Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám mindig velem akar...

A cicám mindig velem akar aludni. Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

Hiába rendezem be neki a legjobb és legpuhább helyeket, használok macskamentát is, még napközben el is van, de esténkénk mindig felszökik hozzám. Ha meg becsukom az ajtót akkor meg keservesen nyávog.


Mit tegyek?



2016. okt. 20. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Örülj neki. Én szeretem, ha velem alszik. (Most a laptopon tartózkodik.)
2016. okt. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Szeret, szeret veled lenni. Örülj neki :)
2016. okt. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy mint nevelésekor amilyen tiltó módszert alkalmaztál, még emlékezni fog, hogy ez a "nem szabad dolog" es hamar leszokik. Mi gátol, hogy ezt használd?
2016. okt. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
A macskakkal az a baj, hogy ha tudjak, hogy nem szabad is megcsinaljak amikor nem latod oket. Mi probalkoztunk azzal, hogy kizartuk a szobabol, de ennek az lett a kovetkezmenye, hogy bosszubol a furdoszoba szonyegre pisilt...a masik modszer ami meg be szokott valni az egy szőrös takaro a foldon az agy mellett.
2016. okt. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Következetesen rakd le az ágyról, minden alkalommal. Előbb-utóbb rájön, nem kell hálótársnak.
2016. okt. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

napközben hol alszik?ha valami kis macskafekhelyben,akkor esténként tedd oda. ha odamegy hozzád kelj fel és rakd a helyére. tanulja meg,hogy ott aludjon.

de amúgy én sem értem miért baj,ha veled alszik. ha benti ,akkor gondolom van féreghajtva és élősködőmentesítve .

2016. okt. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Milyen idős cica? Ha még pici (1év alatt kölyöknek tekinthető), vagy ha csak nemrég került hozzád talán fél egyedül lenni vagy fél sötétben lenni.

Kipróbálhatod, hogy éjszakai konnektoros lámpát kapcsolsz be neki, ezeknek nem sok a fogyasztása.


Kevésbé valószínű, de az is lehetséges, hogy fázik, ezért bújik melléd. Nem tudom milyen fűtés van nálad, de közelebb teheted az alvóhelyét a radiátorhoz/konvektorhoz. De ha esetleg többet is rááldoznál erre, vannak fűthető cicaágyak. Pici cicáknak kifejezetten jó, mert az anyjuk melegére emlékezteti őket.


A macskáknál nem létezik olyan, hogy "nem szabad". Meg kell érteni a viselkedésüket, hogy mit miért akarnak csinálni (felmászni az asztalra, lerángatni a függönyt, a bútoron élestíni a körmüket stb. stb.) és felajánlani nekik egy számukra vonzóbb alternatívát, vagy egy másik alternatívát vonzóbbá tenni a számukra. (pl. mutatni egy jobb játékot, mint a függöny és akkor ha nem vagyunk vele sem a függönyt fogja szaggatni)


Annak nincs értelme, hogy a cica félelemből ne csináljon valamit. Mert az elhidegíti a gazdájával való kapcsolatot, ráadásul az ösztönében bennevan, hogy csinálja azt a bizonyos dolgot, így amikor lehetősége adódik rá, akkor megteszi.


Nem elég következetesen lerakni az ágyról. Ha lerakod meg kell dicsérni, ha nem mászik vissza, akkor adj neki jutalomfalatot, ha a saját helyén alszik is adj neki jutalomfalatot és dicsérd meg. A pozitív megerősítés legalább olyan hatékony, mint az, ha negatívat teszel a macskával. Csak az utóbbi esetben egy félős, agresszív állat lesz az eredmény. Ha viszont kedveskedsz neki, egy bújos, ragaszkodó, hűséges állatod lesz :)


#4 Nem akarlak megbántani de az butaság, hogy a cicák bosszút állnak, ez emberi tulajdonság. Sok oka lehet, hogy az alom mellé pisilt. Félt, nem találta a sötétben (nem tudom este történt-e?), valami megijesztette alomhasználat közben, nem volt ideje belemászni, mert az ajtótok előtt nyávogott, próbált bejutni, reménykedett, hogy beresztitek és csak az utolsó pillanatban indult el az alom felé.

A macskák macskák, nem emberek, nem állnak bosszút. Pláne egy ilyen igényes, tiszta állat, mint a macska, önszántából nem követ el egy ilyen súlyos dolgot. Ha valami miatt nem tudta használni megfelelően az almot, az neki a legrosszabb.

2016. nov. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!