Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 napja örökbefogadott cica...

2 napja örökbefogadott cica még nem evett semmit? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Teljesen jó helyről hoztuk el. 2 éves cicuska. A családban a kisbabának súlyos allergiája lett és ez miatt megváltak szeretett cicusoktól. Nagyon szeretjük. Napi 24 órában ott áll előtte a kedvenc kajája, a langyos tej, víz és egy kis játék egérke is. Egész nap a cicazsákjában vagy sátrában (nem tudom hogy hívják ezt) csücsül és csak néz ki.Ha simogatjuk azt hagyja, de nem kéri. Már lassan két napja ki sem mozdul onnan. Tegnap éjszaka egy nagyon kicsit ivott a tejből és egyszer használta az almot. Tudtok segíteni? Ez természetes? Kezdek aggódni, hogy nehogy baja legyen. Mennyi idő míg szocializálódik? Hogyan tudnám magamhoz szoktatni?

2016. dec. 5. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Idő kell neki, míg megszokja az új helyet. Biztosan egészséges?

Tejet nem igazán kéne adni neki, az csak hasmenést okoz. Bőven elég egy jó táp és friss víz.

2016. dec. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvost ajánlanám, hogy esetleg nézze meg. Lehet, hogy férges vagy bármi más egyéb baja van. De az első tippem az lenne így ezt olvasva, hogy úgymond depressziós, talán megviseli a változás. De próbálkozzatok több fajta szilárd étellel. Konzervessel vagy húsokkal, mindenfélével. Esetleg próbáljátok odaadni neki kézből. De ha a 3. nap sem eszik semmit, akkor tényleg jó lenne megmutatni egy dokinak.
2016. dec. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg megviselte, hogy egyik pillanatról a másikra el lett szakítva az addigi környezetéből. Adjatok időt neki.


Egy jó tanács: a tejet felejtsétek el.

2016. dec. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is többféle kajával próbálkozzatok, és vigyétek oda hozzá, próbáljátok kézből is etetni, hátha úgy hajlandó megenni.


Én is azt javaslom, hogy ha ma sem eszik, vigyétek orvoshoz. Talán a környezetváltozás az oka, de az is lehet, hogy nem teljesen egészséges, jó lenne kideríteni. Szurkolok!

2016. dec. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs orvosi baja de mindenképp elviszem dokihoz ha nem eszik. Mikor hoztuk el akkor evett egy jó ízűt még az előző helyén. Próbáltam kézből etetni. Adtam már neki kutya szalámit, cica konzervet is felbontottuk már neki. Most sonkát szeleteltünk neki. De ma még veszek Whyskast is, hátha. Köszönöm szépen a sok jó tanácsot. Most van először szobacicám és még mindig kölyök cicákat kaptam életem során szóval ez nekem minden szempontból új.
2016. dec. 5. 11:07
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, ismét egy jó tanács: Whiskast is felejtsd el.
2016. dec. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azt mondta az előző gazdi hogy azt nagyon szerette. Akkor mit érdemes?
2016. dec. 5. 13:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nagyon szerette a whiskast akkor probáld meg talán azt megeszi mert a hazai izekre emlékezteti ha az sem válik be akkor dokinál nézesd meg.
2016. dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen fél. Idegen hely, hangok, szagok. Beszéljetek hozzá halkan, ha engedi, simogassátok meg néha. Próbáljatok minél kisebb zajt csapni a lakásban. Az biztató, hogy az almot már használta, lehet, hogy már evett is egy kicsit, csak nem vettétek észre. És nagyon jó, hogy ott van a megszokott kuckója, ahol biztonságban érzi magát. Biztosan kell neki még pár nap, akár pár hét is, hogy megszokjon nálatok, de éhen biztosan nem fog halni, olyan macskáról még nem hallottam. Maximum bújkálni fog még egy ideig.
2016. dec. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Mi kiszurtunk egy zacskót megtöltöttük tejjel és úgy ettetük mert a miénk se evett 2 napig aztán egy idő után leszokott az etetésről :)
2016. dec. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!