Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet kibírni lelkileg,...

Hogy lehet kibírni lelkileg, amikor a macska érdekében el kell őt ajándékoznod, de te nagyon kötődsz hozzá?

Figyelt kérdés

Van 2 macskám. Egyik 7 éve másik 3 éve van velem, imádom mind a kettőt, nagyon kötődök hozzájuk. Amikor terhes lettem mindenkit elküldtem melegebb éghajlatra hogy ez nem indok arra hogy elkerüljenek. Telnek múlnak az évek, és egyre jobban látom rajtuk, hogy boldogtalanok :( Az a "kisebbik baj", hogy nagyon kevés minőségi időt tudok velük tölteni, mert a lányom nem egészséges, a gond az, hogy akármennyire próbálkozom, a gyerekem nem szereti őket, és amikor nem figyelek nem bánik velük szépen... Születése óta próbálom arra nevelni, hogy szeresse a cicákat, de kergeti őket, múltkor megrúgni is megpróbálta (nem erősen, de akkor is, na..), és azt látom a macskákon hogy ez így nem élet nekik.

Nem akartam ennek ellenére sem megválni tőlük, mert nagyon szeretem őket, gondoltam idő kérdése és a gyerek is abbahagyja, de a férjem ráébresztett, hogy ezzel csak nekik teszek rosszat :( Egész nap a szekrény tetején vannak, mert félnek lejönni a gyerek miatt és estére amikor lejönnének bújni, addigra mi is alszunk... Megszakad a szívem értük. Egy barátnőm befogadná az egyiket, ahol tudom hogy ezerszer jobb lenne neki és láthatnám is gyakran, de akkor is bőgnöm kell, ha arra gondolok, hogy az egyiket tovább kell adnom.

Valamikor fel fogom ezt dolgzni? Nagyon állatbarát vagyok és megszakad a szívem hogy a lányommal egyszerűen képtelen vagyok megszerettetni őket :(


2016. nov. 29. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Talán már rájöttél volna, hogy komoly hiányosságaid vannak gyereknevelés terén, és utánanézhetél szakkönyvekben mit hogyan kell, esetleg megkérdezel egy szakértőt. De te a könnyebb utat választod, inkább elpasszolod a macskákat, minthogy kicsit dolgozz értük, innentől fogva meg is érdemled amit kapsz.
2016. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Hallod... ha a gyerek a testvérét rugdosná, akkor elajándékoznád a testvérét??
2016. nov. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ha a lányod nem egészséges, akkor nagyon sok feladatod lehet, és biztosan sokkal többet kell vele foglalkoznod, mint egy "átlagos" gyerekkel.

Érthető, hogy emellett nincs időd nagyon másra, így a macskákra sem. Az is érthető és szerintem alap, hogy a gyerek az első.

Ha valóban van olyan hely, ahol jó lenne a cicáknak, akkor engem boldoggá tenne az, hogy jól érzik magukat.

2016. nov. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Első 2: Mekkora tahó bunkók vagytok! -.-"

Ha tényleg semmiképp sem tudod megszerettetni a gyerekeddel a cicákat, akkor ajándékozd el a barátnődnek, hisz csak a gyerek az első. Tudod hogy jó helyre kerül, látogathatod őket, stb.. Tudom hogy nem lesz könnyű, de kitartást! ☺ És ne vedd sértésnek, de nem "egészséges"; hogy a gyermeked rugdossa a cicát. Agresszióra utal. Ha más ilyesmi probléma is lesz, szerintem a gyerek érdekében vidd el pszichológushoz.

2016. nov. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Hát négyes válaszoló, olyan nagyon bunkó nem lehetek, mert én meg tudtam nevelni a gyerekemet, hogy szépen bánjon minden élőlénnyel. Ellenben te most finoman lepszichopatáztad a kérdező kicsikéjét. Ehhez gratulálok, nem akartam én kimondani... :D
2016. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
5: Elolvastad az egészet?? A kérdező írja, hogy nem egészséges a gyereke. Lehet, hogy olyan problémája van, ami a viselkedésére is kihat. Nem olyan egy sérült gyereket nevelni, mint egy nem sérültet.
2016. nov. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

"ajándékozd el a barátnődnek, hisz csak a gyerek az első."

Ne haragudj, ezt nem értem. Nem a macska bántja a gyereket, miért az a megoldás akkor, hogy a vétlen felet kidobjuk? Nevelés..?

2016. nov. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7: Te sem tudsz olvasni? Nem egészséges a kérdező gyereke! Nem olyan nevelést, törődést igényel, mint egy egészséges gyerek.

Könnyű így osztogatni a tanácsokat és leszólni a kérdezőt, amikor semmi tapasztalatotok nincs sérült gyerekkel.

2016. nov. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
És a másik cicával mi lesz?
2016. nov. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
hány éves a lányod?
2016. nov. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!