Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy állatorvosi...

Mennyibe kerül egy állatorvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés

Találtam az utcán 2 újszülött macskát, megsajnáltam őket és haza hoztam. Gondoltam elviszem orvoshoz, csak nem tudom mennyibe kerül egy vizsgálat.

Azért kérdezem, mert 12 éves vagyok és saját pénzből kéne fizetnem mert a szüleim nem nézték jó szemmel azt, hogy beállítottam két cicával


2016. aug. 26. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
a kettő minimum 20ezer Ft. de ez a minimum. valószínűleg az oltások még nyomnak az áron.
2016. aug. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Újszülött cicák nem valószínű, hogy életben maradnak.

Tisztában vagy vele, hogyan kell felnevelni őket?

2016. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Remélem igen. Tudom, hogy melegben kell lenniük. Ráadásul fecskendővel itatom őket.
2016. aug. 26. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Vizsgálat maga 3000 és 4000 között van.
2016. szept. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves #1, jó nagy hülye vagy, ennyibe műtétek kerülnek, nem két kismacska vizsgálata. Vagy még soha nem voltál állatorvosi rendelőben, vagy nagyon drága felétek az állatorvos, vagy csak el szeretnéd rettenteni a kérdezőt, hogy felnevelje a macskákat.


Kedves kérdező: Ugyan látom, hogy valószínűleg már tárgytalan, de pár ezer forint egy normál vizsgálat. Ha féreghajtod, veszel nekik tápot és/vagy tejpótlót (attól függ mennyi idősek) akkor persze emelkedik az ár, de ahhoz, hogy 20eFT-ot kérjenek el tőled, ahhoz nagyon sok mindent kellene csinálniuk a macskákkal (persze állapottól függő, hogy mire van szükségük). Remélem sikerült előrelépést tenni a macskák nevelésében. :)

2016. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolso. Szerintem hulyezd a csaladodat, azok biztos hozzaszoktak ehhez a stilushoz.

Van tapasztalatom macskanevelesben, es tudom hogy egy sima vizsgalat mennyibe kerul.

2016. nov. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg kérlek, nem tudtam, hogy a Te családodban is van állatorvos.. Vagy nincs? Akkor ne bírálj felül mást olyan témában, amiben (ezek szerint) nincs sok tapasztalatod!

Mit számoltál bele abba a min20e. Ft-ba...? mert hogy nem csak a kérdésben említett vizsgálatot, az biztos.

A hülyézést tényleg sajnálom, nem volt fair.

2016. dec. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Leírtam a saját tapasztalatomat, amit macskagazdagént szereztem. Nincs állatorvos a családban, de ez nem azt jelenti, hogy nem vagyok egyel sem kapcsolatban.

A saját tapasztalatom az, hogy ha egy talált macskát elviszünk az állatorvoshoz, akkor az minimum 10ezer Ft. Ebben benne van az általános állapotfelmérés, bolhairtás, ha szükséges akkor oltások. Sosem kérdezem meg az állatorvost, hogy a számlát mi alapján állítja ki, a kért árat szó nélkül kifizetem. Bízom benne annyira, hogy tudjam nem lehúzni akar. Ha esetleg te állatorvos vagy, és ennél olcsóbban dolgozol, a lelked rajta.

Nm én bírálom felül a válaszod, te vagy az aki elég furán reagált az enyémre. És ismétlem, van tapasztalatom a macskatartás anyagi vonzatával. Is.

Ha el akarom vinni a saját macskámat orvoshoz, akkor én eleve úgy számolok, hogy legyen nálam annyi pénz, amennyi elég. Ne kelljen garasoskodni, vagy esetleg vizsgálatokról lemondani azért, mert nincs nálam elég pénz.

Most már azért érdekelne az is, hogy a kérdező mit tett végül a két cicával?

2016. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mostmár látom, hogy teljesen félreértettük (értettelek) egymást. Azt hittem, mikor először olvastam amit írtál, hogy direkt mondasz magasabb árat, hogy a fiatalabb kérdezőt elriaszd attól, hogy befogadja a macskákat, és megpróbáld "tudatalatt" rávenni, hogy tegye vissza őket az utcára (sajnos vannak ilyen emberek is).

Oltásokkal, bolha-,féregírtással tényleg felmehet 20e Ft-ig a két macska költsége, habár a kérdező csak a vizsgálatot kérdezte (ezért gondoltam, hogy csak a vizsgálatra=állapotfelmérésre mondtál 20e Ft-ot).


Így, hogy minden tisztázódott nálam, megkövetlek, és nem kételkedem a tapasztalatodban. Remélem nem riasztottak el a jövőbeni segítőkészségtől.

2016. dec. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!