Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szállítsam a cicám?...

Hogy szállítsam a cicám? Megviselné, ha 2 lakhelye lenne?

Figyelt kérdés

Kb egy év körüli befogadott cicám van kb 3 hónapja van velem. Egyetemistaként néha hazajárok meglátogatni a szüleimet, eddig meg tudtam oldani, hogy ne vigyen nagammal, de most már nem tudom. Hogy viseli a cica a szállítoboxban való szállítást? Végignyávogná szerintetek az utat? Busszal vinném 50 perc az út kb.

Tudom a cicák kényesek a költözésre és a változásra, el tudná viselni ha 2-3 hetente hazavinném egy hétvégére?

Ha valakinek van ilyesmi tapasztalata, hálás lennék, ha megosztamá velem :)



2016. dec. 8. 01:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát nekünk először nyávogott, mindig aztán fél óra után végigaludta az utat. (1000km-ről van szó)

Most már 5 éves lesz, felnőttként akkor nyugodt, ha kilát és nézelődhet út közben. De ismerősök mesélik hogy van akinek a macskája végig nyávog.


Mi egyszer költöztönk, és ott kellett az új helyn mindjárt fél napra hagyni, míg csináltuk a következp fordulót.

Azt hitte hogy kidobtuk, be Volt fordulva a házában, és a falat nézte, mire visszamentünk.

Aztán megszokta. Most már akkor is nyugodt, ha 1 hétig otthon vagyunk szülőknél, a lényeg hogy lássa hogy a gazdája is ott van.

2016. dec. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyik macska jobban viseli, a másik kevésbé, az egyéniségétől függ. A félősebbek viselik nehezebben. 50 perc azért nem annyira hosszú idő. Mégis, mi az a néha? Hetente, kéthetente, havonta?
2016. dec. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
velem hetente utazott, szallitoboxban 4 orat oda-vissza. neha kicsit felt, de alapjaraton vegig aludta az utat, sot, ha wc-znie kellett, akkor nyavogott. ujsagpapirt+ torolkozot erdemes ala raknod. ossze fogja durni, de ha nem birja tartani a dolgat, akkor konnyebb takaritanod.
2016. dec. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2016. dec. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk az autóút 4 óra, először nem örült, de azóta megszokta. Viszonylag gyakran megyünk a szüleinkhez, mindig visszük.

Kicsit izgatottabb, mint otthon, de ugyanúgy eszik-iszik, wc-zik, mint a saját helyén.

Viszont mindig nagyon boldog, ha hazaérünk és újra az ismerős környezetben lehet :)

A nővérem évente kétszer oda-vissza utaztatja a cicáját Amerika és Magyarország között. Mo-on belül is két helyen szoktak tartózkodni. Mindenhol jól elvan. Így szokta meg.

Ne ess kétségbe, ha először sokat nyávog, vagy nem szereti az utazást. Tartsd az öledben a boxot, hogy biztonságban érezze magát, második alkalommal már rutinos világutazó lesz.

2016. dec. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A javaslatom (tapasztalat), hogy a buszon ne ülj a motor közelébe, a nagy(obb) zajtól még jobban megijedhet. Kiscicáknál hatásos egy ketyegő vekker (az anyja szívdobogására emlékezteti), hát egy egy éves nem tudom, mit szólna.

Ami jó lehet viszont: Feliway környezeti spray, be tudod fújni vele a hordozót (ha rosszul viseli az utat, még a hordozót is megutálhatja). Itt keress rá, www zooplus.hu, itt a legolcsobb.

Még egy dolog: remélem, még van időd az első ilyen útig: a hordozót tedd ki a lakásban csak úgy, vedd le az ajtaját, hadd szagolgassa barátkozzon vele (hetekig is!) bele tudjon otthon bújni kuckózni, már kellemesebb lesz az egész.

2016. dec. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! :) Sok helyen írták, hogy a cicák érzékenyek, ezért aggódtam, de majd megoldjuk, csak kíváncsi voltam a tapasztalatokra. Inkább a buszozástól tartok, és, hogy folyamatosan nyafogni fog. Szeret "beszélni", néha játék közben is szokott, vagy ha szeretné, hogy foglalkozzak vele. Mindig tudomásomra adja, ha valami nem tetszik neki :):)

Egyébként a néha az max 3 hetente egy hétvégét jelentene (de még talán az is megoldható, hogy ne nagyon kelljen magammal vinnem majd, csak jönnek az ünnepek, akkor viszont hosszabb ideig leszek (leszünk :)) otthon.

2016. dec. 8. 19:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy szimpla 2 napos hétvégére otthon is lehet hagyni. Ha többnapos a hétvége akkor vidd magaddal. 50 perc sztem nem vészes. Az enyém nagyon nem bírja a dobozt, az egyébként "néma" cicám ahogy bekerül a boxba nagyon durva nyávogásba kezd (olyan mint amikor a bakok verekednek egymással) úgy egy órán keresztül (2 órás út). De még nem is utazott sokat, idővel biztos megszokná.
2016. dec. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!