Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Négy macska sok?

Négy macska sok?

Figyelt kérdés
3 macskànk volt, mind ivartalanitott főleg benti cica és most befogadtunk egy negyediket a pàrommal. Mindenük megvan idàig minden renben is van, de itt jön a képbe a testvérem akinek van egy kisgyermeke és egy telken lakunk. Néha kijàrnak a kertbe a cicàink és ő ezt nem nézi jó szemmel, félti a gyerekét hogy megbetegítik a féregtelenített bolhàtlan oltott macskàink. Tegnap tudta meg hogy befogadjuk negyediknek a cicàt.őt is visszük orvoshoz ívartalanitatni oltati stb. De akkor is beràgott, fenyegetett, hogy 20 macskàt ide hoz és reméli szét tépik a mieinket. Igaza van, hogy sok?

2016. okt. 21. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

én a kedves testvérrel kb most szakítanám meg a kapcsolatot.

ha minden macskát ivartalanítottatok és rendesen tartjátok őket, megkapják a szükséges állatorvosi ellátásokat, akkor semmi baj nem lehet.

amúgy a gyerekének sem lenne semmi baja,ha cicázhatna.. nem kóbor cicákról van szó, hanem tényleg jól tartott macskákról. de mindegy,vannak ilyen hülye szülők,akik egyből agyvérzést kapnak,hogyha a gyerekük állat közelébe megy. pedig tényleg semmi hátránya nem származna belőle a gyereknek, de mindegy.. ne foglalkozz velük.

én tényleg nem látok semmi rosszat abban,hogy 4 cicátok van.

2016. okt. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy sok. Tudod, élni és élni hagyni. Ha egy telken laktok, akkor azért szerintem az lenne a helyénvaló, hogy az ilyen lényegi dolgokat megbeszéljétek, hiszen közös az udvarotok. Szép dolog, hogy ennyi cicát befogadtatok és semmiképpen sem fair tőle, hogy ilyen hangnemben fenyeget, de ha kijárnak a cicák, akkor szegről-végről neki is lehet beleszólása, hogy mi és miként legyen a közös területeken. Fordítsuk meg, ha nem húsz macskát, hanem egy szocializálatlan, neveletlen kutyát visz a közös telketekre, akkor mi lesz a macskáiddal? Mert evvel az erővel Ő is megtehetné a megkérdezésed nélkül. Ha testvérek vagyok és közösen éltek, ezeket a fontos dolgokat meg kell beszélni, hiszen az ellenségeskedésnek, viszálynak sosincs jó vége, pláne ha ilyen kényszerű együttélés van. Üljetek le higgadtan és beszéljétek meg. Az indokai röhejesek, hiszen rendben tartott macskák nem fogják megbetegíteni a kisgyereket, ugyanakkor ha a nővéremmel egy telken osztoznék, én is tudni szeretném, hogy mégis mennyi macskával kell számoljak a jövőben (már csak azért is, hogy addig a 2 vizslámat nehogy véletlenül kiengedjem:D ).
2016. okt. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Egyáltalán nem sok. Mondjuk se én se a nővérem nem szereti ha egy macska kinti. Nővérem 6 macskával él együtt meg a férjével, én három macskával és a barátommal meg édesanyámmal. A testvére már bocsánat de kicsit tudatlan. Amíg a gyerek nem tapizik macska ürülékbe és eszi azt vagy simogatja vele a kis szemecskéjét, semmi baja az ég adta egy világon nem lesz annak a gyereknek. Ne engedjék ki a macskákat, illetve próbáljon szót érteni a testvérével... de szerintem neki nem a mennyiséggel van problémája hanem allas zusammen a macskával. van ilyen. nem kötődhet mindenki úg
2016. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
nem kötődhet mindenki úgy az állatokhoz, mint mi állatbarátok. ennyi :)*
2016. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a vàlaszàt! Igaz ő is hozhatna kutyàt a megkérdezésem nélkül, de az kicsit drasztikusabb mint a 3 vagy 4 macska kérdés. Alapjàraton nem kedveli őket meg félti a gyermekét, àllítolag valamelyik cica a homokozóba végezte dolgàt, mert elfelejtette le fedni jàték utàn, csakhogy a szomszédok macskài is jàrnak kelnek nálunk. Szóval, ha egy macskànk sem lenne akkor is bele végezheti dolgàt a homokozóba egy cica. Kertes hàznak ez a velejàrója, de ő csak tajtégzik.
2016. okt. 21. 17:21
 6/6 Ágoston Terézia válasza:
Most olvastam a kérdést, gondoltam, reagálok: sok igen-igen sok a 4 macska, a testvéri kapcsolat pedig sokkal fontosabb annál, ahogyan itt a megnyilvánulások többsége gondolja. Nemrégiben találkoztam egy olyan emberrel, akinek az édesanyja terhessége alatt toxoplazmával fertőződött, és az ismerősöm a mai napig nem egészséges, és nagy szerencse, hogy megmentették az életét. Igaz, a macskák nem folyamatosan, de életükben mindenképpen ürítenek toxoplazmát, és ráadásul, kedves macskatartó hölgy (?? ugye jól gondolom, hogy hölgy), a szervezetben megmarad, és terhessége esetén problémát okozhat az utódainál! Érdemes? Veszélyeztetni az emberi utódokat a macskák miatt? Nem gondolom.
2017. febr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!