Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha folyamatosan...

Mit tegyek ha folyamatosan nyávog a macskám, mert ki akar menni?

Figyelt kérdés

Kiszökött a lakásból egy napra. Az utcai világ annyira bejött neki, hogy azóta egyfolytában ki akar menni. Emiatt egyfolytában keservesen nyávog, de szó szerint reggeltől estig, megőrjít, nem lehet tőle aludni.


Mindene van itthon, tornyok, ezer játék, fekhely, minőségi kaja, amit el tudtok képzelni már megvettem neki, mégis most csak a kinti világ érdekli. Mit tegyek? Még le is vittem sétálni pórázon, hátha attól megnyugszik, de csak olaj volt a tűzre. Direkt egy ultra fagyos éjszaka vittem le, hogy elmenjen a kedve tőle, már remegett úgy fázott, amikor én untam meg. Ha rajta múlik, nem megyünk vissza, kapálózott és tiltakozott az ellen, hogy visszavigyem.


Hat hónapos nőstény, szerintem még nem tüzel, de jövő héten úgyis megy ivartalanításra. Az segít majd? Bármi tanács? Sajnos nap közben nem tudom kiengedni, városban lakok, semmi zöld, csak kocsik és kutyák, meghalna... :(


2016. dec. 8. 09:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Az ivartalanítás valószínűleg segít majd, lehet, hogy pont most kezdett el tüzelni és azért akar ennyire menni.
2016. dec. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem láttam, hogy vérezne, és utána is olvastam milyen viselkedésük van akkor, és nem nagyon hasonlít rá. Nem dörgöli a fenekét semmihez, nem pucsít, semmi. Csak nyávog, de azt egész nap irtó hangosan...
2016. dec. 8. 09:13
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

az ivartalanítás tényleg szokott segíteni. és nagyon figyelj oda rá,hogy ne tudjon kiszökni. rács az ablakra, erkélyre.

egyébként még kiscica,próbálj minél többet játszani vele és lefárasztani. ha játszotok 1-2 órát akár napi 2 alkalommal,garantáltan végig fogja aludni a maradék időt. később meg már kevesebb játék is elég. de úgyis látni a cicákon,hogy mikor kaphatók játékra.

nekünk a felnőtt cicánk kb napi fél órát ha játszik,többre nincs kedve. és kb átalussza az egész napot . a maradék időben meg hízeleg.nem vágyik úgy ki,mint régebben.

szerintem 1-2 hét még eltelik és már nem fogja annyira érdekelni a kinti világ.kell egy kis idő,most még friss az emlék:)

de tényleg figyelj rá,hogy ne tudjon kiszökni,ha sok a kocsi meg kutya .+ lehet el is kóborolna

2016. dec. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
ha az ablak előtt nyávog, akkor húzd be a függönyt amíg ezt csinálja. és foglalkozz vele,tereld el a figyelmét. idővel jobb lesz:)
2016. dec. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Vegyél egy ilyen sprays flakont, töltsd tele vízzel, és spricceld le, ha újra kezdi, ismét. Nekem bevált.
2016. dec. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

Szinte biztos, hogy tüzel. Cicáknál nem olyan látványos a vérzés, mint pl. kutyáknál.

Ne engedd ki, mert tuti tele lesz kiscicákkal.

Az ivartalanítás segít majd, igen, addig is kitartás. Bár ha tényleg tüzel, akkor halasztani kell egy kicsit, mert tüzelés alatt nem tanácsos műteni.

2016. dec. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

Ezért nem kell egy kinti állatot bezárva kínozni.

A sok marha bedobja egy kis lakásba a kutyát-macskát, aztán azt hiszi hogy az milyen boldogan él. Frászt. Csak már annyira beszűkült a szegényes környezettől, hogy nem tudja milyen a normális élet.

Nettó állatkínzás.

2016. dec. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
30%
Mekkora hülyeséget beszélsz hetes.Miért jobb a fagyba kint egy cicának szerinted?Meg az ,hogy állandó veszélynek van kint kitéve.Elütheti az autó,kutya megtámadhatja,meg még számtalan dolog történhet vele!Nem vadállatról van szó,mint pl.egy tigris,hanem házimacskáról!A lakásban van biztonságba.Ott tuti nem kóborol el és uri élete lehet!
2016. dec. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A macskámat úgy hoztam be a kinti "boldog" világból, hogy kidobták egy kukába, vérzett a feje, kullancsos volt, bolhás és kb félig halott... Feltételezem valami feltűnően tudatos "boldog cica életet" nyújtó ivaros macskájának felesleges szaporulata volt, mivel csak egy kis házi macskáról van szó.


Rengeteg energiát és pénzt fektettem abba, hogy egyáltalán életben maradjon, szóval nem hiszem, hogy én keserítem meg az életét. És most is elsősorban az érdekel, hogy tudnám őt boldoggá tenni. Ha tehetném kiengedném, de ezzel kb megölném... Eddig egyébként egyáltalán nem zavarta, hogy bent van, nagyon is elvolt, dorombolt, játszott, aludt, most jött rá egy hete ez az egész.

2016. dec. 8. 10:37
 10/15 anonim válasza:
30%
Engedd ki ;)
2016. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!