Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nem szereti a húst?

A macskám nem szereti a húst?

Figyelt kérdés

Van egy 6,5 hónapos cicám. Tápbol Royal canin kittent és Happy cat gabona mentes kittent kap. Mellé alutasakos eledelt és húst is próbálok adni.

A problema az, hogy a cicám a húst se nyersen, se főve, se sütve nem hajlandó megenni. (Próbáltam már úgy is, hogy alutasakoshoz teszek egy picit, de egyszerűen nem eszi meg.)

Az alutasakos kajákbol sem eszik ám meg mindent. Csak azt hajlandó megenni, amiben nem látja a hús darabokat. (Real nature, Select Gold, Royal canin, Animonda Rafiné)

Próbáltam már Almo naturet, Applaws és Shebat is adni neki, de nem ette meg, tehát ki kellett dobnom(pedig nem volt túl olcsó )

Mit csináljak hogy megszeresse/megegye a húst?



2016. okt. 19. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy ezzel egyedül :)

Én külön főztem a cicámnak fűszermentes húslevest, jó sok hússal. A levéből nyalt egy picit, a húst pedig érintetlenül otthagyta.

Én feladtam. Boldogan ropogtatja a száraz tápot, abból vettem neki prémium kategóriásat. Néha kap egy evőkanálnyi natúr tonhalkonzervet, azt megeszi. Kicsit egysíkú, de ő szereti. Egészséges és szép a szőre is.

Egyszer beteg volt, koplaltatnunk kellett. Amikor már ehetett csak rizst kaphatott és főtt húst. Szerinted mit választott? A húslével összekevert rizst :D

2016. okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem vagy egyedül, mondjuk mi ettől jobb helyzetben vagyunk.

Apránként hozzá kell szoktatni. Türelmesen. Szerintem ennyi. Adsz neki mindig egy kicsit, kitapasztalod melyik húst szereti, hogyan legyen elkészítve. Ha főzve jobban szereti, akkor amíg megbarátkozik magával a húsevéssel, addig add neki főve. Aztán, ha ez már oké, kezdheted hozzászoktatni a nyers húshoz. Én így gondolom. Apró kis falatkákra gondolok eleinte, nem egy egész macskaétkezésre.

Az én cicám pl. nem szereti ha ízetlenre főzök neki húst. Bolti csirkére rá se néz (megértem, én se szeretem). Ha ízesített, fűszeresebb (amit meg nem ajánlanak), akkor megeszi. Én ebből azt szűrtem le, hogy az ízfokozós macskakajákhoz hozzá van szokva (száraztápot eszik + konzervet). Nyilván a cél az, hogy szeresse a nyers húst, a főttet meg megegye fűszer nélkül. De én a nyersnél szeretnék kikötni. Azt még nem eszi meg most.

2016. okt. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit kevesen tudnak, hogy a macska megeszi ugyan a főtt, sőt a fűszeres főtt/sült ételt is, de az állatok szervezete -az emberével ellentében- nem szokott hozzá évszázadok/ezredek alatt a főtt kajához, ezért nem is tudja úgy hasznositani. Ez a cikk nem pont ebből a szempontból szintén nincs a főtt étel mellett.

[link]


Ha nagyon nem megy hagyjad. Esetleg később próbálkozz újra húst adni neki, de semmiképp se erőltesd.

Adj neki nyers májat. Attól gyönyörű lesz a szőre, ami náluk az egészség egyik jele :)

2016. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a nyers hust inkabb csak akkor adj, ha friss, maskepp szalmonellat is kaphatnak belole. a macskak nagyon finnyasak neha megeszik, neha nem, eppen ahogy kedvuk tartja. az enyem kizarolag a csirket eszi meg, de azt is csak nyersen, vagy ha meg van fozve addig amig meg puha. ha megfelelo tapot kap nem szukseges a husfogyaszta.
2016. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

A macska emèsztőrendszere más mint az emberé, nem jellemző, hogy szalmonellát kap.


A főtt húst nem kell erőltetni ha nem eszi meg. Én barfozok a kutyával, ezért èn is sok mindent kipróbáltam a macskákkal. Semmilyen egèszsèges kaját nem esznek meg. :D az egyik hajlandó volt megenni a halat, a másik csak tápot eszik.

Próbáltam azt is, hogy nem kapnak mást, de inkább èhenhalnának.

2016. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az enyém sem eszi meg a húst, csak a tonhalat, és mostmár a Felix alutasakosokat, de csak a bacon szószosat. A töltött káposztából, a rakott karfiolból is a zöldségeket eszi ki :D

Ki kell próbálni több félét, biztos lesz, ami neki is megtetszik.

23/N

2016. okt. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!