Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam át a macskát...

Hogyan szoktassam át a macskát másik tápra? Illetve mikor ivartalanítassam?

Figyelt kérdés

Van három cicánk, mentettek. Mind májusi születésű. Természetesen mindet ivartalanítani szeretnénk. Ha jól tudom, fél éves körül válnak ivaréretté. Két kislány és egy kandúr. A kérdésem az lenne, hogy lehet-e már őket ivartalanítani? 4 hónaposak akkor ha jól számolom. Az lenne a tervem, hogy minden hónapban ivartalaníttatok egyet. Tehát október-november-december. Szerintetek jó lenne ez így? Illetve, milyen valószínű, hogy télen tüzelnénk? Csak abban az esetben, ha valami anyagi dolog miatt csúszna az ivartalanítás (sajnos mostanában sűrűn előfordul, hogy váratlan kiadásaim vannak) Ti hogyan csinálnátok? Egyszerre semmiképpen nem akarom Őket műttetni, három műtött macskára nem tudnék felügyelni szerintem.


Illetve, eddig Royal Canin Kitten tápot ettek, amit 4-12 hós korukig javasolnak. Igazából két hónapos koruk óta ezt eszik. Viszont van még egy macskám, Ő főleg kinti és arra gondoltam, hogy rendelhetnék olyan tápot ami mindegyiknek megfelel, hogy ne kelljen különfélékkel bajlódni. A Royal Canin Fit 32-t néztem ki. Szerintetek ez megfelelne? Vagy ajánlott lenne 2 hós korukig a Kitten tápot adni nekik?

Illetve, hogyan térjek át ? Lassan aktuális lenne a táp vásárlás. Rendeljek ugyan olyat és mellé egy kis csomagot abból, amit később szeretnék adni nekik? Kóstolónak. Ha akkor mikor megkóstoltatom velük akkor megeszik, akkor rendelhetem a 10 kilósat? Meg fogják enni?



2016. szept. 21. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó az elgondolás szerintem először a két lány cicát ivartalanítani és utána a kandúr nyugodtan rendeljél junior tàpot.a kinti cica is jol fog lakni belőle. Amugy miota jóformàn tél nincs folyamatosan szaporodnak. Szóval a két làny legyen az első.
2016. szept. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kinti vagy benti macskak? ha benti, en mindenkepp a fiut ivartalanittatnam elobb, mert borzaszto budos amikor jelolget, bele ivodik a ruhadba is a szaga... ha kinti, akkor a lany cicak az elsok. en ugy szokatnam at a tappal oket, h mindig egyre tobbet kevernek a jelenlegi tapjukba a kesobbibol.
2016. szept. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bentiek.
2016. szept. 22. 15:56
 4/5 anonim ***** válasza:

akkor a c

akkor a fiu. tenyleg nagyon budos tud lenni. es meg olcsobb is az ivartalanitasa.

2016. szept. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdemes még ivarérés előtt ivartalaníttatni. Ha benti, akkor a kandúr legyen az első, nehogy szokássá váljon a jelölgetés.

Amíg kicsik, célszerű junior tápot kapniuk, a kinti cicának is biztosan fog ízleni. Mindenképpen érdemes a régi mellé fokozatosan bevezetni az új tápot, mert az érzékenyebb bélrendszerű cicáknál a hirtelen tápváltás hasmenést okozhat. Tapasztalatból mondom, nálunk is volt rá példa, higy nem figyeltem oda és napokig tertó hasmars lett belőle.

2016. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!