azt tapasztaltam hogy marhára nehezen adják oda az embernek itt a neten láttam egyszer egy cicát nagyon megtetszett 1 man helynek önkénteskedő nőnél volt a macska felhívtam telefonon erre egyből kérte a címem hogy ő ki jön ide körbenézni mondom jó de előbb én szeretném megnézni a macskát mert nyilván szeretném tudni hogy milyen élőben mennyire jövünk ki egymással de csak ragaszkodott hogy jöjjön ki előbb ő.hàt rà tettem a telefont nahh nehogymàr be engedjek egy vadidegent ugy hogy még macskàt sem làttam, de személyesen is jàrtam màr menhelyen cicát akartam örökbefogadni hát jobban faggattak mint egy kőkemêny bűnözőt. Én megértem hogy jó helyre akarják adni az állatokat de azért szerintem ez már túlzás picit
2016. aug. 26. 17:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan menhely, ahol egyből el is viheted az állatot, és van ahol Mindennek meg kell felelni.

Azon röhögtem a legjobban mikor Elvileg "ingyen örökbefogadás" aztán kijelentik, hogy fizesd ki visszamenőleg az állat oltásait, ha nincs ivartalanítva, ők csak ivartalanítva adják oda, de azt is fizesd ki.. A végén meg rá kérdeznek pofátlanul ezek után akarok-e adományozni.. :'D

2016. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Némelyik teljesen elszállt magától, pl valamelyik menhely vagy fajtamentés oldalán olvastam, hogy csak Acana vagy Orijen tápot ehet, különben oda se adják. Ez szerintem nem normális. Egészséges, felnőtt kutyáról volt szó. (Bocsi, tudom, nem cicák, de dettó ugyanez van náluk is.)
2016. aug. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valoban nevetséges... meg a trixie minöség isteni csak az lehet stb .. ( ja észre vettem ,hogy a körömvágo ollójuk 5 ft ot nem ért .. elsö nekifutásra elhajlott az egész .. )
2016. aug. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!