Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bízhatok a macskám megérzésében?

Bízhatok a macskám megérzésében?

Figyelt kérdés

Van egy hatalmas Maine coon kandúr macskám akivel lassan 14 éve osztom meg a házam. Bárkit akit áthívok imádni szokta és mindig meglepődik, hogy mekkora (több mint 12 kg, egy átlag kandúr meg csak olyan 5-6 kiló) és előszeretettel kezdik el dögönyözni, még azok is akik nem rajonganak a macskákért. Nagyon szelíd cicus így hagyja magát és soha nem karmol még ha nagyon nyúzzák is.


Egyedül a nőkkel van gondja. Valamiért az összes nőt akit eddig áthívtam attól menekült. Nem karmolta őket ugyan, de ahogy felvették az ölükbe vagy csak szimplán simogatni kezdték egyből menekülőre fogta. És a legérdekesebb, hogy ezekkel a nőkkel soha nem sikerült hosszútávú kapcsolatot kialakítanom. Mintha megérezte volna, hogy rossz emberek lennének.


Nemrégiben azonban összeismerkedtem egy orvostanhallgató nővel és kezdetben elég döccenősen indult így nem sokat reméltem kapcsolati szintben. Idővel viszont áthívtam egy szimpla főzőcskézésre és amint meglátta a macskámat szokás szerint ellenállhatatlanul megtetszett neki és felkapta az ölébe simogatni. A legmeglepőbb, hogy a kandúr nem, hogy menekülőre fogta volna hanem leült az ölébe, dorombolni kezdett és még a kezét is megnyalta. Soha egy nővel nem csinált még ilyet. Az este persze jól alakult és azóta már több hónapja együtt is vagyunk. Annyira, hogy újabban az összeköltözés lett a téma.


Vajon tényleg megtaláltam az igazit? Macskák tényleg így megérzik az ember kisugárzását? 35/F


2016. szept. 26. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Persze, csak előtte azért biztos ami tuti alapon kérdezd meg a jósnődet is.
2016. szept. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
61%

Szerintem van benne valami...

Megérezhetik, hogy milyen valójában az ember.


(lehet kicsit nem ide illő téma, de a kutyám, a legtöbb embert nem ugatta meg aki csak elsétált a ház előtt és nem hozzánk jött, viszont volt egy akit ha meglátott majd szétszedte a kerítést, rá két napra betörtek az utca végén lévő házba.. és vajon ki volt az? hát természetesen hogy ez az ürge)

nem hülyék az állatok...

2016. szept. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
0%
Teljesen igazad van, 3-as. Nekem a teknősöm rendelkezik ilyen képességekkel. Csak rárakom a vendégre, és ha megharapja, akkor rossz ember, ha pedig csak lecsinálja, akkor jó. Az én macskám viszont sajnos nem érzi meg az emberek kisugárzását, egyszerűen mindenkit szétmar.
2016. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy olyan illatszert használ az ismerősöd, aminek szereti az illatát. A macskák inkább azokhoz vonzódnak, akik utálják őket, mert megérzik a negatív energiát és le akarják győzni. De azért ne dobd ki a hölgyet :)
2016. szept. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van egy barátnőm, neki is Maine coon cicája van, kb mint egy kutya akkora. :D az a macska mindenkivel paraszt, hozzá se érhetsz kb. Egyszer megkért, hogy két hónapig vigyázzak rá, én akkor közelről még macskát sem láttam, de segíteni akartam úgyhogy belementem. Magasról lesz.rtam a macskát, adtam neki enni inni mindig, tisztítottam az almát, de nem érdekelt, hogy elkerül. Három nap múlva még a vécére is követett és dorombolt, és azóta is akárhányszor lát, hiába telik el x idő, mindig odajön és bújik hozzám. Másokkal pedig paraszt.


Őszintén, fogalmam sincs mivel érdemeltem ezt ki, de kétlem, hogy valami macska - suttogó lennék. Nem vagyok sem extra jó ember és az állatokhoz sem értek jobban, mint mások. Lehet bennem pont az tetszett a macskának, hogy szimplán nem nyüstöltem. Lehet a barátnőd is csinált valamit, amivel elnyerte a cica rokonszenvét, de azért még nem kell egyből házasságra asszociálni belőle. :)

2016. szept. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én hiszek az állatok ilyen jellegű ösztöneiben és a hitemben számtalan példa is megerősített, ezekkel most nem szeretnék senkit sem untatni.

Ennek ellenére azt tanácsolnám, hogy ez esetben csak a saját érzéseidre hallgass.

Még csak annyit, hogy az állatok tökéletesen veszik a belőled áradó "érzelmi kisugárzást" (mi erre a szakszerű kifejezés?) és sok esetben aszerint viselkednek.

Te meg igazolva látod magad, a viselkedésük alapján.

2016. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!