Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hetes kiscica hasmenése...

8 hetes kiscica hasmenése mitől lehet?

Figyelt kérdés
Szombaton hoztunk el egy 8 hetes kiscicát ismerőseinktől. Semmi baja nem volt, a széklete kemény volt egészen tegnap estig. Azóta folyamatosan híg, de iszik-eszik rendesen, játszik, alszik. Nem vonul külön. Száraz tápot és nedveset is kap, mind a kettőből kölyökcicáknak valót. Jutalom falatot is kap, napi kb 3 szemet, az is junior. Lehet hogy most jött rá a környezet változás felismerése? Vagy nem bírja a gyomra az általam választott csirkés ragut? Jövőhéten viszem állatorvoshoz, de nem szeretném ha kiszáradna vagy nagy baja lenne.

2016. okt. 20. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugye nem adsz neki tejet?
2016. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, hogy mivel etették mielőtt elhoztad. Az okozhat problémát ,hogy megváltoztattad a tápot, ne adj neki alutasakos ragut, inkább kevés főtt csirkehúst, vagy főtt halat. Figyelj rá ,hogy elegendő folyadékot igyon,mert könnyen kiszárad.

Ha rosszabbá válik az állapota ,lázas vagy túl sokat alszik, hívd fel az állatorvost!

2016. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem adok neki tejet, még cicáknak való tejet sem. Nekem csak az a furcsa, hogy keddig (4 napig) semmi baja nem volt, most meg hirtelen megy a hasa. Mindig kap friss vizet, van hogy kétszer kell neki töltenem, mert kiissza az egészet, de alapból is kétszer cserélem, hogy mindig tiszta legyen. Nem kapott semmi extrát, az anyja még szoptatta, mert a három testvérét széttépte egy kandúr. Amúgy szalámi végeket kapott meg a kutyák száraz tápjából evett. Nem alszik olyan nagyon sokat, nagyon energikus rengeteget játszik velünk is meg egyedül is. Amikor elhoztuk két napig bolhákat fésültem ki belőle, meg is fürdettem kiscicáknak készült samponnal, amit felhígítottam. Minden nap eltávolítom a csipákat is a szeméből, kitakarítom naponta 1-2 alkalommal az almát is. Naponta 3-szor kap enni. Remélem nem csinálok semmit sem rosszul.
2016. okt. 20. 21:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem ijesztgetni akarlak, de a 6 kg-os macskám két nap hasmenés után már enyhén ki volt száradva.

Ilyen piciknél ez komoly lehet.

Figyelj rá, hogy eleget igyon! Ne adj neki ragut, próbáld meg, hogy javul-e a helyzet, ha csak szárazat adsz neki.

A macskák néha érzékenyen reagálnak a tápváltásra. Jó lenne, ha látná állatorvos, de ha nem tudod elvinni, legalább hívd fel a rendelőt és kérj javaslatot, hogy mit tehetsz.

De azért én a helyedben nem mennék neki a hétvégének egy ilyen fiatal cicával, akinek hasmenése van.

2016. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Szalámit ne adj neki, mert az fűszeres. Ízlik nekik, de nem tesz jót.

Vannak állatorvosi tápok is, amiket az orvos javaslatára szoktak adni. Valami kímélő. Lehet, hogy ez meg is oldaná a gondot. Jobbulást a cicának! Majd összeszoktok :) biztosan jól fogsz mindent csinálni.

2016. okt. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne adj neki semmi mást, csak száraz tápot, és egy kicsit vizezd meg. Nyolc hetesen valószínűleg még nincs túl sok foga, az enyémnek akkor kb bruttó négy foga volt meg minik elöl. Plusz ugye sima víz. Én is elvinném előbb a dokihoz, mert lehet, hogy valami fertőzés okozza, de ha nem megoldható, akkor nagyon figyeld, a székletét is, nem véres, nincs benne féreg, stb.


Reméljük, csak a táp váltás az oka.

2016. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szalámit eszem ágában sem volt adni neki. (:

2016. okt. 21. 05:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, a szalámit nem te adtad neki :)
2016. okt. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kutyaknak valo tapot sem szabad ennie. a kiscicaknak eleg erzekeny a gyomruk, egyszer adtam a kiscicanknak felnott macskanak valo tapot es egesz nap hanyt. vegyel neki kiscicaknak valo tapot es mast ne. szokasuk peldaul cernak evese is, ami szinten nem tesz jot
2016. okt. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!