Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ösze lehet szoktatni egy...

Ösze lehet szoktatni egy macskát és két patkányt?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés.

Van egy Pitbullom vele nem lesz gond. Van egy Boám (őt nyilván nem engedem a macska közelébe) meg van 2 házipatkányom.

Most szeretnék venni egy szép Sziámi macskát,már levan foglalva. Megvan neki mindene.

Kutyás vagyok,nem igen értek a macskákhoz.

A válaszokat előre köszönöm.


2016. nov. 7. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A macskád inkább kanárival próbáld összeszoktatni.
2016. nov. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés h mivel szoktassam őket ösze. Ám madarat nem szeretnék. Volt egy Jákom. De a macska után nem szeretnék még egy álatot.
2016. nov. 7. 12:00
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a patkányokat ne engedd a macska közelébe, mert a rágcsáló nekik zsákmányállat. De biztosan el tudod őket különíteni.

A kutyával meg nem lesz gond, ahogy mondod :)

2016. nov. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azért kérdem mert láttam már ilyen videokat,képeket ahol joba vannak.

Eltudom különiteni őket. De örülnék ha jol meglennének,nyilván egyedül nem hagynám őket.

A Pitem meg bnöm macskájával is jol megvan.

2016. nov. 7. 13:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Talán ha a macska még nagyon pici, akkor lehet rá némi esély, de ahogy mondod, ne hagyd őket egyedül egy pillanatra sem.
2016. nov. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem 3 macskám van és 4 madaram, és simán össze lehetett őket szoktatni. A cicák nem bántják a madarakat. Amíg kicsi a cica gyakran összeengeded őket, de nem hagyod, hogy a cica bántsa a patikat. Egyformán foglalkozol velük, így a cica látja, hogy a pati nem zsákmány, hanem egy kistesó :) A macskák is legalább olyan okosak, mint a kutyák, tehát megtanítható neki ilyesmi.
2016. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom jo kis tàplàlék làncot igyekszel kialakitani:) a cica jol lakik a patikkal, a macskàt legyűri a boa, aztàn jön a nyagy meccs a pitbull és a boa közt:) csak eggy maradhat;))))
2016. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nem biztos, hogy ki lehet nevelni belőle. Még akkor is, ha nem akarja megenni, talán próbálhat játszani velük, ami a patkánynak nem túl kellemes élmény.
2016. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Macska függő nagyon, mi mikor hazahoztuk a 2 hónapos kiscicát, gondoltuk összeismerkedik a dísz egerekkel, majd utána a papagájjal, hát 1 perc se kellett, hogy elharapja az egér torkát.... Még az állatorvos is meglepődött, hogy az ilyen pici cica ezt tette. Hát így lett Gyilkos a neve :D

És elég sok kisállat szárad a lelkén, még a lezárt terráriumból is sikerült kihalásznia a peléimet....

2016. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mivel kb. zsákmányállata (jó, kevés macska fogja meg a patkányt, de van, amelyik igen és amúgyis közel áll a kis rágcsálókhoz, amik teljesen tipikus macskaprédák), szkeptikus vagyok. Nyilván nem lehetetlen az összeszokás, de necces. Ráadásul a macska karmol, akkor is, ha nem akar megölni egy állatot... Én még kibírom, ha hirtelen megkarmol vagy harap, de egy patkány kisebb, annak ez nagyobb sokk, főleg, hogy simán ellenségnek érzékelheti a ragadozót.
2016. nov. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!