Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a teendő olyankor, ha a...

Mi a teendő olyankor, ha a macska kihányja a féreghajtót, akár paszta, akár tabletta? Milyen egyéb lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Injekciós forma van? (Állatorvos által beadva.)

2016. szept. 20. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem van, beszélj az állatorvossal.
2016. szept. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vidd el a dokihoz, ő adja be. Nekem volt egy, akinek mi nem tudtuk beadni, mert olyan erővel állt ellen, hogy ketten sem bírtunk vele. Dokink ügyesen, egy hosszú csipesszel szépen belerakta. :)
2016. szept. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Maxitabi ***** válasza:

Létezik spot on /csepegtetős) féregtelenítő -is(profender?? azt hiszem)

én is használtam anno,mivel enyém is kihányta a tablettát is - beterítette az orvosi vizsgálót...

A doki elvileg tudja!!

2016. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Advocate spot on. Jó külső és belső élősködőkre. 2 kg feletti cicáknál használható. Amúgy meg tényleg jó megoldás, ha állatorvos adja be neki a tablettát.
2016. szept. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


(Ez esetben lényegtelen, hogy a tablettát ki adja be, mert vélhetően a tabi hatóanyagát nem bírta a macska, azért szokta kihányni. Pl. megette az eledelébe kevert féreghajtó pasztát, de egy idő után kihányta. A paszta esetében ezt már többször így sejtettem, sajnos azt nem tudom, hogy a tablettát is kis szokta-e hányni, mert ha igen, akkor gyakorlatilag felmérhetetlen, hogy egyáltalán jutott-e bele hónapok óta féreghajtó... Korábban tablettát kapott, az utóbbi időben pasztát. Szerintem a pasztát mindig kihányta.)


Akkor marad a spot on vagy az injekció.


Spot onnal esetleg van tapasztalatotok?


Legutóbb, amikor külső élősködők ellen spot on volt rácsepegtetve, akkor persze belenyalt. Ti hogy véditek ezt ki? Kinti macskáról van szó.

2016. szept. 21. 13:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én cicám advocate-t kapott. A tarkójára csepegtetem, ott nem tudja nyalni és a mancsával sem éri el.
2016. szept. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


(Az adott macseknak is a tarkójára volt csepegtetve a spot on, de olyan hajlékony, hogy le tudta nyalni. :S De az amúgy akkor fypryst volt, úgy tudom, az csak külső élősködők ellen van. Azért majd biztosan ki lesz próbálva az az advocate vagy valami, legfeljebb lesz rátéve gallér, ha máshogy nem megy.)

2016. szept. 21. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!