Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valaki tanácsot adna? Fontos.

Valaki tanácsot adna? Fontos.

Figyelt kérdés

Tehát arról lenne szó, hogy nagyon szeretnék egy macskát.

Aranyos, és szép, régebben kutyát szerettem volna, de mára macskát.

A szüleimet kellene meggyőznöm, eddig nem nagyon hoztam fel a témát, apukámat kérdezgettem, hogy mit szól hozzá, azt mondta, hogy neki rendben lenne, anyukámmal nehezebb szót érteni, de próbálkoznék. Igazából már néztem az interneten két hirdetést, az egyik a városban van, a másik pedig itt nem messze, tényleg a város mellett.

Nincsen az sem, hogy rosszul viselkedek,tavaly év végén minden tantárgyból ötös lettem, csak a matek lett négyes, ebben az évben is jó jegyeim vannak, mikor hazaérek átöltözök valami kényelmes ruhába, eszek, pihenek egy félórát aztán tanulok, felmondok mindent, soha sem volt úgy, hogy készületlenül mentem el egy órára, a szobámat rendben tartom, van egy hullámos papagájom, vele is foglalkozok, kézhez szoktattam(nem lenne gond a macska-papagáj dolog sem, erről ne nyissuk külön témát), porszivózok, mosogatok, eltörölgetem az evőeszközöket, letörlöm a port, segítek ha tudok, este max.10-ig vagyok fent, szóval semmi gond nincsen velem. A macskával is foglalkoznék, és azt szeretném még kérdezni, hogy szerintetek van esélyem arra hogy kapják cicát, valamint milyen oltások kellenek neki, hány ft/hónap?

Köszi mindenkinek.

12/L


2016. okt. 21. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha apud szerint oké és ha anyud is kedveli a cicàkat de valami oknàl fogva nem akar kérdezd meg az okàt, ha azt te is megtudod oldani, pl. Nem anyagi, hanem takarítàs higénia akkor mond, s bizonyítsd hogy azt te megoldod, mutass rà, hogy a papagàjod kalitkàja is csillog villog, gondozod, a szobàd is tiszta. Az anyagiakhoz viszont kelleni fog a szüleid segítsége. Ívartalanitatni kell ha kandur ha nőstény akkor is. Tízezer kb. Oltatni kell. 6 ezer egy kombinàlt kb.ezt két hêtre rà ismételni az megin6 ezer. Nem àrt veszettség ellen is oltatani. És Fip elleni vakcina is jol jöhet ami önmagàban 7 ezer. Ha beteg orvoshoz vinni. A többit màr olcsóbban is meg lehet oldani itt a tàplàlàsàra gondolok.szóval első körben elég sok kiadàssal jàr. Utàna màr elég évente egyszer oltatni. Féreghajtani negyed évente, de az pàr szàz ft. Remélem sikerül a cicc projekt!
2016. okt. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon rendes lány vagy! Az biztos nem lesz akadály.

Szóval amit fontosnak tartanék tisztázni:

- a macska fel fog mászni mindenhová. Nevelés kérdése, tehát az enyém nem megy fel pl. a függönyre, meg ilyenek, de mondjuk a konyhaasztalra felmegy, de nem ott ül le, hanem onnan felugrik az asztal feletti polcra. Persze az asztalról való letiltást meg lehet oldani, de nálunk így született kompromisszum, hogy én engedtem :-). Anyukád ettől frászt kapna.

-felmegy a könyvespolcra, bemegy a ruhásszekrénybe, és szeret ott aludni.

- az enyém még sosem vert le semmit. Van akié igen (pohár, porcelán)

- hullik a szőre, mint minden állatnak (a papagáj meg szétveri a magot tudtommal). Fésülni kell, kiskorától hozzá kell szoktatni, venni kell aljszőrkefét, meg szőrhossznak megfelelő fésűt /kefét, és az sokat megfog, de a bútorokon ahol elhever (kanapé), maradni fog szőr utána.

- nem bírja a bezártságot. Nem zárhatod be egész nap egyetlen szobába (én még éjszakára sem húzhattam magamra az ajtót, míg nem lett macskaajtónk, még az is sok volt neki), és nem zárhatod ki a szobából (ahol alszol) teljesen. Ott fog előtte nyávogni egész éjjel. Nekem van macskaajtóm a szobaajtón (ahol alszok), könnyen megtanulta a használatát, csak általában nyitva van az

egész

- szokott lenni ilyen gond, hogy a macska (kutya is) felmehet-e az ágyba. Az enyém velem alszik, mellettem, körülöttem. Ha odakint alszik el, nem tudok elaludni, volt, hogy kimentem érte.

- összefoglalva: a kutya csak vízszintes felületen mozog (nagyjából), a macska függőlegesen is (szekrény, stb, felugrik).

- venni kell neki kaparófát (többet), és megmutatni, hogy azt használja, megtanítani neki mert különben a bútoron, meg az ajtófélfán, meg a falon fogja élesíteni a körmét.

Anyukádat szerintem ezek fogják idegesíteni.


Minden csak nevelés kérdése, türelmesen, hónapokig, (kb. 5-6 hónapos koráig) mindent meg kell neki tanítani, pont úgy, mint egy kisbabának. Kitartóan. Meg lehet, az enyém rá a bizonyíték.


Egyszeri kiadások: macskabútor (és akkor azon fekszik majd, de ez nem biztos), almostál, kaparók, fésűk, kefék, fekhely, bújó (régi pulóverből is lehet csinálni).

Oltások kombinált, nekünk a drágábbikat adták, az volt 7 ezer Ft, a veszettség elleni kb. 5 ezer, féreghajtás negyedévente 600 Forint, ha chipet akartok, az 4-6000 Ft, + az állatútlevél hozzá, tán 4000. (chip+útlevél nyilván egyszer az életében). Macskanátha elleni oltás 5 ezer (kiscicák gyakran macskanáthásak, az anyjuktól kapják el, mindenképp orvos). Az elején, ha férges, és kell egy féregtelenítő kúra, az nekünk 2x5 napra való gyógyszer volt vagy 2 ezer Ft. Az oltásokat elsőre ismételni kell, de amúgy egy évben egyszer kell csak.

Előre találjátok ki a macskakaját. Legalábbis az elvet. Teljesen nem lehet kitalálni a macska nélkül, de próbáljátok meg. A macskák nagyon válogatósak. Ha egy kaját megszokik nehéz átszoktatni másikra, pl. ha a gazdi akar váltani, vagy ha azt a kaját kivonják a forgalomból, vagy hiánycikk. Én ha most bármilyen kutya, macska kölyköt hoznék, csak nyersetetéssel etetném (prey, barf), csak első macska és akkor még nem tudtam. Ha csak húst eszik, szerintem vagy 3 ezer Ft havonta a kaja, de még ezután szeretném átszoktatni (nyers sertéshúst tilos neki adni, beteg lehet tőle). Egyébként pedig az enyém pl utálja a tonhalat (nem tudom a gyártók miből gondolják, hogy minden macska imádja), és az aszpikos eledelt (alutasakos) életében egyet evett meg, azt is akkor, mikor egyszer hazajöttünk az állatorvostól. Aztán végül kialakult, hogy mit szeret.

Kicsit olvasgass a neten, esetleg kérj a szüleidtől egy könyvet macskákról, hátha azzal is meglepnek, mert a neten magyarul szerintem nincs sok minden.

Őszintén, ha ennyit segítesz otthon, és ilyen rendes vagy, én egyből két macskát vennék neked.

Ja, írtam a macskabútort. Vérlázítóan drága, én ilyen hiányosat vettem, nem volt a dobozban csavar, és olcsóbb volt. Használtat ne vegyetek, állatorvos mondta, hogy mivel plüss, nem lehet kifertőtleníteni, és így az előző helyről bármilyen betegséget elkaphat a cica. Inkább kartondobozból csinálj neki házat, ha azt sokallják a szüleid. Szeretnek a cicák bebújni ilyen zugokba.

Remélem tudtam segíteni.

2016. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kedves màsodik a 7000 ft- os kombinâltadba nem volt benne a macskanàtha ellen védő? Jo dràga és f.x dokid van
2016. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző! Macskanáthás volt, és először arra kapott injekciót, és képzeld, kettőt. Később kapott kombináltat. Fáradt vagyok, és a regényírás közben összekevertem (amennyiben magyarázattal tartozom). Ha nagyon tudni akarod, drága az a doki, és már nem hozzá járunk, viszont egyáltalán nem azért nem hozzá megyek, mert drága. Egyébként Purevaxot kapott, és az a legdrágább, és máshol is ennyibe kerül. Ha a véleményem is tudni akarod, semmi közöd hozzá, hogy mire költöm a pénzem, meg hogy milyen orvoshoz járok. Látom a kákán is csomót keresel. Nem a macskámon spórolok, mint mások.
2016. okt. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, másodiknak nagyon hálás vagyok...De nem lesz cicám...Anyukám nem engedi, nem akarja, hiába beszélek neki róla :-(...
2016. okt. 22. 08:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Most biztos nehéz elfogadnod a szüleid döntését, de fel a fejjel! Egész kis korom óta szerettem volna cicát én is. Nagyon vágytam rá. Most már 20+ vagyok, dolgozom, a barátommal élek, és van egy cicánk!! Néha nagyon hiányzott, de végülis örülök hogy most és ő lett az enyém :)

Ne add fel, de ne is erőltesd, lesz cicád a megfelelő időben.

2016. okt. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!